Prognoza tygodniowa 16.3. – 22.3.2015

Zamieszczony przez dnia Mar 15, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: globalna transformacja – kolejna odsłona: faza przejściowa, koniec starego i początek nowego etapu / z mroku do jasności / szokujące informacje oraz inspirujące wglądy

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne impulsy dla zachodzącego procesu zmian. Wydarzenia i doświadczenia, które teraz nastąpią, mogą przypominać poród. Na pierwszy plan wysunie się kwestia znalezienia przejścia ze starego, dobrze znanego, aczkolwiek nieco ograniczającego świata do nowej rzeczywistości. Zachodzący proces transformacji ma charakter nieuchronny i nie sposób przed nim uciec.
Narodziny zazwyczaj są bardzo radosnym wydarzeniem, ale trzeba pamiętać, że poprzedza je faza intensywnego wysiłku wszystkich zaangażowanych stron. Naturalny poród zapowiadają skurcze – bolesne dla matki i niekiedy groźne dla dziecka, zwykle towarzyszą mu też inne osoby, np. ojciec, lekarz, położna etc. Jeśli z pewnych powodów dziecko nie może przyjść na świat metodą naturalną, wtedy stosuje się specjalne środki, np. leki, rozwiązania zabiegowe czy operacyjne, które mają mu w tym pomóc.
Zachodzące obecnie procesy mogą przebiegać w analogiczny sposób i będą związane często z bardzo różnymi doświadczeniami, których charakter zależy od roli, jaka przypadnie nam w udziale, od przyjętej perspektywy i horoskopu urodzeniowego.

I tak „rodzący” (ludzie, firmy, państwa etc.) muszą być gotowi uwolnić nowy byt, często nakładem ogromnego zaangażowania oraz wysiłku. Z kolei ci, którzy „zostaną urodzeni“ i pojawią się w nowym świecie, ew. zyskają nową przestrzeń lub nowy wymiar, muszą przejść krytyczny, a nawet niebezpieczny proces narodzin: podążyć za rytmem, walczyć o przeżycie i ostatecznie odnaleźć się w nieznanym otoczeniu. Natomiast „lekarze” czy „akuszerki” powinni pomóc w „porodzie”, odegrać swoją rolę i przyczynić się do pomyślnego zakończenia procesu.
Z astrologicznego punktu widzenia bezpośrednio dotyczy to przede wszystkim osób mających w swoich horoskopach obsadę znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca (zwłaszcza 15°-18°), a także Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb (30°). Pozostali mogą doświadczyć intensywnych procesów głównie jako widzowie.

Również na konkretnym poziomie czekają nas ważne doświadczenia. Na pierwszy plan z jednej strony wysuną się nowe struktury o charakterze duchowym, społecznym, gospodarczym, politycznym i państwowym oraz nowy obraz świata, z drugiej – kwestia wykorzystania energii, nowoczesnych technologii oraz istniejących zasobów (naturalnych). Istnieje teraz szansa na uwolnienie ogromnego potencjału, dokonanie znaczących ustaleń i pozyskanie istotnych informacji. Jednocześnie nadal trzeba liczyć się z zaskakującymi sytuacjami i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Lepiej mieć świadomość, że wiele spraw może przebiegać inaczej, niż to sobie wyobrażamy.
Osoby, które potrafią przeforsować własną wolę, chcą podjąć wyzwanie, są kreatywne, pionierskie i pomysłowe, ale również gotowe okazać współczucie, zrozumienie i akceptację oraz poświęcić się jakiejś sprawie, mogą podołać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Poszukajcie tematu (projektu itp.), który jest Wam szczególnie bliski, i spróbujcie podejść do niego w sposób bardzo indywidualny, łącząc odrobinę brawury i ryzykanctwa, z bezwzględnym zaangażowaniem, uważnością i szczyptą pragmatyzmu – wtedy szanse na sukces będą naprawdę duże.

Poza tym w najbliższych dniach warto zachować ostrożność w podejściu do informacji, wiedzy oraz słów, które mogą płatać figle. W tym zakresie grożą nam błędy, nieporozumienia i zakłócenia. W efekcie będziemy musieli jeszcze raz przemyśleć sens tego, co do tej pory zostało powiedziane, zrozumiane albo w co wierzyliśmy. Utrudnienia i opóźnienia szczególnie dadzą się we znaki w dziedzinie transportu i komunikacji oraz w mediach. Jednocześnie nie zabraknie nam wyobraźni ani inspiracji. To dobra pora na wizje, ale również podróże do innych światów, które dotychczas były przed nami zamknięte. Cała sztuka polega teraz na tym, żeby odróżnić wizję od rzeczywistości, dostrzec istniejący potencjał, ale nie ignorować faktów, realiów, granic czy struktur. Przestrzegając tych reguł, pokonacie przeszkody i odkryjecie nowe obszary.

W PONIEDZIAŁEK początkowo dynamika będzie dość ograniczona, górę weźmie ostrożne nastawienie do życia, a refleksyjność i powaga utrudnią elastyczne rozwiązanie zadań i problemów. Chociaż nadal będzie nas rozpierać żądza czynów, to jednak wewnętrzne zahamowania albo zewnętrzne przeszkody wywołają wrażenie stagnacji, ewentualnie – tam, gdzie chodzi o zaprezentowanie nowych pomysłów – zaczniemy odczuwać dużą presję z powodu postawionych wymagań. Jeśli zajmiecie się tematem, który Wam odpowiada i odrobiliście zadania domowe, to możecie teraz sporo osiągnąć, ale znacznie większym nakładem pracy niż zwykle.
Poza tym, głównie przed południem, należy liczyć się z przestojami w ruchu oraz komunikacji. Potem nastrój poprawi się, jednocześnie ogarnie nas przeczucie nadchodzących zmian, które wywoła niepokój i nasili skłonność do irytacji, ale przyniesie też ogólne pobudzenie oraz gotowość do eksperymentów. [Księżyc wejdzie do Wodnika o godz. 11:14, Merkury w kwadraturze do Saturna]

WTOREK i ŚRODA stoją pod znakiem kreatywności i inspiracji – poczujemy nieodpartą chęć eksperymentowania, poznania nowych, nieznanych, dotychczas niezbadanych obszarów, wzrośnie także wrażliwość i otwartość na to, co niewidzialne. Dodatkowo do głosu dojdzie coraz większa potrzeba spokoju, bezpieczeństwa i stabilności. Najlepiej w tych dniach zająć się tematami, które nas inspirują i fascynują, znaleźć czas, żeby po prostu cieszyć się chwilą, być tu i teraz, wychwycić pomysły, które przyjdą nam do głowy, ale nie sprawdzać ich pod kątem konkretności ani praktyczności. Uwaga, wiele spraw może przebiegać w nietypowy sposób. W razie potrzeby bądźcie elastyczni i gotowi na zmianę planów. [17.3. Wenus w Byku, Merkury w koniunkcji z Neptunem, 18.3. Księżyc w Rybach]

CZWARTEK pod względem energetycznym będzie miał charakter przejściowy – teraz ogarnie nas ogromna potrzeba spokoju i wytchnienia, do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty i łatwo możemy zatracić się w świecie marzeń.
To nie pora na trudne projekty, wymagające koncentracji i siły woli. Wygospodarujcie sobie wolną chwilę, żeby zająć się tematami, które Was absorbują, odpocząć, pomarzyć przy muzyce albo na łonie natury. W ten sposób naładujecie baterie i przygotujecie się do podjęcia kolejnych działań.

W PIĄTEK rano nastąpi zaćmienie Słońca, które przy dobrej pogodzie będzie u nas częściowo widoczne (całkowite można obserwować na Grenlandii i Islandii). W piątek przypada też równonoc, tzn. Słońce podczas swojej pozornej wędrówki po sklepieniu niebieskim (w stronę półkuli północnej) osiągnie równik. Wydarzenia i doświadczenia tego dnia mogą dostarczyć istotnych impulsów dla nadchodzących tygodni i miesięcy, dlatego zwróćcie szczególną uwagę na to, co Was teraz szczególnie wzruszy i poruszy. [Księżyc w Baranie]

SOBOTA zapowiada się bardzo dynamicznie – zapragniemy odmiany i poszukamy przygód, nie zabraknie nam też szalonych pomysłów. Wykorzystajcie okazję i zróbcie coś zwariowanego! Na cudze propozycje czy inicjatywy postarajcie się jednak nie reagować przekorą i buntem, unikajcie też działania, które wynikałoby z czystej chęci prowokacji, i którego potem moglibyście żałować.

W NIEDZIELĘ da o sobie znać potrzeba spokoju i doznań zmysłowych. Koniecznie znajdźcie czas na to, żeby nacieszyć się przyjemnymi stronami życia. [Księżyc w Byku]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »