Prognoza tygodniowa 16–22.5.2016 (konflikty)

Zamieszczony przez dnia Maj 15, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana perspektywy i tematów wiodących / rozmowy o starych i nowych wartościach / rywalizacja i konkurencja/ „mentalność stadna”

W najbliższych dniach nastąpi zmiana tematów wiodących, zmieni się także charakter działających energii. Do piątku w wielu dziedzinach życia będą jeszcze kontynuowane sprawy i procesy, które absorbowały naszą uwagę w poprzednich tygodniach, tzn. głównie dotyczące stabilności i bezpieczeństwa, utrzymania i obrony swoich przekonań oraz wszelkich praw, przede wszystkim prawa do własności, a także kwestia wyboru konkretnych środków służących rozwiązaniu coraz bardziej palących problemów – zarówno na poziomie indywidualnym, społecznym, jak i globalnym. Przy tym wyraźnie zaznaczą się tutaj istniejące, również skrajne różnice. W efekcie może dojść do wielu konfliktów i napięć między obozem idealistów, ideologów, perfekcjonistów i pragmatyków, a także przedstawicielami starego (tradycyjnego) światopoglądu i całkiem nowych pomysłów (na życie).

Jeśli zainteresowani zachowają rzeczowe podejście do sprawy, zdołają uszanować różne punkty widzenia i poszukać pragmatycznego rozwiązania, które przynajmniej w pewnym stopniu będzie akceptowalne przez wszystkie strony, to istnieją spore szanse na znalezienie konstruktywnego wyjścia. Nie dążcie do perfekcji i ideału, ale spróbujcie zadowolić się tym, co jest możliwe, wtedy stworzycie solidne podstawy pod dalszy pozytywny bieg wypadków. Jeżeli jednak każde ugrupowanie będzie uparcie obstawać przy swoim albo górę wezmą fanatyzm i uprzedzenia, to zrobi się naprawdę gorąco. W takich przypadkach nagromadzone napięcie wyładuje się w drugiej połowie tygodnia, przyjmując postać gwałtownej walki o władzę i jedyną „słuszną” drogę.
Na poziomie osobistym warto wykorzystać te konfiguracje astrologiczne na wyjaśnienie starych spraw, usunięcie wszelkich złogów oraz zrobienie wiosennych porządków – dosłownie i w przenośni.

W drugiej połowie tygodnia z jednej strony wzrośnie chęć komunikacji i rozmów na temat rozmaitych pomysłów i postaw, a z drugiej poczujemy ducha walki, potrzebę konfrontacji, przemożne pragnienie przełamywania tabu i poruszania dotychczas unikanych, drażliwych tematów. Przy tym pojawi się skłonność do traktowania innych ludzi jak rywali i przeciwników, uznawania odmiennych stanowisk za „zapowiedź wojny”, szybko przystąpimy do walki o to, kto „tu” rządzi i ma rację. W tych dniach raczej trudno liczyć na elastyczność czy lotność umysłu, dlatego często możemy mieć problem z tym, żeby w konkretnej sytuacji zareagować w sposób szybki i właściwy na różne, często sprzeczne informacje, interpretacje czy przekonania. Jeśli w tym kontekście zainteresowani będą twardo upierać się przy swoim stanowisku, to może dojść do potencjalnie nieprzyjemnych, wybuchowych sytuacji, ale tam, gdzie uda się jasno przedstawić własny punkt widzenia, uwzględniając przy tym odmienne poglądy, możemy zobaczyć sedno albo źródło istniejących konfliktów, a tym samym znaleźć rozwiązanie problemu. Poza tym, jeśli przyjmiemy ataki i krytykę w sposób otwarty i spokojny, to możemy zażegnać trwające od dawna spory.

Na poziomie mundalnym na pierwszy plan wysuną się rzecznicy i wszelkiego rodzaju liderzy opinii w dziedzinie polityki, kultury, gospodarki i handlu, całkiem możliwe, że na nowo rozgorzeją również stare konflikty wokół zasobów naturalnych. Teraz może też dojść do przewrotu albo zmiany rządów. Niełatwy czas czeka wszelkiego rodzaju autorytety oraz  przywódców i liderów – będą oni musieli stawić czoła wyzwaniom i potwierdzić swoje kompetencje.  Jeśli dotyczy Was to osobiście, to postarajcie się powściągnąć skłonność do pochopnych, uwarunkowanych przez instynkty albo stare wzorce reakcji, weźcie kilka głębokich wdechów i odczekajcie chwilę, zanim coś zrobicie. Całkiem możliwe, że wtedy nieoczekiwanie ujawnią się wcześniej niezauważone drogi i możliwości. Poszukajcie sposobów sensownego wyrażenia silnych, napierających energii.

Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. W PONIEDZIAŁEK poczujemy silną potrzebę klarowności i porządku. Jeśli tego dnia będziecie działać ze spokojem i rozwagą, to możecie zdumiewająco wiele osiągnąć. Poza tym układy astrologiczne doskonale nadają się na nadrobienie wszelkiego rodzaju zaległości, zasięgnięcie potrzebnych informacji albo wyjaśnienie otwartych kwestii. Z działających energii skorzystają też działania służące zdrowiu. [Księżyc w Pannie]

We WTOREK i w ŚRODĘ do głosu dojdzie potrzeba spotkań i rozmów. Jak bumerang powracać będzie kwestia prawa i sprawiedliwości, poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, co nas łączy w związku i w jaki sposób zachować równowagę między dawaniem i braniem. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjść innym naprzeciw, porozmawiać o swoich pragnieniach i wartościach. Jeśli zachowacie otwartość, będziecie postępować fair, jasno wyrazicie swoje stanowisko, ale też uszanujecie zdanie innych, wtedy możecie (przede wszystkim w długotrwałych relacjach) wyjaśnić nieporozumienia i dostarczyć nowych impulsów.
Gorzej, jeżeli zaangażujecie się w walkę o władzę albo z niechęci do konfliktów i z umiłowania harmonii okażecie nadmierną gotowość do kompromisu. Energie tych dwóch dni sprzyjają również działaniom twórczym i kreatywnym. [Księżyc w Wadze]

W CZWARTEK i PIĄTEK nastrój zrobi się poważny i głęboki, wyraźnie spadnie też chęć do działania. To dwa dobre dni na dokonanie retrospekcji i świadome zgłębienie jakiejś ważnej dla nas kwestii, znalezienie jej ukrytych lub wypartych aspektów. Z energii skorzystają również wszelkiego rodzaju dociekania i badania. W piątek wieczorem klimat ulegnie zmianie – Słońce wejdzie do znaku Bliźniąt, tym samym stopniowo zacznie rosnąć ochota na kontakty oraz tęsknota za lekkością bytu. Na początku możecie jednak mieć trudność ze znalezieniem motywacji do tego rodzaju działań, w takim przypadku nie próbujcie niczego wymuszać – po prostu poczekajcie. [Księżyc w Skorpionie + Lilith wejdzie do Skorpiona]

Również w SOBOTĘ będą działać dość sprzeczne energie. Z jednej strony z każdą godziną zacznie rosnąć chęć aktywnego działania, jednocześnie dadzą  o sobie znać różne wewnętrzne blokady oraz zewnętrzne utrudnienia. W efekcie powstanie napięcie, które trudno będzie wytrzymać. Nawet pozorne błahostki mogą przelać przysłowiową czarę nagromadzonych frustracji, wywołując gwałtowne, często niekontrolowane reakcje.

Pod wieczór, a także w NIEDZIELĘ napływ energii zintensyfikuje napięcie, poczujemy nieodpartą chęć działania, ale również niezadowolenie, zwątpienie w sens jakiejś sprawy bądź lęki. Tuż przed północą (o godz. 23.14) nastąpi pełnia – wtedy wewnętrzne i zewnętrzne konflikty jeszcze bardziej przybiorą na sile, dodatkowo stacjonarny Merkury (planeta, patrząc z perspektywy, zatrzyma się) utrudni nam szybką, właściwą reakcję. Dlatego zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu, postarajcie się jednak nie działać z czystej frustracji czy niechęci, bez pomyślenia o skutkach swoich poczynań. Niewiele pożytku przyniesie też przeciwstawna strategia – czyli całkowite stłumienie silnych, napierających energii, bo wtedy nastąpi całkowita blokada albo niechcący zostaniecie wciągnięci w jakiś spór, a nawet zaatakowani. Poszukajcie takiej formy działania, która stworzy wentyl dla silnych energii, może to być sport czy taniec, ale również (rozrywkowa) forma rywalizacji. W najlepszym razie zdołamy w tych dniach wyraźnie zobaczyć, w jakim punkcie się znajdujemy, co nas uwiera albo czeka na zrobienie. [Słońce opozycja Mars 2° Strzelca, Księżyc w Strzelcu, Jowisz w kwadraturze do Saturna 14°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »