Prognoza tygodniowa 16. – 22.12.2013

Zamieszczony przez dnia Gru 14, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana fazy / przestój / zatrzymanie się / transformacja w związkach

Przedświąteczny tydzień będzie miał wyjątkowy charakter. Działające teraz złożone konstelacje można ogólnie opisać jako „cisza przed burzą”. Zewnętrzny spokój zacznie mocno kontrastować z rosnącym wewnętrznym niepokojem: siły wzywające do zmiany napotkają okoliczności, które początkowo nie pozwolą na ich konkretne wykorzystanie, co zamanifestuje się w rozmaity sposób. Odczuwalna w tym czasie tęsknota za harmonią i spokojem idealnie koresponduje z nastrojem adwentu, podobnie jak potrzeba dobrych uczynków oraz zgłębiania kwestii duchowych czy filozoficznych. Konstelacje wspierają wszelkie formy przedświątecznej aktywności: refleksję, realizację dobrych postanowień, najróżniejsze twórcze projekty, jak również pielęgnowanie rodzinnych i przyjacielskich więzi. Jednocześnie coraz wyraźniej zacznie dawać się we znaki zachodzący obecnie proces zmian. Luksus, przepych, egoistyczne roszczenia i niepohamowany wzrost wzbudzą nasze wątpliwości, a nawet zostaną zakwestionowane, będziemy poszukiwać głębi, relacji o wiążącym charakterze, tego co trwałe, nieprzemijalne, autentyczne. Jeśli wymienione aspekty wysuną się na pierwszy plan, to zadowoleni i spełnieni będą wszyscy, dla których ważna jest jakość a nie ilość, którym na sercu leży dobro otoczenia, którzy ogólnie są powściągliwi i nie narzucają się innym. Poza tym w najbliższych dniach napłyną wstępne sygnały nadchodzącego przełomu w sprawach ekonomicznych.

Uwaga, im bliżej weekendu, tym mocniej będziemy odczuwać napięcie i niepokój. Mówiąc obrazowo, poczujemy pierwsze, gwałtowne porywy wiatru zwiastujące silne i burzliwe konstelacje przyszłego tygodnia, zacznie wrzeć nawet pod pozornie cichą oraz spokojną powierzchnią; nasilą się dążenia do wolności, niezależności i sprawiedliwości, gotowość bojowa oraz rebelianckie zapędy. Początkowo dojdą one do głosu tylko gdzieniegdzie, w formie pojedynczych, niepowiązanych ze sobą zdarzeń, rozdrażnienia albo nieobliczalnego zachowania. Jeśli opisany proces dotyczy Was osobiście, to warto potraktować to poważnie i zadać sobie pytanie dotyczące rodzaju nadchodzących działań i zmian oraz tego, jak chcecie i możecie poradzić sobie z nimi. Jeśli poczujecie takie impulsy czy pobudzenie, to postarajcie się zająć czymś konkretnym. Z pomocą przyjdzie aktywność fizyczna  oraz wszelkiego rodzaju czynności związane z porządkowaniem, dekorowaniem czy urządzaniem. Najlepiej wykorzystać energię tych dni na zajęcie się sprawami, które uważamy za ważne, warto też poświęcić chwilę, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę w życiu ma dla nas znaczenie. Zachowajcie umiarkowanie i – w miarę możliwości  unikajcie ekscesów.

Tydzień rozpocznie się na luzie. W PONIEDZIAŁEK (16.12.) i WTOREK (17.12.) zapragniemy zrobić coś ekscytującego i ciekawego, najchętniej wspólnie z innymi. W tych dniach szczególnie istotną rolę odegrają kontakty i rozmowy [Księżyc w Bliźniętach]. To także doskonały czas dla wszelkich multizadaniowców – szeroka gama aktualnych tematów dostarczy nam inspiracji i sprawi, że nie będziemy narzekać na nudę. Pozostałe osoby mogą jednak łatwo roztrwonić siły, rozmienić się na drobne i stracić z oczu to, co najważniejsze. We wtorek rano (o godzinie 10:28) przypada pełnia, poza tym Uran, patrząc z punktu widzenia Ziemi, zatrzyma się, aby przejść do ruchu prostego, dlatego ekscytacja i inspiracja może tego dnia szybko zamienić się w irytację, a chęć eksperymentowania i przyjemność czerpana ze wszelkiego rodzaju niezwykłości czy dziwactw – w nieobliczalne zmiany nastrojów i kłótliwość. W najlepszym wypadku niespodziewane informacje albo spotkania pozwolą nam coś zrozumieć i otworzą przed nami nowe perspektywy, ewentualnie wyraźnie zobaczymy, co jest dla nas dobre albo właściwe. Liczcie się z tym, że wiele spraw przyjmie inny obrót od oczekiwanego.

We wtorek wieczorem będziemy mieli większą trudność, aby spojrzeć na jakąś sprawę lub rzecz z dystansu. W ŚRODĘ (18.12.) i w CZWARTEK (19.12.) na pierwszy plan wysuną się uczucia i to one będą decydować o naszym zachowaniu. Pojawi się ogromna potrzeba uwagi, troski, wspólnoty albo ojczyzny, jednocześnie wyraźnie dadzą o sobie znać lęki przed uzależnieniem (od kogoś) lub zawłaszczeniem. Fale emocji wzbiorą przede wszystkim w środę. Byle błahostki czy przyjazne gesty mogą doprowadzić do eksplozji. Zwróćcie szczególną uwagę na swoje potrzeby oraz reakcje emocjonalne – brońcie ich i nie dajcie się nakłonić ani sprowokować do zrobienia czegokolwiek, czego potem moglibyście żałować. Wydarzenia tych dni mogą być zwiastunem tego, co nas czeka w czasie Bożego Narodzenia i w Nowy Rok. [Księżyc w znaku Raka]

Również w czwartek o biegu wypadków zadecydują uczucia, związane z nimi potrzeby oraz wzorce, jednak będziemy bardziej wyrozumiali dla siebie oraz dla innych i nawet drażliwe tematy tak szybko nie wyprowadzą nas z równowagi. Dlatego konstelacje tego dnia szczególnie nadają się do wyjaśnienia różnego rodzaju kwestii domowych czy rodzinnych oraz znalezienia kompromisowych rozwiązań.

W PIĄTEK (20.12.) nastrój ulegnie wyraźnej poprawie, wróci radość i ochota na spontaniczne, twórcze działanie. Energie tego dnia sprzyjają wszelkiego rodzaju kreatywnym przedsięwzięciom, nie zabraknie też rozrywek i wszystkiego, co rozbudza w nas żądzę życia.

W SOBOTĘ (21.12.) nastąpi przesilenie zimowe (o godzinie 18:11), jednocześnie – patrząc z perspektywy Ziemi – Wenus zatrzyma się, a potem przejdzie do ruchu wstecznego, który zakończy dopiero pod koniec stycznia przyszłego roku. Tym samym pod wieloma względami zostanie osiągnięty punkt zwrotny. Bieg wypadków wyraźnie zwolni, a w niektórych dziedzinach nastąpi wręcz stagnacja i w efekcie zmiana trendu. Wkroczymy w fazę retrospekcji, głównie w odniesieniu do związków i wszelkiego rodzaju wartości. Odżyją stare historie, a także przypomną o sobie niezałatwione lub zamiecione pod dywan sprawy. W tym kontekście z jednej strony mogą zostać reanimowane stare związki i odkryte już istniejące, aczkolwiek wcześniej nie brane pod uwagę zasoby czy wartości; z drugiej w wymienionych obszarach wyjdą na jaw błędne decyzje i dotychczas wypierane problemy. Najlepiej, jeśli w sobotę poświęcicie nieco czasu, żeby odpowiedzieć sobie na następujące pytania: co było dla mnie ważne w minionych miesiącach? Co się stało z moimi wizjami i pragnieniami? Do jakiego punktu dotarłam/-em? Jakie osoby i rzeczy mają dla mnie znaczenie? W co jestem gotowy świadomie zaangażować się i za co przejąć odpowiedzialność? Tego dnia i w najbliższych tygodniach bądźcie szczególnie ostrożni w sprawach pieniędzy i innych wartości, zwłaszcza jeśli idzie o nowe zobowiązania. Czas sprzyja też wyjaśnieniu starych historii oraz spłacie długów.

Odczuwalna w NIEDZIELĘ (22.12.) radość i zapał do działania nabiorą refleksyjnego charakteru. Potrzebę uznania i kreatywnych, twórczych działań przyćmi powaga i skłonność do zadumy, co skutecznie utrudni nam beztroską zabawę. Najlepiej poświęćcie nieco czasu osobom oraz rzeczom, które mają dla Was wyjątkowe znaczenie. Ponadto energie sprzyjają zadaniom i projektom wymagającym zarówno kreatywności, jak również koncentracji i dyscypliny.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »