Prognoza tygodniowa 17.08–23.08.2015 (Saturn)

Zamieszczony przez dnia Sie 16, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: konfrontacja z rzeczywistością / poznanie granic, wyznaczenie granic / krytyczne pytania / określenie słabych punktów / wziąć na siebie odpowiedzialność lub scedować ją na innych

W zachodzącym procesie zmiany hierarchii wartości na pierwszy plan wysunie się teraz konieczność zdefiniowania własnej pozycji. Wprawdzie wiele czynników nadal podkreśla radosny, kreatywny i rozrywkowy aspekt życia, ale z czasem będzie nam coraz trudniej korzystać z przyjemności w sposób spontaniczny czy beztroski i robić wyłącznie to, na co akurat mamy ochotę; zaczną pojawiać się przeszkody, trudne sytuacje wymuszą refleksję, przypomną o sobie zaległe obowiązki i zadania albo przyjdzie nam zająć się konsekwencjami zmian czy podjętych wcześniej działań.
W niektórych przypadkach zobaczymy, że dotychczasowy kurs wymaga modyfikacji, a stare nawyki czy zachowania nie prowadzą już do celu; w innych uwagę przykują jakieś stare historie lub słabe punkty, które nie były brane pod uwagę.

Na próbę zostaną teraz wystawione przede wszystkim wszelkiego rodzaju autorytety, liderzy oraz przywódcy. Krytyczne pytania czy występujące trudności skłonią ich do przemyślenia własnej funkcji i roli, ewentualnie będą musieli zastanowić się nad ustąpieniem z urzędu bądź przekazaniem komuś swojej odpowiedzialności. W efekcie część z tych osób pożegna się ze starymi rolami i zadaniami, a pozostałe stworzą przestrzeń dla nowych zadań lub metod działania. Dodatkowo muszą one wytrzymać napięcie związane z niepewnością, co przyniesie przyszłość – na to pytanie nie ma jeszcze konkretnej odpowiedzi. Warto tutaj zawierzyć swojej intuicji i posłuchać wewnętrznego głosu. [Dotyczy to horoskopów z obsadą 29° Byka, Lwa, Skorpiona, Wodnika]

Zgodnie z innym odpowiednikiem tego układu najbliższe dni mogą obfitować w głęboko poruszające, nieprzyjemne albo bolesne informacje i nierzadko trzeba będzie zaakceptować fakt, że na daną chwilę nie można z tym nic zrobić. Przede wszystkim dotyczy to spraw związanych z przyrodą, środowiskiem naturalnym i zdrowiem oraz kwestiami społecznymi. W takim przypadku spróbujcie zaakceptować istniejący stan rzeczy i jak najlepiej wykorzystać zaistniałą sytuację. Osoby, które pogodzą się z faktem, że nie wszystko przebiega po ich myśli, i pragmatycznie przystąpią do realizacji kolejnych zadań, mogą – po wykonaniu pozornego kroku w tył (niepowodzenie) – w następnych tygodniach dostrzec nowe rozwiązania i możliwości.
Ogólnie najbliższe dni najbardziej nadają się na podjęcie działań zmierzających do rozwiązania bieżących problemów, usunięcia wszelkich obciążeń i  uporządkowania swoich spraw, po to, żeby przygotować się na nowe wyzwania.
Z działających teraz energii skorzystają też kreatywne oraz społeczne projekty związane z realizacją jakiejś wizji – w tym przypadku trzeba zadbać również o szczegóły.
Poza tym znajdźcie czas na przyjemności i rozrywki, ale pamiętajcie, żeby nie przesadzić. Zaangażujcie się w to, co uważacie za istotne i co szczególnie leży Wam na sercu, bądźcie też gotowi pożegnać się ze wszystkim, co straciło rację bytu i spójność.

Wyżej opisane tematy dojdą do głosu już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia z jednej strony wyraźnie zaznaczy się potrzeba porządku i klarowności, możemy też mieć większy niż zwykle problem z koncentracją na pracy czy wybranym temacie, z drugiej – dadzą o sobie znać kreatywne energie. Podejdźcie do tego dnia bez większych oczekiwań i ekscytacji, zadbajcie o sprawy oczywiste i prozaiczne, wtedy będzie można nadspodziewanie dużo osiągnąć. [Księżyc w Pannie]

We WTOREK i w ŚRODĘ na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju związki. W tych dniach wzrośnie potrzeba rozmów, kontaktów i wspólnych przedsięwzięć, będziemy mieli mniejszy problem z dotarciem do innych, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów.
Konstelacje astrologiczne sprzyjają teraz szukaniu odpowiedzi na otwarte pytania i poruszeniu przemilczanych tematów; owocne negocjacje możemy przeprowadzić w sprawach dotyczących (już zawartych) umów, uzgodnień i kwestii prawnych. Jeśli Wasze stanowisko i pragnienia w tym zakresie są jasne, ale jesteście też gotowi uwzględnić poglądy drugiej strony, to w tych dniach uda się znaleźć kompromisowe rozwiązanie nawet najtrudniejszych konfliktów.
W niektórych dziedzinach trzeba będzie podjąć zasadnicze decyzje odnośnie do dalszych działań. Uwaga, droga, którą teraz wybierzecie, może mieć długofalowe, trwałe konsekwencje. Sytuacja zrobi się natomiast nieprzyjemna, jeśli zamiast szczerego, uczciwego stanowiska skoncentrujecie uwagę na korzyściach własnych i posłużycie się manipulacją, żeby przeforsować własne zdanie. [Księżyc w Wadze]

Konstelacje CZWARTKU i PIĄTKU postawią przed nami spore wyzwania – z jednej strony pojawi się tendencja do bardzo intensywnych uczuć: na powierzchnię mogą wypłynąć tkwiące głęboko w podświadomości stare historie; z drugiej strony panować będzie nadmierna wrażliwość. W efekcie byle błahostki wywołają gwałtowny lęk, wątpliwości, niepewność, złość, wściekłość, poczucie bezsilności i bezradności. Jeśli w takiej chwili zdołacie oswoić się z sytuacją zamiast od razu próbować ją zmienić, przezwyciężyć czy zdystansować się do niej poprzez racjonalizowanie, to koniec końców nawet najtrudniejsze sprawy przybiorą korzystny obrót.
Poza tym mogą pojawić się informacje, które wywołają smutek i duże zaniepokojenie, zwłaszcza dotyczy to komunikacji, transportu, interakcji społecznej, środowiska naturalnego oraz zdrowia. [Księżyc w Skorpionie, kwadratura Słońce – Saturn]

W SOBOTĘ na pierwszy plan wysunie się wspomniana konieczność określenia własnej pozycji – bądźcie gotowi dokonać bilansu, zastanówcie się, jakie sukcesy i cele osiągnęliście w minionych miesiącach, a które sprawy nie przebiegały po Waszej myśli. Poza tym sprawdźcie, w co jesteście gotowi zaangażować się całym sercem, a co tak naprawdę przestało Wam (już) odpowiadać. Dzięki temu uzyskacie jasny obraz sytuacji.

W NIEDZIELĘ zaznaczą się dwa trendy: z jednej strony ogromna potrzeba aktywności i zrobienia czegoś, co zainspiruje ducha, z jednej, w miarę upływu czasu, zacznie dominować trzeźwe, pragmatyczne podejście do życia. To dobry dzień, żeby zadbać o wszystkie sprawy, którym w minionych tygodniach poświęciliśmy za mało uwagi. [Księżyc w Strzelcu, o godzinie 12:37 Słońce wejdzie do znaku Panny]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »