Prognoza tygodniowa 17. – 23.11.2014

Zamieszczony przez dnia Lis 16, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: określenie własnej pozycji / wglądy i konsekwencje / wizje i ideały / życzenia i iluzje / zmiana kierunku i pierwszy krok / zaufanie do obranej drogi

Nadchodzący tydzień będzie związany z przejściem do nowego etapu oraz zmianą kierunku działania. Po dość intensywnym okresie musimy teraz ustalić własną pozycję (odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim punkcie jesteśmy i dokąd zmierzamy?), dokonać reorientacji i przygotować się do dalszej drogi.
Aktualne konfiguracje zawierają szeroką paletę energii, oprócz powagi, zadumy i refleksji przyniosą narastający (pod koniec tygodnia) entuzjazm. W efekcie wzrośnie chęć podążenia nowymi ścieżkami, nie zabraknie nam również fantazji ani kreatywności; po okresie trudnych wyzwań pojawi się ostrożny optymizm, a po wzlotach bądź przesadnych roszczeniach – odczarowanie i otrzeźwienie. Zależnie od horoskopu na pierwszy plan wysunie się jeden lub drugi aspekt, dominować będzie jednak pewien ogólny trend.
Najpierw musimy dokonać oceny wydarzeń i doświadczeń minionych tygodni, przepracować je i nadać im strukturę, tak aby w efekcie możliwe było ponowne się spozycjonowanie się i zaplanowanie dalszego działania. W pierwszej połowie tygodnia atmosfera będzie jeszcze dość powściągliwa, m.in. z powodu coraz bardziej widocznych skutków zachodzącej transformacji, związanych z nimi koniecznych przystosowań oraz konsekwencji. Definitywnie minął czas lawirowania, teraz trzeba wyrazić swoje zdanie i zająć jednoznaczne stanowisko, bez żadnego „ale”.

Podobnie jak przed tygodniem na próbę zostaną wystawieni wszelkiego rodzaju przywódcy lub dygnitarze – (znowu) muszą się sprawdzić, dowieść swoich racji i kompetencji, udowodnić, że działają przejrzyście, odpowiedzialnie i potrafią decydować. Pewne ważne osoby, w których pokładano wielkie nadzieje albo które wiele obiecywały, zostaną skonfrontowane z trzeźwą, częściowo gorzką rzeczywistością, z kolei inne zdołają wykonać decydujący krok naprzód albo zaskarbią sobie szacunek i uznanie.
Na poziomie osobistym trzeba teraz zająć jednoznaczne stanowisko. Niektórzy będą musieli ostatecznie pożegnać się z jakimś marzeniem, wizją bądź rzeczą, którą długo uważali za ważną. Jednocześnie nadszedł czas na wykonanie decydującego kroku w nowym kierunku albo podjęcie nowego zadania. Jeśli jesteście gotowi zamknąć za sobą przeszłość, odrzucić stary balast i stworzyć jasną sytuację, to w ciągu tygodnia powinno zajaśnieć na horyzoncie światełko – zobaczycie dotychczas ukryte perspektywy oraz nowe drogi.
Dodatkowo ten tydzień rozbudzi radość życia i fantazję. Działające teraz energie mogą wykorzystać dla swoich projektów czy przedsięwzięć przede wszystkim osoby kreatywne i twórcze. Na brak romantycznych momentów nie powinni też narzekać zakochani. W sprawach dotyczących związków i finansów odradza się jednak podejmowanie pochopnych decyzji. W następnym tygodniu łatwiej odróżnimy zbyt optymistyczne oczekiwania albo potencjalne możliwości od realnych uwarunkowań.

W PONIEDZIAŁEK zaabsorbują nas konkretne wymagania dnia codziennego. Nawet jeśli nie będzie łatwo okiełznać niecierpliwości i rozdrażnienia oraz zająć się pozornie banalnymi tematami, to zróbcie porządek, wyjaśnijcie otwarte kwestie i świadomie zadbajcie o te wszystkie detale, którym dotychczas poświęcaliście zbyt mało uwagi – opłaci się!

We WTOREK i w ŚRODĘ trzeba będzie zająć konkretne stanowisko i podjąć decyzję. Jeśli dokładnie wiecie, co jest dla Was ważne, i jesteście gotowi całym sercem zaangażować się w realizację tego, to nadszedł właściwy moment na złożenie wyraźnej deklaracji. Wszelkie uniki, próby lawirowania i dojścia do celu okrężną drogą sprawią, że zrobi się mało przyjemnie. [Księżyc w Wadze, Słońce w koniunkcji z Saturnem 26° Skorpiona, Mars kwadratura węzły księżycowe 18°]

W CZWARTEK i w PIĄTEK na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju uczucia. Na jaw wyjdą tęsknoty, ukryte pragnienia, ale również tabu, głębokie lęki albo obawy; możliwe są głęboko poruszające, duchowe doświadczenia i wglądy, a w sferze erotyki, seksualności, w dziedzinie sztuki i kreatywności – niezwykłe doświadczenia i procesy. Wykorzystajcie dostępne energie, żeby zająć się tematami, które mają dla Was osobiście duże znaczenie. Konstelacje nie sprzyjają jednak zadaniom o charakterze abstrakcyjnym, wymagającym obiektywności czy wyczucia szczegółu. [Księżyc w Skorpionie]

Podczas WEEKENDU nastąpi odczuwalna zmiana nastroju. Nasz wzrok skieruje się w przyszłość, zapragniemy przetrzeć nieznane szlaki i wejść na nowe obszary, a poza tym dostrzec wzajemne powiązania i/albo zrozumieć głębszy sens zachodzących zdarzeń.

W SOBOTĘ o godzinie 13.32 nastąpi nów, który stworzy zalążki procesów czy tematów kolejnego miesiąca. W miarę możliwości poświęćcie chwilę na to, żeby zadać sobie pytanie, co tak naprawdę ma dla Was znaczenie i dokąd powinna prowadzić Wasza droga. Pozwólcie się zainspirować i uskrzydlić, przy okazji uważajcie jednak, żeby za bardzo nie odlecieć i nie stracić twardego gruntu pod stopami.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »