Prognoza tygodniowa 18. – 24.6.2018 (przesilenie)

Zamieszczony przez dnia Cze 14, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przygotowanie do podjęcia zasadniczej decyzji / zatrzymać się i uzyskać jasny obraz sytuacji / zrewidować swoje wizje, nadzieje oraz postrzeganie / rozpoznać słabości / odkryć tajemnice i przełamać tabu

 

Wiele osób może mieć kłopot z tym, aby w konstruktywny sposób poradzić sobie z energiami nadchodzącego tygodnia. Wprawdzie Mars, który obecnie jest widoczny na nocnym niebie, przejdzie do ruchu „wstecznego” dopiero 27 czerwca, ale już w tych dniach wyraźnie spowolni. Oprócz innych czynników również ta konfiguracja przyczyni się teraz do dużej wewnętrznej ambiwalencji oraz powstania napięć.

Z jednej strony poczujemy wielką chęć działania, osiągnięcia czegoś czy pochwalenia się i będzie ona miała niemal kompulsywny charakter. Z drugiej – wewnętrzne, często irracjonalne zahamowania, dziwne lęki bądź nieprzewidziane okoliczności uniemożliwią nam przeforsowanie własnej woli albo realizację zamiarów, ewentualnie wywołają utrudnienia i stagnację. Ta energetyczna sytuacja może poniekąd przypominać jazdę na zaciągniętym hamulcu ręcznym albo to, co się dzieje z pojazdem, gdy jednocześnie naciśniemy na pedał gazu i hamowania – mimo dużego wydatkowania energii, nie ruszamy do przodu, a często następuje przegrzanie i uszkodzenie silnika. W przełożeniu na płaszczyznę psychologiczną: mogą pojawić się frustracje, zwątpienie i złość, ponieważ duże zaangażowanie nie przyniesie żadnych efektów.

Powyższe szczególnie dotyczy transportu, sportu oraz wszelkiego rodzaju przedsięwzięć o charakterze społecznym i humanistycznym. W tych dziedzinach rozpocznie się od dawna wyczekiwany proces oczyszczenia i wyjaśnienia sytuacji. Osoby uznawane za autorytety mogą odnieść wrażenie, że ich starania idą na marne, a pozycja zostaje zakwestionowana albo na jaw wychodzą dotychczas niedostrzegane słabości.
Chodzi o to, aby stawić czoło wszelkim problemom, jakie się teraz pojawią, oraz przemyśleć własną pozycję. W sprawach ważnych warto być cierpliwym i nie rezygnować! Wtedy pojawią się rozwiązania, których dotychczas nie zauważaliśmy.

Intensywnych procesów można dodatkowo oczekiwać w sferze mediów, informacji, komunikacji, oświaty, nauki i badań. W tych obszarach nastąpi przełamanie istniejących tabu, wyjdą na jaw tajemnice czy wybuchną skandale, ale również zostaną podjęte próby manipulowania postrzeganiem konkretnej rzeczywistości poprzez celowo rozpowszechniane lub ukrywane informacje.

W optymalnym przypadku zdołamy jednak dotrzeć do sedna dręczącego nas problemu oraz znaleźć nieoczekiwane rozwiązanie bardzo trudnej, pozornie patowej sytuacji. Warunkiem powodzenia jest szczerość, autentyczność i gotowość zobaczenia rzeczy takimi, jakie SĄ. Miejcie też otwarte serca! Gorzej, jeśli górę weźmie ból, rozpacz, upór, ślepa złość lub żądza zemsty, mącąc nam jasny obraz sytuacji. Wtedy grozi zatwardziałość albo gwałtowna eskalacja konfliktu.

Jednocześnie w tych dniach dojdą do głosu wszelkiego rodzaju tęsknoty, pragnienia, nadzieje i ideały związane z potrzebą zakosztowania radości życia oraz miłości. Przede wszystkim w kwestiach dotyczących erotyki, kreatywności, piękna czy artyzmu pojawi się wiele kuszących możliwości. Pamiętajcie jednak o tym, żeby powściągnąć skłonność do przesady i nadmiernych oczekiwań. Realizujcie swoje pragnienia, wykorzystajcie okazję, żeby zrobić coś, co poprawi Wam humor i sprawi frajdę, ale unikajcie iluzji, abstrakcyjnych ideałów, nadmiernych wydatków czy roszczeń wobec partnera/-ki!

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość trzeźwo i pragmatycznie. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK zapragniemy uzyskać jasny obraz sytuacji i postawimy na konkret. Jednocześnie bądźmy świadomi, że rozmaite tęsknoty, ideały oraz trudna do uchwycenia nieokreśloność mogą przyćmić nasz osąd.
Uwzględnijcie zarówno swoje wizje, jak i konkretną rzeczywistość, nie pozwólcie też, aby inne opcje czy szczegóły rozproszyły Waszą uwagę. Jeśli będziecie gotowi iść do przodu małymi krokami, nie zaniedbując pozornych błahostek, to możecie w tych dniach zdumiewająco wiele osiągnąć. Zadbajcie o swoje ciało i jego potrzeby. To także dobra pora na porządki. [Księżyc w Pannie]

ŚRODA będzie miała charakter przejściowy. Tego dnia dadzą o sobie znać różne opcje i pragnienia. W efekcie pojawią się spore możliwości, ale ambiwalentne podejście do panujących realiów uniemożliwi nam przyjęcie jednoznacznej postawy albo podjęcie konkretnych decyzji. Po południu wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. Jednocześnie wewnętrzna niepewność sprawi, że będziemy mieli problem z dokonaniem świadomych wyborów.

W CZWARTEK nastąpi przesilenie letnie. Tego dnia Słońce w swojej pozornej wędrówce osiągnie punkt ekliptyki położony najbliżej północnego bieguna niebieskiego i rozpocznie się astronomiczne lato. Ogólnie poczujemy spore pobudzenie, chęć spotkania się z kimś i zrobienia czegoś wspólnie, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów ani impulsów do działania. Wykorzystajcie okazję i spotkajcie się z ludźmi, których lubicie, poświęćcie też więcej czasu swojej ukochanej lub ukochanemu, ewentualnie sprawie, która jest szczególnie bliska Waszemu sercu albo po prostu cieszcie się tym dniem.

W PIĄTEK wzrośnie potrzeba twórczego działania, towarzyskich spotkań i wymiany myśli. Miejsce luźnego, swobodnego nastroju zajmie jednak emocjonalna intensywność, chęć zgłębienia tematu, poważnego zaangażowania się, rozbudzone zostaną też wszelkiego rodzaju namiętności. [Księżyc w Wadze, Wenus opozycja Mars 10° Lwa]

Podczas WEEKENDU zachodzące w tym tygodniu procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny.
W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ zapragniemy w pełni poświęcić się komuś lub czemuś.
Jednocześnie wzrośnie podatność na zranienie.
W najlepszym razie zdołamy w tych dniach dotrzeć do głębokich pokładów jakiejś drażliwej sprawy, wyjdą na jaw nieświadome lub wyparte treści. Tym samym zostanie wykonany krok w kierunku ich przepracowania, rozwiązania oraz uleczenia. Będzie to jednak możliwe tylko tam, gdzie uda się podejść do tematu w sposób szczery i autentyczny, a także uszanować własne i cudze granice. Gorzej, jeśli spróbujemy uniknąć konfrontacji albo bezwzględnie przełamać widoczne lęki, słabości czy opór. W miarę możliwości nie dajcie się sprowokować, liczcie się z gwałtownymi reakcjami oraz z irracjonalnym zachowaniem. [Księżyc w Skorpionie, Wenus w kwadraturze do Jowisza 14° Skorpiona, Merkury opozycja Pluton 21° Koziorożca]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »