Prognoza tygodniowa 18. – 24.2.2019 (znak Ryb)

Zamieszczony przez dnia lut 17, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: znak Ryb – marzenia, sny, iluzje / wartości w fazie zmian – następny rozdział: decyzje i ich konsekwencje, lęki i blokady albo wiążące zobowiązania, odpowiedzialność i zaufanie / nadzieje i wizje – niewykorzystany potencjał albo zaprzeczenie rzeczywistości

 


W tym tygodniu z jednej strony skoncentrujemy się na wartościach, bezpieczeństwie i zaufaniu, z drugiej na – tęsknotach, marzeniach, nadziejach i wizjach. Chociaż minione dni dostarczyły nam wielu impulsów i pozwoliły na otwarcie nowego rozdziału, to nadal panuje powściągliwy i wyczekujący nastrój. Dlatego możemy odczuwać teraz niewielką chęć działania.

 

Podładować akumulatory


W najbliższym czasie potrzebny nam będzie wyraźny przymus, żeby zabrać się do czegoś nowego. Zrobimy jednak wszystko, aby utrzymać i zachować to, co dla nas ważne. Jednocześnie ogromny lęk przed stratą sprawi, że zapragniemy zabezpieczyć się – przy pomocy wszelkich możliwych środków i pod każdym względem. Zarazem wzrosną idealizm, wrażliwość i wyczulenie, będzie to związane z wielką tęsknotą za piękniejszym, lepszym światem.

Warto teraz nieco zwolnić i wykorzystać działające energie na podładowanie akumulatorów, które zostały mocno nadwyrężone w minionych tygodniach, albo przemyśleć swoją aktualną sytuację i dalszą strategię działania. Nie dajcie się ponaglać! Spory zastrzyk fantazji i inspiracji, jakiego dostarczą nam „niebiosa”, warto wykorzystać do realizacji kreatywnych, twórczych projektów.

 

W przełożeniu na konkret


W tym tygodniu na pierwszy plan wysuną się różne tematy i sfery życia. I tak wiele spraw będzie dotyczyć wszelkiego rodzaju wartości i związków. Istotne procesy zostaną uruchomione przede wszystkim w odniesieniu do zasobów oraz finansów, w kwestiach dotyczących społecznych, kulturowych i duchowych wartości, partnerstw czy umów, a wydarzenia i doświadczenia wymuszą w tym zakresie podjęcie zasadniczych decyzji.

Chociaż na pierwszy rzut oka chodzi o konkretne, rzeczowe tematy, fakty czy ustalenia, to jednak zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym, jak bumerang powracać będą „demony przeszłości”. Dlatego wydarzenia i doświadczenia tych dni mogą rozbudzić stare lęki, nieprzepracowane problemy oraz trudne doświadczenia z nowszej i starszej przeszłości. Doprowadzi to do gwałtownych reakcji, które osobom postronnym wydadzą się zupełnie irracjonalne. Istnieje również spore prawdopodobieństwo, że wydarzenia tych dni – niczym trzęsienie ziemi – wstrząsną strukturami, które dotychczas sprawiały wrażenie bardzo stabilnych.

Jeśli w takim przypadku będziecie gotowi wspólnie stawić czoła w wyzwaniom i poszukać rozwiązania, które mogłyby zaakceptować wszystkie strony, to macie szansę wyjaśnić dawne konflikty, rozpoznać stare lęki oraz dostępne zasoby i stworzyć nowe struktury. Gorzej, jeśli ktoś zechce uparcie trzymać się przestarzałych światopoglądów, wartości, reguł i praw, które nie przystają już do aktualnej sytuacji, albo spróbuje osiągnąć cel groźbami, władczym zachowaniem czy negacją. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to zadajcie sobie pytanie, jakie wartości i związki są dla Was istotne, a czego trzymacie się ze zwykłego przyzwyczajenia lub z lęku przed stratą. Bądźcie gotowi rozstać się z tym, co nie jest dla Was istotne, i całym sercem zaangażować w to, co ważne. Unikajcie jednak gierek o władzę i doktrynerstwa.

 

Słońce w znaku Ryb


W tych dniach na znaczeniu zyskają również wszechstronne wglądy, ustalenia i wizje. Niewykluczone, że pozwolą nam one na nowo, całościowo zrozumieć sytuację albo rozwój wypadków, ukażą dotychczas niedostrzegane możliwości albo nieodkryty potencjał. Warunkiem owocnego wykorzystania tych energii jest gotowość zaangażowania się w coś w sposób otwarty i bez uprzedzeń, ale bez zatracenia siebie. Warto poświęcić dostatecznie dużo czasu na to, aby dokładnie zbadać nową wizję czy pomysł oraz znaleźć konkretne sposoby ich realizacji.

W życiu codziennym wygospodarujcie chwilę na marzenia, fantazje albo medytację. Nie ufajcie jednak ślepo żadnej wizji, ideałom czy informacjom. Możemy teraz łatwo ulegać iluzjom, nieporozumieniom, błędnej interpretacji, kłamstwom czy fake newsom. W każdym razie warto dokładnie przyjrzeć się wszystkiemu albo postawić dodatkowe pytania.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie tematy będą aktualne już w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. W tych dniach poczujemy dużą potrzebę zabawy i rozrywki, nie zabraknie nam też twórczych i kreatywnych pomysłów. Jednocześnie pojawiające się lęki i wyraźnie podwyższony poziom wrażliwości mogą znacząco stłumić odczuwalną radość życia. Również pełnia, która nastąpi 19 lutego (o 16:53) wzmocni rozziew między głową a sercem, potrzebą klarownych, pewnych i konkretnych wytycznych, a idealistycznymi tęsknotami czy wizjonerskimi doświadczeniami. Byłoby doskonale, gdyby udało się nam stworzyć w życiu przestrzeń dla jednych i drugich. Postarajcie się poświęcić wtorkowe popołudnie albo noc z wtorku na środę, żeby przemyśleć swoją życiową sytuację, a także zająć się swoimi pragnieniami i życzeniami. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że pozyskacie wtedy istotne informacje i sporo zrozumiecie. [Księżyc w Lwie, Wenus w koniunkcji z Saturnem 17° Koziorożca]

W ŚRODĘ i CZWARTEK pojawi się duża potrzeba porządku i klarowności. Jakość czasu sprzyja wyjaśnieniu wszelkich otwartych kwestii, a także porządkom i oczyszczeniu przestrzeni. Z działających teraz energii skorzystają również sprawy związane ze zdrowiem i najbliższym otoczeniem. [Księżyc w Pannie]

Od czwartkowego popołudnia naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać kwestie dotyczące związków, prawa i sprawiedliwości. W PIĄTEK i w SOBOTĘ wyraźnie wzrośnie potrzeba wspólnego działania, kontaktów i wymiany myśli. Jednocześnie pojawią się większe oczekiwania względem innych oraz samych siebie, skłonność do badania granic, testowania, na ile nasz związek jest poważny i wiążący albo docierania do sedna jakiegoś tematu. Niewykluczone, że będziemy musieli jasno opowiedzieć się za pewną wartością czy osobą albo przeciwko niej. Jeśli w kontaktach z innymi będziecie szczerzy, autentyczni i uczciwi, to możecie wykorzystać ten czas, żeby porozmawiać o swoich wzajemnych oczekiwaniach i wymaganiach, o tym, co Was łączy – w ten sposób stworzycie solidne podstawy pod wspólną przyszłość. [Księżyc w Wadze, Wenus w koniunkcji z Plutonem 23° Koziorożca]

W NIEDZIELĘ wyraźnie wzrośnie emocjonalna intensywność. Tego dnia do głosu dojdą lęki przed stratą i uzależnieniem, wymagania i oczekiwania, ale także potrzeba zaangażowania się w sprawy drugiego człowieka albo jakiś temat – i to całym sobą, bez reszty. Jeśli dokładnie wiecie, czego chcecie, i jesteście gotowi otwarcie przyznać się do tego, to możecie wykonać ważny krok w tym kierunku albo otworzyć w swoim życiu zupełnie nowy rozdział. Czas sprzyja zakochanym i artystom – czekają Was romantyczne, namiętne, poruszające doświadczenia. Z działających energii skorzysta też twórcza, kreatywna działalność. Unikajcie jednak niepotrzebnych prowokacji, gierek o władzę czy prób manipulacji. Istnieje spore niebezpieczeństwo, że w takich sytuacjach nastąpi szybka eskalacja konfliktu. [Księżyc w Skorpionie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »