Prognoza tygodniowa 17. – 23.6.2019

Zamieszczony przez dnia Cze 16, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: konfrontacje – kto silniejszy / uzyskać jasny obraz sytuacji / potęga słowa i moc wiedzy / oczekiwania a realia w związkach / siła woli i siła życia

 


W tym tygodniu sprawy znowu nabiorą tempa i nie zabraknie nam energii do działania. Dodatkowo poczujemy silną potrzebę zrobienia lub osiągnięcia czegoś. Zależnie od motywu i podejścia do sprawy wszystko może się zdarzyć! Nadchodzi pora wielkich czynów, przełomowych rozmów oraz obiecującego zbliżenia w związkach.

 

Konfrontacje, rywalizacja albo zniszczenie


Z drugiej strony może dojść do dramatycznego zaostrzenia konfliktów, wybuchną skandale związane z korupcją albo naruszeniem granic i intensywna walka o władzę. Pora na konfrontacje – zobaczymy, kto silniejszy. Jakość czasu ewidentnie nie sprzyja osobom szukającym wytchnienia, ale skorzystają z niej wszyscy, którzy chcą lub muszą osiągnąć coś ważnego.

Na poziomie indywidualnym ogarną nas żądza czynu oraz duch rywalizacji. Równie silna będzie potrzeba zgłębienia konkretnego tematu, dotarcia do sedna sprawy, postawienia krytycznych pytań i przystąpienia do debaty. Osoby, które zaangażują się w ważną dla siebie sprawę, będą dysponować energią, która pozwoli im osiągnąć przełom albo jakiś pośredni cel.

Przede wszystkim tam, gdzie chodzi o rzeczy wykraczające poza partykularny interes, gdzie poruszone zostaną zasadnicze potrzeby albo cele wspólnoty, możecie teraz przejść samych siebie i zdumiewająco dużo osiągnąć. Warunkiem sukcesu jest jednak bycie absolutnie uczciwym, autentycznym i podejście do sprawy z sercem.

 

Mars versus Pluton


Sytuacja zrobi się napięta, jeżeli spróbujemy udowodnić swoją siłę. Jeśli uczynimy to w duchu sportowym, w formie zabawy, wtedy zarówno na poziomie mentalnym, jak i fizycznym możemy pobić prawdziwe rekordy! Gorzej, gdy potrzeba zwycięstwa za wszelką cenę będzie tak silna, że sięgniemy po nieczyste środki albo górę wezmą żądza władzy, dominacji, sprawowania kontroli lub lęki. W takim przypadku grozi niebezpieczna eskalacja konfliktu. Nieprzyjemne konsekwencje może mieć także (uparta) niechęć. Takie zachowanie wywoła u drugiej strony nadspodziewanie silne reakcje. Unikajcie prowokacji i nie dajcie się nakłonić do zachowań, których potem pożałujecie.

Do głosu dojdą teraz mocne, intensywne energie, dlatego również próby przeczekania, uniknięcia lub załagodzenia nieprzyjemnych sytuacji nie przyniosą oczekiwanego efektu. Jeśli jesteście pokojowo usposobieni i nie w smak Wam konfrontacje, to najlepiej zbierzcie teraz całą swoją odwagę i zdecydowanie zaangażujcie się w to, co dla Was ważne. Pamiętajcie: Nie trzeba być wojownikiem, aby zapewnić pokój.

Poza tym warto zadbać o odpowiednią dawkę fizycznej i intelektualnej aktywności, która będzie wymagała sporo siły i energii. Doskonale nadadzą się do tego wszelkie sporty, ale również dociekania, badania, trudne zadania lub gruntowne porządki.

 

21.6. Słońce Raku – początek astronomicznego lata


Pod koniec tygodnia główny punkt nacisku przesunie się na nowe obszary. W centrum zainteresowania znajdą się nadzieje, pragnienia i tęsknoty dotyczące związków. Wzrośnie także potrzeba przynależności, rodziny i więzi. W efekcie większą uwagę przykuje rozziew między oczekiwaniami a rzeczywistością. Możecie teraz doświadczyć romantycznych uniesień, otrzymać fantastyczne oferty, (na nowo) zakochać się albo uznać, że macie u swojego boku wymarzonego księcia lub księżniczkę z bajki. Cieszcie się wszystkim, co Was teraz spotka!
Uwaga, istnieje jednak spore niebezpieczeństwo, że będziemy patrzeć na innych ludzi przez okulary własnych tęsknot, oczekiwań lub uprzedzeń. Dlatego z podjęciem istotnych decyzji warto nieco odczekać, głównie tam, gdzie zobaczymy prawdziwy ideał. Dajcie sobie trochę czasu na zebranie wspólnych doświadczeń. To dobra pora, żeby przemyśleć własne pragnienia i nadzieje, a potem zakomunikować je tym, których dotyczą. Istnieją spore szanse, że zostaniecie wysłuchani i spotkacie się z pozytywnym odzewem. Bądźcie jednak ostrożni w sprawach dotyczących pieniędzy i powściągnijcie skłonność do nieprzemyślanych wydatków.

 

Tydzień w szczególe


Ogólnie PONIEDZIAŁEK będzie optymistyczny i inspirujący. Dodatkowo zacznie nas rozpierać żądza czynu. Przed południem (o 10:30) nastąpi pełnia. Warto spojrzeć wstecz i podsumować ostatnie dwa tygodnie. Niewykluczone, że zobaczycie, które z wizji i ideałów są realne i możliwe do zrealizowania, a gdzie zagalopowaliście się lub zbłądziliście.

We WTOREK i w ŚRODĘ zrobi się bardziej poważnie. Przypomną o sobie niezrealizowane zadania lub zobowiązania, ale również inne, dotychczas wyparte sprawy z przeszłości. Do głosu dojdą także stare lęki, poczucie zagrożenia, ew. nastąpią gwałtowne ataki agresji, wzrośnie też potrzeba prowokacji.
Odważnie stawcie czoło temu, co się teraz wydarzy! Dostrzeżcie uczucia innych ludzi i potraktujcie je poważnie. Jeśli będziecie autentyczni i „prawdziwi”, a przy tym postawicie na pragmatyzm, to możecie uwolnić się od niepotrzebnych obciążeń i starych, ciągnących się od dawna konfliktów. W wielu przypadkach może chodzić o sprawy zapoczątkowane w kwietniu ubiegłego roku. Te nabiorą teraz aktualności i nastąpią jawne konfrontacje.
Poza tym jakość czasu sprzyja dociekaniom, poszukiwaniom informacji oraz porządkom. [Księżyc w Koziorożcu, Merkury/Mars w opozycji z Plutonem 23°]

W CZWARTEK i PIĄTEK podejdziemy z większym dystansem do otaczającej nas rzeczywistości. W tych dniach wzrośnie też potrzeba nawiązania kontaktów i porozmawiania z innymi ludźmi. Jednocześnie wewnętrzne napięcie i podwyższona drażliwość pójdą w parze z dużą wrażliwością. W efekcie łatwo o wybuch. Dlatego poczekajcie z działaniem tak długo, aż będziecie wiedzieć, czego naprawdę chcecie. Poza tym zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. [Księżyc w Wodniku]

W czasie WEEKENDU pierwsze skrzypce zagrają uczucia. W tych dniach zatęsknimy za miłością i więzią, zapragniemy też przeżyć z innymi coś pięknego. Odpocznijcie od codzienności, zróbcie coś dla swojej duszy i swojego dobrego samopoczucia. Z jakości czasu skorzystają przedsięwzięcia muzyczne oraz aktywność związana z przyrodą. [Księżyc w Rybach, Wenus opozycja Jowisz]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »