Prognoza tygodniowa 18.04–24.05.2015

Zamieszczony przez dnia maj 17, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiany na świecie – następny rozdział / ocena aktualnej sytuacji, spojrzenie wstecz i perspektywy na przyszłość / sprawdzian dla wartości, związków i umów

Po dość spokojnej – z astrologicznego punktu widzenia – fazie, na pierwszy plan znowu wysuną się tematy związane z dużymi procesami. Niektóre wydarzenia czy doświadczenia mogą teraz przyciągnąć szczególną uwagę i w ten czy inny sposób zmusić nas do dokonania oceny sytuacji. Głównie dotyczy to wszelkiego rodzaju związków i wartości – w tym zakresie trzeba będzie świadomie przyjrzeć się istniejącym realiom i podjąć decyzję, co dalej.
Czas odpowiedzieć sobie na następujące pytania: czy dany związek jest szczery, żywy i zdolny do dalszego rozwoju, czy też bazuje na lęku, pragnieniu bezpieczeństwa, przyzwyczajeniu, ew. przymusie sprawowania kontroli? Gdzie potrzeba większej swobody, aby móc podążać własną drogą rozwoju, a gdzie należy zacieśnić relację, podjąć wiążące zobowiązania i bardziej się zaangażować. Jeśli dany związek jest dla Was ważny, to dobra pora, aby porozmawiać i poszukać rozwiązań uwzględniających potrzeby obojga partnerów.
Sprawdzianowi zostaną też poddane wszelkiego rodzaju wartości, od stricte materialnych, poprzez znaczenie znajomości i kontaktów (w tym wirtualnych), po wartości emocjonalne (nasz osobisty stosunek oraz przywiązanie do kogoś lub czegoś, dających nam poczucie bezpieczeństwa) i idealne. W tym przypadku będziemy musieli zastanowić się, co jest trwałe nawet w czasach zmian, co jest konkretne, a jednocześnie zdolne do odnowy? Przy okazji wyjdzie na jaw, które wartości się zdezaktualizowały i co zostało zbudowane głównie na starym światopoglądzie, nierealnych pomysłach i oczekiwaniach.
Bądźcie gotowi zadać sobie takie pytania, odpowiedzieć na nie i wyciągnąć stosowne wnioski. Próby uniknięcia konfrontacji, zmian czy decyzji nie przyniosą niczego dobrego. W takich przypadkach los zadba o stosowną korektę i sam wyznaczy kierunek na przyszłość. Osoby, które za wszelką cenę spróbują zachować status quo, muszą liczyć się z tym, że w najbliższych miesiącach wzrośnie napięcie i bieg zdarzeń zmusi je do działania.

Jednocześnie trzeba będzie teraz również wziąć odpowiedzialność za swoje zachowanie i obrany kierunek. Ci, którzy bazują na prawdach, dogmatach, konkretnym światopoglądzie (religijnym, naukowym, politycznym itp.) lub autorytetach, z frustracją stwierdzą, że jest to droga donikąd. Jeśli należycie do tej grupy, to zastanówcie się, co dla Was osobiście jest ważne i za co możecie ręczyć. Trwajcie przy tym, ale zaakceptujcie fakt, że inni mogą widzieć sprawy inaczej. Szczególnie dotyczy to osób, które mają w swoich horoskopach obsadę drugiej dekady znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca oraz pierwszej dekady Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb.
Ponieważ Merkury od wtorku (do 12 czerwca) wejdzie w fazę retrogradacji, to lepiej powstrzymać się z podejmowaniem istotnych decyzji, zawieraniem umów i wyciąganiem ostatecznych wniosków, przede wszystkim tam, gdzie chodzi o oświatę, kształcenie, komunikację, media, transport oraz podróże. Zbierajcie informacje i wykorzystajcie okazję, żeby ponownie zbadać, zweryfikować, renegocjować czy wyjaśnić wszystkie kwestie, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich tygodni.

W PONIEDZIAŁEK rano (o godz. 6:13) przypada nów – dostarczy on nowych impulsów do zmiany kierunku oraz dokonania oceny sytuacji, jaką będziemy musieli przeprowadzić w najbliższych dniach czy tygodniach. W miarę możliwości zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie, co jest dla Was ważne, w co chcecie się angażować i z kim pragniecie rozmawiać. Tego dnia lepiej nie brać na siebie zbyt wiele i powściągnąć niecierpliwość. Jeśli będziecie naciskać, nalegać i ponaglać, to natraficie na opór.

W nocy z poniedziałku na WTOREK Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, przejdzie do ruchu wstecznego – procesy myślowe wyraźnie zwolnią, możemy mieć problem z koncentracją oraz dokładnym wysłuchaniem kogoś. Tego dnia, a także w ŚRODĘ w szeroko pojmowanej komunikacji mogą wystąpić nieporozumienia oraz trudne do wyjaśnienia incydenty. Energie sprzyjają jednak rozmyślaniom oraz poszukiwaniu inspiracji w świecie marzeń i fantazji. Jeśli nie będziecie oczekiwać natychmiastowego efektu, ale uzbroicie się w cierpliwość, to ich owoce (obserwacje czy pomysły) mogą być długofalowe i istotne. Czas sprzyja też przeprowadzeniu rozmów, które pozwolą wyjaśnić jakąś od dawna nierozstrzygniętą kwestię – pod warunkiem, że będziecie gotowi rzeczowo porozmawiać o tym, co Was porusza, i wysłuchać drugiej strony, nie osądzając jej. [Księżyc w Bliźniętach]

W środę po południu zrobi się bardziej emocjonalnie. CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje potrzeba bezpieczeństwa, serdeczności, przynależności, zrozumienia i wsparcia, jednocześnie w powietrzu pojawi się napięcie i z trudem zdołamy okiełznać silne, często sprzeczne impulsy. Pasja i namiętność umożliwią najwyższe wzloty albo z powodu zazdrości mogą też doprowadzić do tragedii. Niektóre osoby poczują tego dnia ogromną chęć sprowokowania kogoś, inne na najmniejszą frustrację zareagują przekorą, uporem, ostentacyjnym milczeniem czy buntem, a trzecia grupa może próbować manipulacji (poprzez groźby bądź obietnice). Ten, kto zdoła wytrzymać ogromną emocjonalną intensywność i nie ulegnie dziecinnym lub potencjalnie destrukcyjnym reakcjom, może w tych dniach poczynić bardzo ciekawe spostrzeżenia i na nowo zdefiniować własną pozycję. W konstruktywnym wymiarze będzie można wyjaśnić sytuację w związku – czyli „zresetować ustawienia”, zobaczyć partnera tak, jakby to było pierwsze spotkanie i pogłębić istniejącą więź albo stwierdzić, że najbardziej sensownym wyjściem w tym momencie jest rozstanie. Jednocześnie mamy szansę dokonać podsumowania wydarzeń i doświadczeń ostatnich miesięcy, a potem po prostu zmienić kierunek. Artyści oraz osoby kreatywne i twórcze dostaną teraz ogromny zastrzyk energii, którą mogą wykorzystać w swojej pracy. [21.5. o godz 10:45 Słońce wejdzie do znaku Bliźniąt, Księżyc w Raku, Wenus w opozycji z Plutonem]

W czasie WEEKENDU zapragniemy poświęcić się temu, co sprawia nam radość i frajdę, a także zaprezentować się i zdobyć uznanie. Nasz entuzjazm może być jednak hamowany i ograniczany przez przeszkody, zasady czy reguły. W takim przypadku warto zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę chcemy i czy jesteśmy gotowi bronić siebie i swoich pragnień – ze wszystkimi konsekwencjami. Nie będzie to łatwy czas dla tzw. autorytetów [w sobotę opozycja Słońca z Saturnem]. W NIEDZIELĘ łatwiej przyjdzie nam cieszyć się przyjemnymi aspektami życia.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »