Prognoza tygodniowa 18. – 24.8.2014

Zamieszczony przez dnia sie 17, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: radość i tęsknota, sztuka i kreatywność, nowe możliwości i wizjonerskie pomysły, nadmierne oczekiwania, nieporozumienia i rozczarowania – przed decyzją

Również w tym tygodniu konfiguracje astrologiczne pokażą się głównie z dobrej strony. Zakres ich możliwych manifestacji jest jednak bardzo szeroki i dlatego na poziomie indywidualnym, zależnie od horoskopu, przyniosą różne doświadczenia.

Początkowo nadal dominować będą radość życia, optymizm i żądza przygód, wsparte sporą dawką erotyki i kreatywności. Przed osobami, które mają jeszcze wakacje albo dużo wolnego czasu, ekscytujące i ciekawe dni! Z dostępnej teraz inspiracji i fantazji skorzystają też wszyscy ci, którzy realizują zadania o twórczym i kreatywnym charakterze – możecie wykorzystać działające energie, żeby eksperymentować z nowymi możliwościami oraz dotychczas niezbadanymi obszarami.
Uwaga: nadchodzące układy planetarne mają też pewien zwodniczy rys. Otóż mogą spowodować, że łatwo ulegniemy iluzji albo zbyt optymistycznie ocenimy dostępne środki czy własną wartość, narażając się na nieprzewidziane ryzyko. Dlatego, zanim z entuzjazmem w coś wejdziecie, sprawdźcie, czy faktycznie jesteście zdolni i gotowi ponieść konsekwencje swojego działania.
Równolegle możliwe są doświadczenia i wydarzenia zupełnie innego rodzaju. Będą one zazwyczaj trudne do wyjaśnienia czy zrozumienia, na swój sposób irracjonalne, dalekie od powszechnie przyjętych zasad czy obowiązujących wyobrażeń. W związku z tym ogarną nas tęsknoty i pojawią się poruszające wglądy, ale również dezorientacja i zamieszanie; ewentualnie przekonamy się, że nie wszystkie ideały czy pragnienia można urzeczywistnić i – pomimo ogromnego nakładu pracy oraz zaangażowania – pewnych celów nie zdołamy osiągnąć. W takim przypadku warto uzbroić się w cierpliwość, nie rezygnować i zadbać o sprawy codzienne.
W miarę upływu czasu do głosu coraz bardziej zaczną dochodzić ważne tematy następnego tygodnia. Powoli wzrośnie napięcie, jednocześnie możemy mieć wrażenie, że wszystko stanęło w miejscu, a świat wstrzymał oddech. W takich momentach nie dajcie nakłonić się do podjęcia przedwczesnych decyzji albo nie próbujcie osiągnąć czegoś za wszelką cenę. Najlepszym wyjściem będzie chwila refleksji, koncentracja na tym, co czujemy w głębi serca, i odczekanie. Za mniej więcej tydzień nastąpi zmiana trendu, wtedy poczujemy nowy kierunek, zyskamy jasny obraz sytuacji i zweryfikujemy dostępne opcje.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK dominować będą otwartość, radość życia i towarzyskość. Za fasadą pozornie beztroskiej i częściowo rozbuchanej energii ukryje się jednak delikatny i wrażliwy komponent. Dlatego obok zabaw, rozrywek i nastroju do flirtów nie raz odczujemy poryw dziwnej tęsknoty. Z działających energii skorzystają osoby o ambicjach artystycznych, a zajmujący się duchowością i tematami religijnymi mogą doświadczyć czegoś ważnego. Poza tym trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia niejasności, pomyłek oraz błędnymi ocenami [Księżyc w znaku Bliźniąt, koniunkcja Wenus z Jowiszem 7°14 Lwa, Merkury opozycja Neptun].

W ŚRODĘ nastrój zacznie się zmieniać. Na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju uczucia, wzrośnie też potrzeba wspólnoty i przynależności. Wykorzystajcie energię tego dnia, żeby poświęcić się tematom, które poruszają serce i duszę. Taki układ astrologiczny koresponduje też z pracami domowymi, miłymi spotkaniami z rodziną oraz przyjaciółmi [o godz. 10:44 Księżyc wejdzie do znaku Raka].

CZWARTEK i PIĄTEK otworzą przed nami olbrzymie możliwości, ale przyniosą również pewne zagrożenia. Z jednej strony dostępna energia pozwoli dokonać naprawdę wielkich czynów. Jeśli wiemy, co jest dla nas ważne i ma szczególne znaczenie, to będziemy teraz dysponować wytrwałością i siłą, które są potrzebne, aby pokonać piętrzące się przeszkody i trudności w tym zakresie. Jednocześnie empatia, inspiracja i fantazja pozwolą nam podejść do sprawy w kreatywny, konstruktywny sposób. W efekcie istnieją spore szanse, że spotkamy się ze zrozumieniem, a nawet otrzymamy wsparcie ze strony innych ludzi. Gorzej będzie tam, gdzie górę wezmą poczucie zagrożenia, zawiedzione oczekiwania, frustracje, lęki, przekora bądź postawa: ja ci pokażę! W takim przypadku należy się liczyć z nieprzyjemnymi, a nawet potencjalnie niebezpiecznymi sytuacjami. Dlatego unikajcie niepotrzebnej walki o władzę oraz prowokacji. Warto zająć się tematami, które poruszają nas emocjonalnie i otoczyć sympatycznymi ludźmi [22.8. o godz. 22:49 Księżyc wejdzie do znaku Lwa].

Koniec tygodnia zaserwuje dość mieszany program. Z jednej strony pojawi się ogromna chęć aktywnego działania i twórczych zajęć – erotyczne iskrzenie, kreatywność, ale również radość z zabawy dodadzą nam odwagi. Jednocześnie w tych dniach wzrośnie wrażliwość i skłonność do irytacji. Dlatego całkiem możliwe, że rzeczy, które początkowo wydawały się kuszące i ciekawe, nie będą przebiegać zgodnie z oczekiwaniami. Poza tym splot zaskakujących zwrotów akcji i niekorzystnych okoliczności może sprawić, że zrazu wielce obiecujące możliwości nie dadzą się zrealizować tak, jakbyśmy tego chcieli. W takich momentach warto zachować ostrożność i unikać zachowań, których potem możemy pożałować. Z rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia warto poczekać jeszcze tydzień, wtedy wyraźniej zobaczymy, co dalej [23.8. o godz. 6:46 Słońce wejdzie do znaku Panny; Merkury Panna opozycja Chiron 17° Ryb; tuż przed nowiem Księżyc w Hekate, Mars uściśla koniunkcję z Saturnem].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »