Prognoza tygodniowa 18-24.9.2017

Zamieszczony przez dnia Wrz 17, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zobaczyć to, co JEST / zrobić porządek i uzyskać jasny obraz sytuacji / potencjał a rzeczywistość / to co możliwe i wykonalne / wizje i frustracje / równowaga sił

 

Do głosu dojdą teraz różne, na pierwszy rzut oka zupełnie odmienne tematy. W wielu dziedzinach trzeba będzie dokonać pragmatycznej oceny istniejącej sytuacji. Po fazie zdominowanej przez polityczne i psychiczne burze oraz kryzysy powinniśmy obecnie trzeźwym okiem spojrzeć na to, co jest, aby ocenić aktualne możliwości.

W pierwszym rzędzie ujawnią się słabości, a także wszelkie trudne do zaakceptowania albo bolesne fakty. Jednocześnie nieoczekiwanie zobaczymy światełko w tunelu, pojawi się przeczucie istniejącego, acz dotychczas niewykorzystanego potencjału, ale również wspomnienia wizji i ideałów, które ostatniej wiosny uskrzydlały nas czy inspirowały. Zadajmy sobie pytanie, co się z nimi stało. W wielu przypadkach sprzeczności postawią zainteresowanych przed jakimś dylematem, wielu ludzi znajdzie się w sytuacji, z której nie będzie „słusznego” wyjścia ani prowadzącej do celu decyzji.
Zarazem mogą zarysować się nagłe rozwiązania od dawna obecnych, złożonych problemów. Ponieważ dodatkowo wzrośnie poziom wrażliwości i wyczulenia, to nawet pozorne błahostki mogą wywołać wielkie poruszenie, dotknąć nas, zranić i doprowadzić do gwałtownych reakcji.

 

Sprzeczne energie


Połączenie sprzecznych i trudnych do pogodzenia ze sobą doświadczeń nie przyjdzie łatwo. W efekcie istnieje niebezpieczeństwo, że zachowamy się w sposób jednostronny: albo będziemy widzieć tylko problemy, niepowodzenia, ograniczenia bądź utrudnienia, albo zignorujemy wszystko, co nie jest ładne, co nie odpowiada naszemu obrazowi świata czy nie pasuje do idealnych wyobrażeń. W pierwszym przypadku dopadną nas zwątpienie i rezygnacja, zaczniemy ostro krytykować świat i szukać winnych, w drugim – ulegniemy iluzji, a nawet stracimy kontakt z rzeczywistością. Trzecia grupa może popaść w nadmierny aktywizm. Wszystkie te zachowania nie przyniosą jednak zadowalających rozwiązań, ale raczej rozczarowania i frustracje.

Tylko osoby, które będą w stanie zobaczyć rzeczywistość taką, jaka JEST, dostrzec zarówno mało przyjemne aspekty życia, jak i prezenty czy dostępny potencjał, nie zrażą się pozornie beznadziejną sytuacją, ani nie dadzą nakłonić do nieprzemyślanych i radykalnych działań, mogą ujrzeć wcześniej ignorowane szanse i poczynić ważne spostrzeżenia.

 

Strategia działania


Najlepiej obierzcie teraz strategię małych kroczków i stopniowo zajmijcie się tym, co w danej chwili jest możliwe. Wtedy istnieje spore prawdopodobieństwo, że – zrazu niezauważenie i bez Waszego udziału – karta odwróci się i ujrzycie nowe możliwości.
Na poziomie mundalnym w centrum uwagi znajdą się tematy dotyczące przyrody, środowiska naturalnego, klimatu i zdrowia, jak również wytrwałości, kwestii socjalnych, ładu i porządku.
Na poziomie osobistym chodzi o to, aby dokonać reorientacji we własnym życiu, oddzielić rzeczy konieczne i wykonalne od tych, które mogą ulec zmianie, i odpowiednio zaplanować dalsze działania.
Cokolwiek będzie się działo, zachowajcie spokój i pogodę ducha, nie próbujcie niczego wymusić i unikajcie niepotrzebnego aktywizmu. Zamiast tego warto zająć się swoją „normalną” codziennością.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK rano będziemy jeszcze odczuwać entuzjazm i chęć działania. Warto wykorzystać te energie do zrobienia porządków.

We WTOREK i w ŚRODĘ do głosu dojdą wyżej opisane tematy. Z jednej strony dadzą o sobie znać zawiedzione nadzieje i oczekiwania, ewentualnie stwierdzimy, że poczynione do tej pory wysiłki zaprowadziły nas w ślepą uliczkę. Z drugiej możliwe będą doświadczenia i działania, które świadczą o wielkim idealizmie, współczuciu i humanitaryzmie. Dodatkowo wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety muszą liczyć się z tym, że na jaw wyjdą ich ograniczenia i słabości, że w jakiejś sytuacji poczują się bezradni i zwątpią w swoje wizje czy ideały.
Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to nie wyciągajcie pochopnych wniosków i nie dokonujcie przedwczesnych ocen.  Przed przystąpieniem do działania warto nieco odczekać, dać sobie trochę czasu na spokojne rozważenie rozmaitych czynników.

 

Nów w Pannie


W środę rano nastąpi nów (o 7.29). Jeśli wcześniej zatrzymacie się na moment, zbierzecie i uwzględnicie wszystko, co teraz wyjdzie na jaw, to w ciągu dnia możecie zyskać pełny obraz sytuacji i dostrzec możliwości dalszego działania. Niewykluczone, że niektóre problemy rozwiążą się same. [Księżyc w Pannie, 20.9. o 3:15 Wenus wejdzie do Panny, Merkury opozycja Neptun]

W CZWARTEK i w PIĄTEK wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów, do tego zapragniemy w związkach osiągnąć nową równowagę. Spotkania i rozmowy, które teraz nastąpią, mogą nam wskazać nowe perspektywy, zachęcić do działania i zainspirować. W negocjacjach pojawią się zaskakujące zwroty akcji.
Gorzej, jeśli w tych dniach górę weźmie skłonność do tego, żeby za szybko chcieć zbyt wiele, ignorować nastroje i fakty. Powściągnijcie takie impulsy, bądźcie uważni i traktujcie drugą stronę z należnym szacunkiem, wtedy zdołacie najlepiej wykorzystać nadarzające się możliwości.

 

Astronomiczna jesień – Słońce w Wadze


W PIĄTEK wieczorem (o 22.01) Słońce w trakcie swojej pozornej wędrówki po ekliptyce z półkuli północnej na półkulę południową przetnie równik niebieski. Dla nas rozpocznie się astronomiczna jesień. Warto poświęcić teraz chwilę na to, aby poczuć energetyczną równowagę, równorzędność sił i zadać sobie pytanie, co w naszym życiu wymaga nowego zbalansowania. [Księżyc w Wadze]

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ będzie panować raczej refleksyjna atmosfera. W tych dniach poczujemy ogromną tęsknotę za ludźmi, którym można w pełni zaufać, ewentualnie wyraźnie zobaczymy, gdzie szczególnie silna więź tworzy układ zależności. Jednocześnie do głosu mogą dojść dotychczas niedostrzegane, trudne uczucia, jak na przykład lęk przed stratą, zazdrość czy żądza zemsty. Byłoby najlepiej, gdybyście znaleźli teraz dostatecznie dużo czasu, aby zająć się swoimi wewnętrznymi procesami. Jeśli nie boicie się zajrzeć głęboko do swojego wnętrza, zobaczyć uczucia czy aspekty własnego Ja, które dotychczas były tłumione bądź wypierane, a przy tym pozostaniecie uczciwi względem siebie i innych, to możecie poruszyć nawet najbardziej drażliwe tematy z dużą szansą na uzdrowienie i rozwiązanie problemów. Na całkiem powszednim poziomie energie weekendu sprzyjają wszelkim działaniom porządkującym i oczyszczającym. [Księżyc w Skorpionie]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

Wyślij komentarz

Translate »