Prognoza tygodniowa 18. – 24.3.2019

Zamieszczony przez dnia Mar 14, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wiosna / na progu nowego / wizja potencjału / spełnienie marzeń, ale również konfrontacja ze starymi sprawami / akceptacja, cierpliwość oraz wytrwałość kluczem do sukcesu

 


W tym tygodniu zostanie zainicjowana kolejna zmiana. Na poziomie przeżyć i wydarzeń będą równocześnie zachodzić różne, typowe dla fazy przejściowej procesy. Może im towarzyszyć bolesna konfrontacja z przeszłością – ze starymi sprawami, poczuciem bezradności, zamętu, rozczarowania i zwątpienia. [Pluton w koniunkcji ze zstępującym węzłem księżycowym 23° Koziorożca] Z drugiej strony napłynie silny impuls do działania: wstąpi w nas odwaga, otworzą się dotychczas zamknięte drzwi i pojawią wizje przyszłości oraz dostępnego potencjału.

 

Ku nowemu!


Wydarzenia tych dni można porównać do „przekroczenia granicy” i wejścia na nowy teren. Radosne oczekiwanie i ekscytacja mogą przeplatać się z wątpliwościami i lękami. Z każdym krokiem będziemy odchodzić od tego znane i swojskie. W efekcie niektórzy poczują ulgę i pragnienie nowego, inni – ból związany z koniecznością porzucenia czegoś, co do tej pory było im bliskie.

W podróż do nowych krain zabierzemy ze sobą również stare (nierozwiązane) sprawy, wzorce zachowań i doświadczenia. Wszystkie one mają wpływ na naszą postawę, interpretacje i reakcje. Dlatego mimo nowych okoliczności i możliwości może dochodzić do dziwnych nieporozumień, frustracji i niepowodzeń. Jednak ci, którzy odważnie stawią im czoło i wyciągną stosowne lekcje, lepiej odnajdą się w nowym świecie i z pożytkiem wykorzystają swoje doświadczenia.

 

Czas zdecydować!


W najbliższych dniach wiele osób będzie również musiało podjąć istotne decyzje. Ponieważ jakość czasu sprzyja sprzecznym procesom, to trzeba być bardzo uważnym i dokładnie przemyśleć strategię działania oraz jej konsekwencje. Spróbujcie odróżnić sytuacje, które uruchamiają stare urazy, lęki i obawy od tych, które wymagają śmiałości i odważnego wyruszenia w nowym kierunku. Jeśli uznacie, że chodzi o te pierwsze, to przystopujcie i powstrzymajcie się od gwałtownych ruchów, nie wydawajcie też pochopnych osądów ani nie podejmujcie decyzji.

Jeżeli zacznie Was rozpierać energia do działania, uznacie, że za wszelką cenę musicie ruszyć do przodu, przebić się i o czymś zadecydować, to istnieje spore niebezpieczeństwo, że zatracicie się w tym wszystkim albo nie staniecie na wysokości zadania. Poszukajcie możliwości, które pozwolą Wam poradzić sobie z tym, co JEST, a jednocześnie znajdźcie ujście dla silnych, dynamicznych energii. Takim wentylem mogą być wszelkie formy aktywności fizycznej.

Jeśli jednak życie skonfrontuje Was z czymś naprawdę nowym, jeśli będzie trzeba odważnie zaangażować się w coś, to również warto zachować ostrożność, ale też zadziałać w sposób klarowny, odważny i zdecydowany. Powściągnijcie najpierw swoją niecierpliwość, żeby zobaczyć, o co tak naprawdę Wam chodzi. Bądźcie otwarci, wtedy pojawią się niespodziewane szanse i nastąpią prawdziwe cuda. Niewykluczone też, że ktoś nieoczekiwanie zaoferuje Wam wsparcie.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się słonecznie. W PONIEDZIAŁEK większość z nas może odczuwać radość życia, która pójdzie w parze z kreatywnością. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tematami, które są dla Was ważne. Z jakości czasu skorzystają również projekty artystyczne i twórcze. [Księżyc w Lwie]

We WTOREK i w ŚRODĘ warto skoncentrować uwagę na konkretnych faktach i okolicznościach życia. Początkowo będziemy raczej powściągliwi. Jeśli zachowacie ostrożność, zobaczycie rzeczywistość taką, jaka jest, i zadbacie również o mniej ekscytujące sprawy albo prozaiczne drobnostki, to możecie teraz zdumiewająco dużo osiągnąć. Niewykluczone, że uda się również wykonać pierwsze kroki w kierunku realizacji ukrytego marzenia lub jakiejś wizji. [Księżyc w Pannie, Wenus w Wodniku w kwadraturze z Marsem w Byku 23°]

 

WIOSNA, ach, to ty…


W ŚRODĘ (o 22:58) Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce przetnie równik niebieski, nastąpi równonoc, wraz z nią – na półkuli północnej – wiosna, a kilka godzin później – pełnia (02:42). Jakość czasu przyniesie więc silny energetyczny impuls do działania!

W efekcie w CZWARTEK i w PIĄTEK zacznie nas rozpierać energia, będziemy otwarci na spotkania i wymianę myśli. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać o swoich zamiarach i planach, o tym, co Was zachwyca i cieszy. Jeśli będziecie postępować uważnie i dyplomatycznie, a nie walić prosto z mostu, to możecie też znaleźć sojuszników dla swoich przedsięwzięć.

Jeżeli jednak oczekujecie zbyt wiele lub nie zdołacie powściągnąć niecierpliwości, to inni mogą poczuć się zaskoczeni czy przytłoczeni i zareagują w odpowiedni sposób. W piątek pozorne błahostki mogą nas urazić, zdezorientować albo wywołać niepewność, lęk przed porażką, a nawet wściekłość. W takich momentach bądźcie szczególnie ostrożni i wyrozumiali, również względem samych siebie. Jeżeli zatrzymacie się na chwilę, zamiast szukać logicznych wyjaśnień, to poradzicie sobie nawet z najtrudniejszą sytuacją. Na jaw wyjdą bolesne punkty i można znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z nimi. [Księżyc w Wadze, Słońce w koniunkcji z Chironem 2° Barana]

W czasie WEEKENDU wzrośnie emocjonalna intensywność, do głosu dojdą silne uczucia i namiętności. Jeśli Wasz związek jest zdrowy, to możecie teraz skorzystać z namiętnych spotkań. Osoby, które pracują nad kreatywnymi projektami, mogą spożytkować silne energie jako źródło inspiracji albo twórczych działań. Gorzej, jeśli związek od dawna szwankuje, forma zewnętrzna nie zgadza się z tym, co wewnątrz albo jedna ze stron spróbuje za wszelką cenę zatrzymać coś, co już dawno umarło. W takim przypadku samo życie wymusi konkretne działania. Bądźcie uczciwi względem siebie i innych – to najlepszy sposób na konstruktywne wykorzystanie jakości czasu. [Księżyc w Skorpionie, Wenus w koniunkcji z Lilith 26° Wodnika]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »