Prognoza tygodniowa 17–23.10.2016

Zamieszczony przez dnia Paź 16, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: góry przenosić i dokonać cudów / zmiany na świecie – kolejna odsłona / impulsy, pomysły i siła woli / przełom i nowy początek albo walka o władzę i kontrolę / dyscyplina, uczciwość i respekt / uprzedzenia szkodzą konstruktywnemu rozwojowi wypadków

 

Wydarzenia nadchodzącego tygodnia stanowią płynne nawiązanie do tego, co zaszło w minionych dniach. Nadal chodzi o dogłębne, kompleksowe rozliczenie ze skutkami przeobrażeń – trzeba będzie odnaleźć się w odmienionym świecie i dokonać reorientacji. Silne energie dostarczą nam impulsów i pozwolą wiele zrozumieć, dzięki temu mogą zostać wykorzystane do zrobienia czegoś wielkiego lub osiągnięcia przełomu w ważnej sprawie. Niektórym posłużą jednak do stawienia oporu lub sprzeciwu wobec tego, co wzbudza w nich strach. W takich przypadkach grożą sytuacje patowe oraz blokady.
W wielu sferach życia zadamy sobie pytanie, kto tak naprawdę ma władzę i kontroluje bieg wypadków, ewentualnie potrafi przełamać kontrolę i pójść nową drogą. Na pierwszy plan wysuną się tutaj następujące tematy: rywalizacja, osiągnięcia, walka i agresja; władza/bezsilność, ekscytacja i przełom. Dużą rolę odegrają też instytucjonalne, gospodarcze i polityczne struktury, informacje oraz komunikacja.

 

Stare kontra nowe

W przypadku pozytywnego obrotu spraw po gwałtownych sporach nastąpi przełom, a pozyskane informacje wskażą nowe rozwiązania i perspektywy.
Osoby, które wykorzystają silne wibracje w sposób świadomy, celowy i ostrożny, mogą w tych dniach przenosić góry, dokonać iście bohaterskich czynów, a nawet cudów. Niewykluczone jednak, że dojdzie również do gwałtownych walk o władzę albo o wyznaczenie dalszego kierunku działania. W tym ostatnim przypadku grozi destrukcyjna eskalacja konfliktów.
Ogólnie energie zmuszą nas do wykonania pierwszego kroku na nowej drodze albo przeforsowania jakiegoś pomysłu czy zamiaru. Ponieważ siły dążące do przywrócenia bądź zachowania starego porządku oraz te popychające do przełomu i wyznaczenia nowego początku będą niemal równoważne, powstanie jednak – mimo intensywnych napięć – dość niezdecydowana, a tym samym labilna sytuacja.
W efekcie wystarczą błahostki, jak np. zmiana podejścia do sprawy, wybór bądź decyzja jednostki czy grupy osób, aby przechylić szalę zwycięstwa na daną stronę. Dlatego Wasza postawa oraz zachowanie będą istotne nie tylko dla osobistych planów, ale również najbliższego otoczenia i zadecydują o dalszym biegu wypadków.

Jeśli sami musicie teraz podjąć ważną decyzję, to poświęćcie dostatecznie dużo czasu na to, aby przyjrzeć się swoim zamiarom i motywom. Zadajcie sobie pytanie, o co tak naprawdę chodzi? Co jest istotne? Co w głębi duszy uważacie za ważne? W co jesteście gotowi zaangażować wszystkie swoje siły i wolę? Jednocześnie, zamiast uparcie i ślepo trwać przy własnym zdaniu, bądźcie otwarci również na najbardziej niezwykłe możliwości i pomysły. Jeśli zdołacie to zrobić, wtedy może nastąpić nawet bardzo duży przełom.

 

Tydzień w szczególe

Po dość intensywnym weekendzie, początek tygodnia będzie raczej refleksyjny i umiarkowany. Pragmatyczne energie oraz potrzeba bezpieczeństwa i stabilności sprawią, że PONIEDZIAŁEK i WTOREK upłyną nam spokojnie. Dlatego warto posprzątać bałagan, jaki powstał podczas weekendowej nawałnicy, albo po prostu odpocząć i załadować akumulatory. Działające teraz energie mogą też zostać wykorzystane do wykonania kolejnych kroków w kierunku urzeczywistnienia jakiegoś pragnienia bądź wizji. Zadbajcie o to, co jest dla Was ważne. [Księżyc w Byku]

 

Będzie się działo..!

W ŚRODĘ i w CZWARTEK opisane na wstępie procesy osiągną apogeum i punkt zwrotny. Trudno będzie zapanować na rozmaitymi energiami, jakie zostaną uruchomione. Z jednej strony poczujemy przemożną potrzebę kontaktów i rozmów, z drugiej – wzrośnie wrażliwość. W efekcie pojawi się spore niebezpieczeństwo, że działające z siłą żywiołu, potężne impulsy czy energie po prostu wezmą górę i zawładną nami. Zachowania i reakcje mogą być teraz zupełnie nieobliczalne. Na osobistym, konkretnym poziomie dotyczy to zarówno codziennych rozmów i kontaktów (także za pośrednictwem mediów elektronicznych), jak również komunikacji i ruchu drogowego. Dlatego zachowajcie szczególną ostrożność.
Jeśli jednak uda się Wam wykorzystać te energie, to będziecie mogli dokonać naprawdę wielkich rzeczy i sporo zrozumieć! Osoby, które są świadome swoich zamiarów czy motywów działania i nawet jeśli poczują się dotknięte, pozostaną uczciwe, rzeczowe oraz skoncentrowane na sednie problemu, mogą teraz wiele osiągnąć. [Księżyc w Bliźniętach, Merkury w opozycji do Urana 23° Barana, Mars w koniunkcji z Plutonem 16° Koziorożca]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ dadzą o sobie znać uczucia oraz potrzeby, pojawi się ogromna tęsknota za bliskością, życzliwością i przynależnością. W idealnym przypadku znajdziecie czas, aby świadomie zadbać o swoje dobre samopoczucie i komfort psychiczny, nakarmić duszę i omówić z bliskimi to, co Was porusza. Istnieje jednak spore niebezpieczeństwo, że z z całą mocą ujawnią się teraz emocjonalne reakcje na wydarzenia i doświadczenia, które w poprzednich dniach były pod kontrolą. Jeśli faktycznie tak się stanie, spróbujcie dopuścić do głosu silne uczucia, ale zarazem zadbajcie o to, aby nie wyrządziło to nikomu krzywdy. Mimo przemożnej chęci postarajcie się też nie zachowywać jak zbuntowany, uparty i sfrustrowany dzieciak. [Księżyc w Raku]

W NIEDZIELĘ nastrój powinien ulec poprawie – poczujemy chęć kreatywnego, twórczego działania. Warto poświęcić się projektom, które sprawiają frajdę i w które można zaangażować się całym sercem.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »