Prognoza tygodniowa 19. – 25.11.2018

Zamieszczony przez dnia Lis 15, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Strzelec / stare przekonania i nowe perspektywy / wielkie wizje, oczekiwania i wymagania / bohaterowie, idole i nauczyciele czy poszukiwacze przygód, uwodziciele i hochsztaplerzy? / co jest prawdziwe i brzmi przekonująco?

 

W tym tygodniu nie zabraknie nam świetnych pomysłów, wzniosłych ideałów i (pozornie) obiecujących możliwości. Zdolność wyczucia czasu pozwoli intuicyjnie robić to, co w danej chwili jest właściwe, a optymizm, entuzjazm, żądza przygód i radość z podejmowania ryzyka dostarczą nadchodzącym dniom sporej dynamiki.

Osoby, które wiedzą, czego chcą, są odpowiednio zręczne i elastyczne, mogą – niczym surfer wysoką falę czy paralotniarz termikę – wykorzystać dostępne energie, aby bez nadmiernego wysiłku bardzo dużo osiągnąć.
Możemy teraz uzyskać ważne informacje albo doświadczyć wielkich wizji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że choć wszystko, co się pojawi, w znacznym stopniu uzupełni posiadany obraz sytuacji, to jednak wciąż brakuje ważnych elementów, które pozwoliłyby nam ukierunkować się na cel.

Poza tym istnieje ryzyko, że – bazując na starych doświadczeniach i oczekiwaniach – błędnie zinterpretujemy napływające informacje (retrograd. Merkury). Najlepiej weźcie pod uwagę istniejące potencjały i nadarzające się możliwości, ale nie podejmujcie jeszcze żadnych konkretnych działań.

 

Nie dajcie się ponieść…


Oprócz wielu ciekawych okazji, jakie przyniesie nadchodzących tydzień, pojawią się również pewne niebezpieczeństwa. I tak, na fali uniesienia lub zachwytu, możemy łatwo przeholować, zagrać o zbyt wysoką stawkę albo ślepo zaufać swojemu szczęściu czy pięknym obietnicom.
W efekcie nastąpią straty, rozczarowania, frustracje i twarde lądowanie w mniej przyjemnej rzeczywistości. Tego rodzaju doświadczenia nie odstraszą pewnie poszukiwaczy przygód ani ludzi o dużym stopniu samoświadomości. Ci po prostu potraktują je jako „sportowe“ wyzwanie. Jednak wszyscy, którzy z natury są ostrożni, uznają z goryczą, że nie można ufać szczęściu, a życie i świat nie są sprawiedliwe.

Na konkretnym poziomie w różny sposób skorzystają teraz osoby zaangażowane w sport, wojskowość, politykę, oświatę, kulturę, religię i duchowość. Niektórzy dowiodą swojego bohaterstwa, okażą się przykładem dla innych albo wielkimi „mistrzami“, inni przykują uwagę jako uwodziciele lub oszuści, a trzecia grupa zasłynie szczególnym fanatyzmem i będzie prześladować tych wszystkich, którzy nie kroczą „słuszną drogą”.
Koniec końców chodzi teraz o to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest prawdziwe i rzeczywiste, co zapewni nam trwały i autentyczny postęp, a gdzie wcześniejsza skłonność do przesady albo myślenie życzeniowe sprowadziły nas na manowce.

Najlepiej bądźcie wierni sobie oraz swoim przekonaniom, ale również fair i wspaniałomyślni względem innych. Wtedy w wielu otwartych kwestiach zdołacie wykonać pierwszy krok w kierunku znalezienia konstruktywnego rozwiązania.
Sytuacja zrobi się problematyczna, jeśli spróbujecie przesadnie dostosować się do okoliczności (dogodzić każdemu) albo fanatycznie obstawać przy swoim zdaniu.

 

Tydzień w szczególe


Opisana na wstępie dynamika da o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. Na początku tygodnia może nas rozpierać energia, zapragniemy podjąć jakieś działania – poczujemy pionierskiego ducha, żądzę przygód i radość z podejmowania ryzyka. Najlepiej poszukajcie teraz takiej formy aktywności, która będzie wyzwaniem dla Waszej siły woli oraz kreatywności i pozwoli wykorzystać wielki zapał.
Z jakości czasu skorzysta też aktywność sportowa. Pora nie sprzyja jednak projektom wymagającym cierpliwości, dyscypliny i precyzji ani osobom szukającym odpoczynku. [Księżyc w Baranie, Mars w kwadraturze do Jowisza]

W ŚRODĘ tempo życia nieco opadnie, zapragniemy spokoju, pewności i rozkoszy. Warto teraz poświęcić nieco więcej czasu przyjemnym i pięknym stronom życia. Z działających energii skorzystają też projekty o charakterze kreatywnym i artystycznym.

 

Do odważnych świat należy!


W CZWARTEK nadal nie będziemy odczuwać zbyt wielkiej potrzeby czynu. Jednocześnie naszą uwagę zaczną przykuwać kwestie dotyczące przyszłości oraz istniejące możliwości. Wyzwanie podejmiemy przede wszystkim w przypadku tematów, które wzbudzają nasze szczególne zainteresowanie albo tam, gdzie sytuacja skłania do działania. Jeśli chcecie teraz coś zrobić, to najlepiej, aby było to związane ze sprawami, które Was pobudzają, inspirują i zachwycają. [Księżyc w Byku, Słońce w Strzelcu]

W PIĄTEK spokojna i refleksyjna faza dobiegnie końca. Wyraźna potrzeba rozmów i kontaktów z innymi ludźmi pójdzie w parze z chęcią spróbowania czegoś nowego, dużą otwartością oraz zainteresowaniem informacjami, które poruszają światem.
Pełnia, która nastąpi tego dnia (6:39), dodatkowo podgrzeje atmosferę. Możemy odczuwać spore pobudzenie, ale również podskórne napięcie. Mogą napłynąć istotne informacje i wglądy. W wielu przypadkach mnogość rozmaitych podniet, pomysłów i prądów spowoduje jednak nadmierne pobudzenie. W efekcie kontakt, który początkowo był luźny i miał rozrywkowy charakter, zamieni się w bezpardonową rywalizację lub w kłótnię. Dlatego bądźcie uważni i pamiętajcie, że czas sprzyja nieporozumieniom oraz błędnym interpretacjom. Dzięki temu oszczędzicie sobie niepotrzebnych nerwów. Szczególną ostrożność warto zachować na drodze oraz przy wszelkiego rodzaju wielozadaniowości.

Wiele tematów piątku będzie aktualnych również w SOBOTĘ. Wprawdzie napięcie i rozdrażnienie zaczną zanikać, ale wzrośnie niebezpieczeństwo chaosu, zamieszania i niejasności. Warto wykorzystać dostępną teraz fantazję i inspirację w kreatywnych działaniach. [Księżyc w Bliźniętach]

W NIEDZIELĘ do głosu dojdą rozmaite tęsknoty i wrażliwość emocjonalna. Spędźcie ten dzień w gronie ludzi, których lubicie, albo zróbcie coś, co pokrzepi Waszą duszę. Nie bierzcie zbyt wiele na swoje barki i trochę odpocznijcie. [Księżyc w Raku, Słońce w koniunkcji z Jowiszem]

 

 

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »