Prognoza tygodniowa 17. – 23.12.2018

Zamieszczony przez dnia gru 13, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wiara, nadzieja, miłość – także w czasie kryzysu, także w czasie rozpaczy / światełko w tunelu / od zwątpienia do wizji / przekroczyć próg

 

Po spokojnym tygodniu najbliższe dni przyniosą nam – pod pewnymi względami – ostrą jazdę. Przedświąteczny klimat będzie dość zmienny – na przemian słońce i chmury. Dlatego, pomimo całkiem optymistycznych perspektyw, możemy mieć problem z tym, żeby wykrzesać z siebie odrobinę zachwytu.

Jednocześnie – nawet w trudnych sytuacjach – niepodziewanie otworzą się przed nami jakieś drzwi, ukażą nieoczekiwane możliwości i zobaczymy światełko na końcu tunelu. Jeżeli zdołamy poradzić sobie z jazdą bez trzymanki, to do weekendu zrozumiemy wiele ważnych rzeczy.

Introwertycy mają teraz łatwiej. Tego typu osoby biorą rzeczy takimi, jakie są i potrafią skupić się na sobie. Często mają też stabilne wewnętrzne podstawy. W efekcie wątpliwości i niedogodności nie wyprowadzą ich łatwo z równowagi. Zwróćcie jednak uwagę na możliwości, jakie pojawią się od piątku i nie przegapcie ich. W przypadku ekstrawertyków i osób lubiących dynamiczne działanie, sytuacja wygląda nieco inaczej. Możecie mieć problem z faktem, że wiele spraw nie będzie przebiegać po Waszej myśli. Jeśli jednak nie pozwolicie, aby tego rodzaju doświadczenia zbiły Was z tropu lub rozgoryczyły, to pod koniec tygodnia skutecznie wykorzystacie swoje umiejętności i znajdziecie nowe, ciekawe rozwiązania.

 

W stronę Światła – ku przyszłości


Zimowe przesilenie (21.12.) będzie miało wyjątkowy charakter. Nie tylko wyznaczy ono najkrótszy dzień w roku, ale w połączeniu z innymi konfiguracjami astrologicznymi szczególnie mocno podkreśli prawo cyklu i energetyczną zmianę. W efekcie po okresie introspekcji poczujemy silny impuls do rozpoczęcia nowego rozdziału, a po fazie zwątpienia i dezorientacji – ujrzymy nową wizję. Tam, gdzie pożegnaliśmy się z tym, co przestało już funkcjonować, na znaczeniu zyskają siły cykliczności i możliwe będzie nowe spotkanie.

Osoby, którym uda się zachować wiarę w słuszność obranej drogi, w swoje wewnętrzne przewodnictwo i w jasność, mogą liczyć na to, że po zejściu do otchłani od 21 grudnia rozpocznie się faza wznoszenia i zabłyśnie światełko w tunelu.

W związkach będziemy musieli zrozumieć, że po okresie bliskości i intymności, nadchodzi pora na większy dystans. Tam, gdzie zgasł już ogień namiętności, gdzie nie ma przyjaźni, zaufania ani zażyłości czas się rozstać. Trzeba będzie też uwolnić się od niezdrowego uzależnienia. Do głosu może jednak dojść inny scenariusz: po okresie mniejszego lub większego dystansu poczujemy potężną (magiczną) moc przyciągania i nową silną więź. Ważną rolę odegrają w tych dniach również tematy związane z erotyką i seksualnością.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się bardzo dynamicznie. Przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK będzie nas rozpierać żądza czynu i możemy mieć problem z okazaniem cierpliwości, jeśli sprawy nie przebiegną po naszej myśli. Jednocześnie dostępne tego dnia silne energie można wykorzystać do tego, żeby załatwić wiele spraw w bardzo krótkim czasie. To ostatnie pod warunkiem, że mamy jasne cele i zamiary. Ponieważ będziemy też skłonni do dekoncentracji i podatni na wpływy, to najlepiej skoncentrujmy uwagę na sobie i nie pozwólmy, aby skusiły nas zewnętrzne okoliczności lub ponętne okazje. W każdym razie zadbajcie o odpowiednią ilość ruchu! [Księżyc w Baranie]

We WTOREK rano pojawi się wiele kreatywnych impulsów, ale w trakcie dnia oraz w ŚRODĘ zapanuje spokojna, refleksyjna atmosfera. Tempo życia spadnie, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i stabilności. Całkiem możliwe, że (głównie w środę) zwątpimy w siebie, będziemy bardziej wrażliwi na krytykę pod własnym adresem. W takiej sytuacji nie dajcie się zbić z tropu, spróbujcie też nie tłumaczyć się i nie zrzucać na nikogo winy. Jeśli zachowacie spokój, to do czwartku sprawy wyjaśnią się same. [Księżyc w Byku]

CZWARTEK będzie miał charakter przejściowy. Po dość spokojnym poranku po południu poczujemy potrzebę rozmów i kontaktów. Nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów ani inspiracji. Jeśli do tej pory nie zrobiliście zakupów na nadchodzące święta, to fantastyczny moment, żeby nadrobić zaległości. Można wykorzystać działające teraz energie na spotkanie z przyjaciółmi lub zaktualizowanie posiadanych informacji.

 

Astronomiczna zima


Od PIĄTKU rozpocznie się opisana na wstępie zmiana energetyczna. Cały dzień zdominują kreatywne pomysły i wyobraźnia, jednocześnie będziemy odczuwać jakieś podskórne napięcie. Początkowo możemy mieć jednak problem z konkretnym nazwaniem (uchwyceniem) tego, co przeczuwamy. Spróbujecie świadomie zebrać wszystkie wrażenia i inspiracje, jakie się teraz pojawią, ale z ich wykorzystaniem lub podjęciem konkretnych decyzji jeszcze poczekajcie. Krótko przed północą (23:22) Słońce w swojej pozornej wędrówce wokół Ziemi osiągnie punkt najbardziej oddalony na południe (zwrotnik Koziorożca), wyznaczając najdłuższą noc w roku i początek astronomicznej zimy. Zwróćcie uwagę na swoje sny, impulsy i wizje, jakie teraz napłyną – mogą one w istotny sposób zapowiadać lub kształtować wydarzenia nadchodzącego roku. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w znaku Koziorożca, Merkury w koniunkcji z Jowiszem 10° Strzelca – punkt lustrzany z Plutonem].

W SOBOTĘ atmosfera będzie dosyć niespokojna i możemy łatwo wpaść w irytację. Dodatkowo wieczorem wzrośnie skłonność do silnych emocjonalnych reakcji, a w nocy (o 18:48) nastąpi pełnia. W efekcie byle błahostki wywołają nadspodziewanie gwałtowny feedback. W miarę możliwości spróbujcie zachować zimną krew. Jeśli to się uda, wtedy będziecie mogli przyjrzeć się własnym wewnętrznym wzorcom oraz potrzebom i następnego dnia zadbać o ich zaspokojenie.

Również w NIEDZIELĘ na pierwszym planie będą uczucia i emocje. Poczujemy ogromną potrzebę bliskości, przynależności, bezpieczeństwa, nie zabraknie także silnych namiętności. Otoczcie się ludźmi bliskimi swojemu sercu albo świadomie zadbajcie o zaspokojenie swoich wewnętrznych (najskrytszych) pragnień. Gorzej, jeśli górę wezmą emocjonalne urazy albo żądza zemsty. Wtedy dojdzie do nieprzyjemnych, a nawet destrukcyjnych scen. [Księżyc w Raku]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »