Prognoza tygodniowa 16. – 22.7.2018 (seks i erotyka)

Zamieszczony przez dnia Lip 15, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: seks i erotyka – podział ról / przełom / wyjaśnić stare sprawy i przygotować się na nowe czasy / walka płci i-albo twórcze spotkanie; matriarchat, patriarchat czy prawdziwe równouprawnienie

 

Nadchodzące dni pozwolą nam nieco odsapnąć po tygodniu, który dla wielu osób był dość intensywny i niespokojny. Aktualności nabiorą teraz różne tematy, w efekcie zależnie od horoskopu i sfery życia możliwe będą rozmaite doświadczenia i wydarzenia. Możecie wykorzystać ten okres, żeby zadbać o swój związek i wraz z bliską osobą cieszyć się spokojem i przyjemnościami. Inni spożytkują działające teraz energie na realizację swoich pomysłów albo zajęcie jakimś inspirującym tematem. Ogólnie nastrój będzie jednak powściągliwy, a to, co przeżyjemy lub zrobimy, nie nabierze ostatecznego charakteru.

Jednak patrząc na sprawy w szerzej perspektywie, możemy wyróżnić charakterystyczne tendencje. I tak chodzi o to, aby podjąć uzyskane przed tygodniem impulsy i przepracować wszystko, co zaszło. Przy tym wyraźnie zobaczymy, dokąd prowadzi nowo obrany kierunek.

Z drugiej strony warto również pozbyć się ciężarów z przeszłości, zrobić generalne porządki i oczyścić swoją przestrzeń. W ten sposób stworzymy scenę do przełomów, odnowy albo rewolucji, jaka nastąpi w kolejnym tygodniu. Na pierwszy plan wysuną się tutaj wszelkiego rodzaju konflikty, formy rywalizacji, różnice i spory dotyczące ideologicznych koncepcji czy kwestii światopoglądowych.

 

Heart of Lilith


W niektórych przypadkach na nowo rozgorzeje walka płci albo pojedynek pomiędzy tymi, którzy ujmują problemy w sposób całościowy i są zorientowani na integrację, a reprezentantami jednostkowej władzy, którzy pragną zaznaczyć swój autorytet.  Jednocześnie dojdzie do napięć między osobami, które na pierwszy plan wysuwają przynależność do określonej grupy, a tymi, które dążą do większej otwartości i wolności.

Przedmiotem dyskusji staną się też społeczne wzorce ról przypisywane kobietom i mężczyznom, kwestia, kto jest lepszy, bardziej godny zaufania i ważniejszy, może więcej zdziałać, osiągnąć czy ma ostatnie słowo. Niewykluczone, że przy okazji wybuchnie jakiś skandal! Wydarzenia w tym zakresie zainicjują zmianę, będą szokować albo przełamią istniejące tabu. W najlepszym razie dzięki temu zostanie zainicjowany nowy rozdział, pojawią się pierwsze wskazówki, w jaki sposób różne postawy i siły mogą wspólnie stworzyć coś nowego. Jednocześnie na jaw wyjdą też ciemne strony pewnych ludzi, kultur czy państw. W takim przypadku dojdzie do nieprzyjemnych, a nawet destrukcyjnych zachowań.

Również na poziomie osobistym chodzi o to, żeby przyjrzeć się teraz własnym potrzebom, opiniom i wzorcom ról społecznych. Niezależnie od tego, na jakim poziomie rozegrają się te wydarzenia, warto spojrzeć na nie jak na część większego procesu. Kolejne tygodnie dopiszą do tej historii dalsze rozdziały.
W życiu codziennym nastąpi więcej niewytłumaczalnych błędów czy niepowodzeń w zakresie nowoczesnych technologii. Dlatego przede wszystkim na drodze i w kontakcie z urządzeniami elektronicznymi zaleca się ostrożność.  Poza tym katastrofy naturalne pokażą nam, że istnieją rzeczy, których nie sposób ogarnąć ludzkim rozumem i które wykraczają poza możliwości nowoczesnej techniki czy nauki.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK upłyną raczej dość spokojnie. Dominować będzie potrzeba klarowności, ładu i porządku, a naszą uwagę zaabsorbują fakty i konkretne okoliczności. Wykorzystajcie energię tych dwóch dni, żeby przetrawić wydarzenia minionych tygodni, posprzątać albo zrobić coś dobrego dla swojego ciała. Z działających energii skorzysta głównie aktywność na łonie natury, związana z przyrodą, domem oraz zdrowiem. Konfiguracje astrologiczne mniej nadają się na przedsięwzięcia dynamiczne, wymagające zaangażowania woli czy siły przebicia. [Księżyc w Pannie, Mars w koniunkcji z węzłem ks. 7° Wodnika]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i wymiany myśli. Naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać sprawy dotyczące związków oraz prawa i sprawiedliwości. Jeśli zdołamy porozmawiać z innymi jak równy z równym, przedstawiając własne stanowisko, ale również uwzględniając punkt widzenia drugiej strony, to możemy teraz omówić istniejące konflikty i podczas swego rodzaju medytacji znaleźć konstruktywne rozwiązanie dręczących nas problemów.
Gorzej, jeśli zabraknie klarownej postawy, a w dążeniu do pokoju i harmonii pójdziemy na zbyt daleko idący kompromis albo wręcz przeciwnie, spróbujemy sterować wydarzeniami i przejąć kontrolę nad sytuacją. [Księżyc w Wadze]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. W centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju uczucia i nawet tam, gdzie pozornie panuje spokój, dojdzie do napięć. Bądźmy przygotowani na rozmaite zwroty akcji i gwałtowne zachowania. Ważną rolę odegrają teraz erotyka i seksualność. Przede wszystkim w związkach czekają nas bardzo namiętne chwile. Jeśli będziemy autentyczni i gotowi na partnerskie, równorzędne spotkanie, to zostaną uwolnione potężne siły. [Księżyc w Skorpionie, Słońce w opozycji do Lilith].

W trakcie NIEDZIELI nastąpi istotna zmiana energii wiodących. W tym czasie wzrośnie potrzeba autoekspresji, zwrócenia na siebie uwagi, aktywności i zrobienia czegoś. Równocześnie poczujemy wewnętrzne i zewnętrzne napięcie. Zajmijcie się tematem, który Was inspiruje, zachwyca i uskrzydla. Z działających energii skorzystają wszelkie kreatywne projekty. [Słońce wstąpi do znaku Lwa, Księżyc w Strzelcu]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »