Prognoza tygodniowa 16. – 22.2.2015

Zamieszczony przez dnia Lut 15, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: stadium przejściowe i zmiana tematów wiodących / witalność, optymizm i nowa dynamika / popędy i instynkty / kreatywny duch, intuicja czy wizja: co tak naprawdę decyduje o naszym postępowaniu i wyborze drogi?

W nadchodzącym tygodniu w pewnych sferach życia nastąpi ewidentna zmiana energii i tematów wiodących. Po okresie, w którym wiele rzeczy wydawało się niejasnych czy abstrakcyjnych, trudno było zobaczyć kierunek lub podjąć konkretne działania, w końcu zapanuje większa jasność i wzrośnie dynamika; poczujemy żądzę czynów i przygód oraz pionierskiego ducha. Jednocześnie nadal chętnie będziemy kierować się nastrojami i potrzebami, płynąć z nurtem zdarzeń i iść po linii najmniejszego oporu. Ta dość dziwna kombinacja spowoduje problem z określeniem motywów, zamiarów i nastrojów decydujących o naszym zachowaniu.
W efekcie działające energie mogą wyrazić się w sposób bardzo kreatywny i twórczy, ukierunkowany na osiągnięcie konkretnego celu, ewentualnie namiętny i ekstatyczny, służyć interesom osobistym albo zbiorowym, ale też wyładować się w formie niepohamowanej agresji, nieprzemyślanych działań, ślepej furii i fanatyzmu lub ucieczce w aktywizm. W pierwszym przypadku nadchodzące dni dostarczą nam ważnych dla przyszłości impulsów, w drugim istnieje niebezpieczeństwo, że sprawy wymkną się spod kontroli, a nawet nastąpi eskalacja konfliktu.

Ponadto w tym tygodniu wzrośnie tęsknota za wolnością absolutną; poczujemy nieodpartą potrzebę poświęcenia się temu, co nas aktualnie fascynuje, wzrusza albo porusza, chęć podążenia za wizją czy bodźcem, bez konieczności oglądania się na jakiekolwiek ograniczenia czy przepisy. Jeśli możecie zrealizować tę potrzebę w jasno określonej przestrzeni albo w sferze duchowej, to nadchodzący czas przyniesie przebłyski i duchowe wzloty, a dostępna teraz inspiracja może zostać wykorzystana kreatywnie i otworzy przed Wami nowy potencjał.
Gorzej, jeżeli przy okazji zostaną naruszone cudze granice, będzie zagrożona czyjaś integralność albo własny impuls zaślepi nas do tego stopnia, że nie zobaczymy ewentualnych skutków swojego postępowania. W takich przypadkach najbliższe tygodnie ujawnią nieprzyjemne konsekwencje aktualnych działań.

Ponieważ będzie nam coraz trudniej uniknąć wpływu napierających energii i trwać w roli obserwatora, to w obliczu rozmaitych bodźców i poruszających przeżyć, warto zatrzymać się na chwilę i zadać sobie pytanie: o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi? Jaka jest prawdziwa motywacja? Co ma zostać osiągnięte i czy za widoczną fasadą kryje się głębsza intencja? Jeśli macie kontakt ze swoim wewnętrznym Przewodnikiem i swoją intuicją, jeśli znacie własne motywy działania, jesteście gotowi postępować w sposób odpowiedzialny i celowy, to możecie wykorzystać potężne energie do tego, aby wykonać pierwszy krok na nowej drodze, zrealizować wizję albo wcielić w życie ideał.
W każdym razie zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu, poszukajcie zadań, w które możecie się zaangażować, unikajcie jednak pochopnych (re-)akcji. Z działających teraz energii skorzystają też projekty artystyczne.

W PONIEDZIAŁEK początkowo dominować będzie potrzeba klarowności, struktury i konkretnych faktów. Energie tego dnia doskonale nadają się do pracy nad zadaniami, które poza elastycznością i kreatywnością wymagają też precyzji, dyscypliny i siły woli. [Księżyc w Koziorożcu]

We WTOREK i w ŚRODĘ scenariusz ulegnie zmianie: z jednej strony pojawi się wiele inspiracji, ogromna chęć porozmawiania z innymi o Bogu oraz świecie, a także przetestowania nowych pomysłów, trudno będzie jednak o konkret i chęć autentycznego zaangażowania się w coś. Te dwa dni doskonale nadają się na przeprowadzenie burzy mózgów, inspirującej dyskusji na tematy duchowe, ale również rozmowy o nowych technologiach, modelach społecznych czy muzyce. Konstelacje sprzyjają też wielbicielom karnawału i ostatków. Łatwo będzie przenieść się w inną rzeczywistość, zrobić lub przeżyć coś zwariowanego. Uważajcie jednak, żeby nie przesadzić. To nie jest także korzystna pora na rozpoczynanie czegoś nowego. [Księżyc w Wodniku]

Nów ze środy na czwartek (o godz. 0:47) to dobry moment dla nowych impulsów i inspiracji. CZWARTEK rozbudzi ogromną tęsknotę za lepszym, piękniejszym i bardziej pokojowym światem. Łatwiej będzie teraz marzyć, a nawet fantazjować, czerpać inspirację i natchnienie z wszelkiego rodzaju wrażeń. Zabraknie jednak napędu do działania, a otwartość na zachodzące wokół zdarzenia sprawi, że będziemy bardziej podatni na rozproszenie i skłonni do zatracenia się w czymś. Najlepiej poświęcić nieco wolnego czasu na zajęcie się tematami, które nakarmią duszę i pozwolą swobodnie – bez presji czy wytycznych – podążyć za jakimś obrazem bądź inspiracją. Pamiętajcie jednak o tym, żeby nie stracić kontaktu z realiami, w przeciwnym razie przebudzenie będzie dość nieprzyjemne. [Księżyc i Słońce w Rybach]

Od PIĄTKU nastąpi wyraźna zmiana energii i tematów wiodących. Tego dnia poczujemy żądzę czynów i potrzebę działania, będzie też znacznie trudniej zachować cierpliwość, jeśli sprawy nie potoczą się zgodnie z planem. Dodatkowo wciąż wyższy poziom wrażliwości sprawi, że szybko ulegniemy nastrojom innych ludzi albo złożymy broń w obliczu nieprzyjemnej sytuacji. Ten dzień może przypominać uczuciowy rollercoaster, nie dajcie się sprowokować do pochopnych działań ani wniosków i zadbajcie o minimum aktywności – najlepiej w jakiejś twórczej, kreatywnej dziedzinie. [Mars w Baranie]

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ – cała naprzód! Weekend stoi pod znakiem gorączkowego entuzjazmu i chęci działania. W najlepszym razie możliwe będą wielkie osiągnięcia albo nastąpi nieoczekiwany przełom. Gorzej jednak, jeśli górę weźmie panujący aktualnie buntowniczy duch, czyli przemożna chęć uwolnienia się od czegoś, a miejsce kreatywnych, inspirujących nowych pomysłów zajmą przekora, upór, chęć prowokacji albo po prostu ślepa złość. Wtedy nawet z pozoru spokojne sytuacje szybko przejdą w konflikt i wymkną się spod kontroli. Świadomie poszukajcie teraz takiej formy aktywności, która wymaga odwagi, jest nieco zwariowana i nietuzinkowa. Zaangażujcie się w sprawy, które leżą Wam na sercu, zanim jednak wdacie się w coś, pomyślcie, jakie skutki dana przygoda czy awantura może mieć dla Was i dla innych.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »