Prognoza tygodniowa 18-24.12.2017

Zamieszczony przez dnia Gru 17, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przełom – koniec jednej, początek drugiej epoki: spojrzenie wstecz, ustalenie swojego miejsca, przejście i nowy początek / przeobrażenie struktur / koncentracja na tym co najważniejsze i zasadnicze / mniej znaczy więcej

Nadchodzący tydzień zapowiada się wyjątkowo. Astrologiczne układy wskazują na napływ nowych impulsów do działania oraz istotną zmianę energii wiodących. Tak jak co roku 21 grudnia nastąpi przesilenie zimowe, a od 24 będziemy świętować Boże Narodzenie, jednak tym razem życie zmusi nas do ustalenia swojego miejsca w życiu i dokonania reorientacji. Tym samym już przed 1 stycznia rozpocznie się kolejny etap, znamionowany przez nowe tematy i energie.

 

Dyscyplina, koncentracja, ograniczenia


Po okresie, w którym uwagę absorbowały ideologie i światopoglądy, rozpocznie się czas, w którym na pierwszy plan wyjdą zasadnicze pryncypia i kwestie egzystencjalne. Wcześniej interesowały nas duchowe wzloty,  wzrost i postęp, dominowała postawa „lepiej, wyżej i więcej”. Teraz pora na lądowanie w trzeźwych, ziemskich realiach. Coraz wyraźniej zaznaczą się granice, skutki zachowań i decyzji podjętych w minionych latach. Jednocześnie punkt uwagi przesunie się z możliwości na fakty, z obietnic na zobowiązania, z pozoru na konkret, z ilości na jakość. Większe zainteresowanie wzbudzą wszelkiego rodzaju prawa, normy i ograniczenia. Tematem będą zadania i konsekwencje, instytucje, autorytet i odpowiedzialność, nadzór i kontrola, wina i kara (Saturn w Koziorożcu).
Przed sporym wyzwaniem staną autorytety oraz wszelkiego rodzaju przywódcy. Ich podejście do władzy, kompetencje, ale również integralność zostaną poddane próbie. Część osób wyróżni się swoją roztropnością i zdrowym rozsądkiem, dzięki temu wzrośnie ich status i zyskają szacunek. Całkiem możliwe jednak, że uzyskać bądź umocnić swoją władzę spróbują też patriarchalne struktury i hierarchie albo autorytarne reżimy. Wszystko poprzez szczególnie surowe regulacje i samowolne akty ustawodawcze. W każdym razie wydarzenia i decyzje tego tygodnia zasługują na szczególną uwagę. Mogą one zadecydować o dalszym kursie, czyli naszej przyszłości.

 

Każdy z nas…


Na poziomie osobistym pora określić swoje miejsce. W pierwszej połowie tygodnia wygospodarujcie trochę czasu, żeby spojrzeć wstecz i dokonać podsumowania ostatnich dni oraz mijającego roku. Sięgnijcie też pamięcią wstecz do lat 2008 – 2010. Jakie doświadczenia, obserwacje, informacje i decyzje tamtego czasu były istotne dla Waszego życia? Jakie miały dla Was konsekwencje? Dokąd Was zaprowadziły? Co w chwili obecnej jest dla Was ważne? W co jesteście gotowi się zaangażować? A co jest zbędne, a nawet zaczęło Wam ciążyć?

Jesteście gotowi dokonać osobistego bilansu, poważnie i w sposób zdyscyplinowany poświęcić się temu, co istotne i pożegnać z tym co straciło sens? W takim razie możecie wykorzystać aktualne konstelacje do tego, aby odebrać ważny impuls do działania, a nawet położyć kamień węgielny pod swoją dalszą przyszłość. Warto teraz określić cele i zamiary na przyszły rok oraz zaplanować dalsze działania. Pamiętajcie jednak, że mniej znaczy więcej!
Trzeba mieć na uwadze, że nadchodzące święta nie  stoją pod znakiem biesiadowania ani głośnych, radosnych imprez. Dominować będzie uroczysta, refleksyjna atmosfera, tradycja, rytuały, powaga albo zapragniemy zaszyć się gdzieś z dala od zgiełku tego świata.

 

Tydzień w szczególe


Konfiguracje PONIEDZIAŁKOWEGO poranka będą przedłużeniem i kontynuacją procesów, jakie zachodziły podczas weekendu. O godzinie 7.30 nastąpi nów w 27° Strzelca. Początkowo energie napełnią nas entuzjazmem i dostarczą nowych impulsów do działania. Jednak pomysły i możliwości, które się teraz pojawią, zostaną poddane po południu krytycznej analizie. Wtedy do głosu dojdą też pierwsze oznaki zapowiadanej na wstępie zmiany. Nastrój zrobi się bardziej poważny, zechcemy zająć się rzeczami, które mają ręce i nogi albo mogą przynieść konkretne rezultaty.

 

Początek nowego etapu


WTOREK to dobry dzień na zrobienie porządków i wypełnienie zaległych obowiązków. Z łatwością skoncentrujemy się na wybranym temacie i skutecznie zadbamy o załatwienie spraw. W ŚRODĘ Saturn przejdzie do znaku Koziorożca. Tym samym rozpocznie się trwająca nieco ponad 2 lata faza oczyszczania struktur. Rozwój i zdobycze minionych 40 lat, zwłaszcza 2001/2002 roku oraz skutki decyzji i doświadczeń 2008/2009 roku zostaną teraz poddane krytycznej weryfikacji. Jednocześnie ujawnią się słabe punkty, niedociągnięcia, wypaczenia zachodzących procesów. Niewykluczone, że do głosu dojdą wątpliwości w słuszność obranej drogi. Ponieważ w tych dniach wyraźnie wzrośnie skłonność do irytacji, dodatkowo trzeba liczyć się wieloma nagłymi i na pozór irracjonalnymi reakcjami. Najlepiej wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu na wszystko, co planujecie zrobić, nie wydawajcie też pochopnych opinii ani nie podejmujcie nieprzemyślanych decyzji.

W CZWARTEK przypada najkrótszy dzień w roku. O 17:28 w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce Słońce osiągnie najdalej wysunięty na południe punkt (Zwrotnik Koziorożca). Rozpocznie się astronomiczna zima. Tego samego dnia wieczorem napłynie kolejny ważny impuls dot. działań w nadchodzącym roku. [Słońce w koniunkcji z Saturnem 1° Koziorożca]

Jednocześnie w CZWARTEK i w PIĄTEK wzrośnie potrzeba innego rodzaju wspólnoty. Większą uwagę przykują tematy wolności i odpowiedzialności, indywidualności i równouprawnienia w połączeniu z braterstwem i szacunkiem dla innych. Najlepiej, gdybyście znaleźli teraz czas, aby zająć się własnymi ideałami, swoim światopoglądem, wizjami dotyczącymi nowego społeczeństwa, ale również własnych zamiarów i pomysłów na przyszłość. Zbierajcie wewnętrzne impulsy i wrażenia. W nocy z piątku na SOBOTĘ Merkury – patrząc z  perspektywy Ziemi – zakończy swoją retrogradację i przejdzie do ruchu prostego. Od tej pory można w oparciu o zebrane wcześniej informacje podejmować konkretne decyzje.

Ostatni WEEKEND tego roku i Wigilia upłyną raczej w refleksyjnej atmosferze.  W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty. Poczujemy potrzebę więzi z innymi, spokoju i miłości bliźniego. Nie dajcie się teraz ponaglać, ale świadomie zajmijcie tym wszystkim – rzeczami, tematami, ludźmi  – co ma dla Was znaczenie.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »