Prognoza tygodniowa 18–24.7.2016 (radość)

Zamieszczony przez dnia Lip 17, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wyjaśnić i zakończyć niezałatwione sprawy / czas wolny / w wakacyjnym nastroju / kreatywne działania / zabawa, radości i przyjemności

Konstelacje astrologiczne zapowiadają bardzo pogodny tydzień – czeka nas mało chmur i dużo słońca. Nastroje będą iście urlopowe – poczujemy radość życia i żądzę przygód, stosunkowo łatwo zaangażujemy się też całym sercem w realizację wybranych projektów. To dobry czas na flirty, zabawy erotyczne, między niektórymi szybko zaiskrzy, ale istnieje spora szansa, że luźne i niezobowiązujące znajomości zamienią się w poważne związki.
Ogromna wyobraźnia i radość z niefrasobliwych eksperymentów pozwolą nam wypróbować nowe pomysły albo wspólnie z innymi podjąć jakieś niezwykłe wyzwanie. Zgodnie ze znaczeniem innej konfiguracji możemy wykorzystać zapał i energię, których teraz nie zabraknie, aby rozwiązać od dawna trwające konflikty, wyjaśnić niezałatwione sprawy czy zamknąć stare rozdziały. Z wibracji tych dni skorzystają również wszelkiego rodzaju twórcze, kreatywne działania, a także poważne przedsięwzięcia.

Najbliższe dni nie sprzyjają jednak pracom wymagającym wyczucia szczegółu ani rzeczowej, pragmatycznej, obiektywnej postawy. Jeśli nie macie akurat urlopu, to najlepiej poświęćcie się teraz sprawom, które są dla Was szczególnie ważne i leżą Wam na sercu (Słońce, Wenus i Merkury w znaku Lwa), a także świadomie stwórzcie sobie  odpowiednio dużą przestrzeń, którą będziecie mogli zagospodarować wedle własnego upodobania.

Na astrologicznym niebie pojawi się jednak kilka chmur i przyniosą one ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Mianowicie emocjonalne nastawienie do życia oraz skłonność do bardzo subiektywnej oceny sytuacji utrudnią nam zachowanie spokoju w chwili, kiedy sprawy nie będą przebiegały zgodnie z planem. Głównie wtedy, gdy nie będziemy mogli zająć się tym, co nas interesuje, ewentualnie druga strona nie zachowa się tak, jak tego oczekujemy, powstanie frustracja, która wyładuje się w gwałtowny sposób, np. w  postaci nadmiernej agresji, oskarżeń, gróźb czy ostentacyjnego milczenia bądź dziecinnych dąsów i prób zwrócenia na siebie uwagi poprzez eskalację przemocy. W takich przypadkach sprawy szybko wymkną się spod kontroli i zamiast kreatywnych opcji wszyscy zainteresowani doświadczą niszczycielskich sił, które nikomu nie wyjdą na dobre. Jeśli zauważycie u siebie takie impulsy, to postarajcie się je powściągnąć, a innym, którzy będą przejawiać opisane zachowanie, nie dajcie się sprowokować do reakcji, których potem pożałujecie.
Niebezpieczna może być też skłonność do chojractwa i narażania się na nadmierne ryzyko. Pamiętajcie o tym, żeby pod wpływem radości czy żądzy przygód  nie pozwolić sobie na zbyt dużo, nie przekroczyć istniejących reguł czy granic.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK nastrój będzie jeszcze poważny i stłumiony. Te dni zdominuje potrzeba porządku i klarowności. Wyraźnie podwyższona zdolność koncentracji na jednym temacie pozwoli nam jednak nadrobić zaległości i załatwić niezałatwione sprawy.  Przede wszystkim we wtorek będziemy jednak skłonni do tego, żeby na presję i frustrację reagować uporem i agresją.
Wykorzystajcie czas, żeby zająć się tymi wszystkimi zadaniami, które od dawna czekają w kolejce na załatwienie, ale dotychczas nie zostały sfinalizowane. Poza tym układy astrologiczne nadają się do realizacji projektów wymagających koncentracji i siły woli. Jeśli dokładnie wiecie, czego chcecie, to macie sporą szansę osiągnąć sukces! We wtorek mogą wystąpić nieoczekiwane zwroty akcji i nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Postarajcie się zachować zimną krew i nie dajcie się sprowokować. [Księżyc w Koziorożcu]

W nocy z wtorku na ŚRODĘ (o godzinie 0.56) nastąpi pełnia Księżyca, która skłoni nas do dokonania bilansu. Zastanówcie się, jak ewoluowały impulsy, wydarzenia i obserwacje z początku lipca. Jeśli będziecie gotowi spojrzeć prawdzie prosto w oczy i zobaczyć aktualną sytuację bez klapek na oczach, to w środę możecie wyciągnąć pierwsze wnioski albo porozmawiać z innymi o podjęciu kolejnych działań.
Poza tym w ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju kontakty i związki. To dwa doskonałe dni na przeprowadzenie burzy mózgów, zrobienie czegoś wspólnie z przyjaciółmi bądź na pracę nad jakimś innowacyjnym projektem. Wykorzystajcie okazję i popracujcie nad rzeczami, które Was uskrzydlają czy inspirują. [Księżyc w Wodniku]

PIĄTEK i SOBOTA, a także po części NIEDZIELA zaserwują nam dość mieszany program. Z jednej strony poczujemy chęć przeżycia przygody, doświadczenia czegoś ekscytującego i podjęcia działań, które dają „kopa”, z drugiej – wzrosną tęsknota za miłością, więzią z ogółem, wrażliwość i podatność na zranienie. Dlatego jest bardzo istotne, aby dokładnie sprawdzić, w jakim stopniu możemy pogodzić odwagę, ryzykanctwo, wyzwania, gry i zabawy z emocjonalną wrażliwością oraz skłonnością do zatracania się w biegu zdarzeń.
Z działających energii skorzystają twórczość artystyczna, przedsięwzięcia na łonie natury, związane z przyrodą oraz ze zwierzętami, ale również romantyczne uniesienia. Bądźcie kreatywni, zachowajcie też spokój, respektujcie swoje granice i nie dajcie się nakłonić do czegoś, czego potem ew. pożałujecie. [Księżyc w Rybach, 22.7. o godz. 11.30 Słońce wstępuje do znaku Lwa]

W NIEDZIELĘ wieczorem poczujemy ogromną potrzebę ruchu i działania, będziemy też mieć problem z zachowaniem spokoju i odczekaniem na właściwy moment. Warto wtedy zadbać o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu; to również dobry czas, żeby stawić czoło wyzwaniom, do których w poprzednich dniach podeszliśmy bardziej ostrożnie. [Księżyc w Baranie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »