Prognoza tygodniowa 15. – 21.7.2019 (wspólnota)

Zamieszczony przez dnia Lip 14, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: dokonanie bilansu, ocena własnej sytuacji – 2. część: wartości i związki w centrum uwagi / wspólnota / zaufanie, lojalność i zależność / lęk (przed stratą) oraz przymus (kontrolowania) / stare wzorce i nowe spojrzenie

 


Trwający już od jakiegoś czasu proces oceny własnej sytuacji osobistej w tym tygodniu osiągnie swoje kolejne apogeum. W efekcie w centrum uwagi znajdą się tematy rodziny, społeczności, przynależności, a także związek i wspólnota. Sporo zainteresowania przykują też wyobrażenia dotyczące wartości.

 

Czas na decyzje


W tych sprawach będzie trzeba uzyskać jasny obraz sytuacji i podjąć zasadnicze decyzje. We wszelkich związkach i partnerstwach chodzi teraz o wiarygodność, wierność, lojalność i wiążące zobowiązania. W tym kontekście istotną rolę odegrają też lęki przed stratą, wzajemne zależności, zaborczość oraz potrzeba sprawowania kontroli.

Niewykluczone, że przy okazji wyjdzie na jaw, że o naszym postrzeganiu rzeczywistości i zachowaniu decyduje jakaś stara, niezamknięta sprawa. Spróbujmy w takiej chwili – przed reakcją lub podjęciem decyzji – na chwilę przystanąć. Zobaczmy, jakie są nasze prawdziwe pragnienia, potrzeby oraz cele i w miarę możliwości oddzielmy stare doświadczenia, przekonania i wzorce od aktualnych realiów. Wtedy poradzimy sobie nawet z najtrudniejszą sytuacją.
Gorzej, jeśli ktoś zafiksuje się na swoich starych „prawach”, wyobrażeniach czy oczekiwaniach i spróbuje zmusić drugą stronę do przyjęcia konkretnej roli.
Na poziomie mundalnym na pierwszy plan wysuną się umowy i sojusze państw oraz instytucji, na poziomie indywidualnym – głównie związki partnerskie i rodzinne.

 

Wspólnota


Jak bumerang powracać będzie pytanie, czym jest dla nas „miłość” i „wspólnota”? Gdzie jestem gotowa/-y wejść w coś, zająć swoje miejsce i wziąć na siebie odpowiedzialność, a gdzie chodzi o to, aby konsekwentnie iść własną drogą? Ile znaczy dla mnie wspólnota z innymi?

Bądźcie gotowi podjąć wiążące zobowiązania, jeśli Wasz związek jest autentyczny, ale także rozstać się ze wszystkim, co jest już tylko pustą skorupą. Czas, aby związki oparte na przyzwyczajeniu, wzajemnym uzależnieniu i lękach odeszły w niepamięć. Uważajcie na skłonność do brania odwetu, zemsty, zamykania się czy nadmiernej surowości. W ten sposób uzyskacie efekt odwrotny od oczekiwanego.

Poza tym ważnym tematem nadchodzących dni będą również stosunki gospodarcze, finanse, granice i zasoby naturalne. Ruch wsteczny Merkurego pozwoli nam wrócić do rozmów, które wcześniej utknęły
w martwym punkcie oraz wyjaśnić otwarte kwestie. Jakość czasu nie sprzyja jednak nowym kontaktom.
W tym przypadku istnieje niebezpieczeństwo nieporozumień i błędnych interpretacji.

 

Tydzień w szczególe


Opisane powyżej tematy nabiorą znaczenia już w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. Na początku tygodnia da o sobie znać ogromna potrzeba porządku, klarowności, struktury i bezpieczeństwa. Będzie z tym związana skłonność do wycofywania się na stare pozycje i trwania przy starych regułach czy ustaleniach. Możemy wykorzystać ten czas, żeby zobaczyć i wyjaśnić głębsze powody lub tło problemów albo blokad. Uda się to wszędzie tam, gdzie istnieje gotowość wspólnego rozwiązania problemu i podjęcia otwartych rozmów. W nocy z wtorku na ŚRODĘ (dokładnie o 23:38) nastąpi pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca. Warto teraz poświęcić trochę czasu na to, aby jeszcze raz przyjrzeć się wszystkiemu, co zaszło w ciągu minionych dwóch tygodni. Niewykluczone, że wyciągnięte wnioski pozwolą nam podjąć ważne decyzje.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zapanuje większe ożywienie. Teraz wyraźnie wzrośnie potrzeba kontaktów, rozmów oraz kreatywnych działań. Wykorzystajcie okazję, aby wspólnie z innymi zająć się tematem, który Was interesuje. Warto jednak powściągnąć skłonność do moralizatorstwa.

PIĄTEK będzie miał charakter przejściowy. Zadbajmy o wszystkie sprawy, na które wcześniej nie znaleźliśmy czasu. Możemy też dać sobie chwilę wytchnienia i poświęcić się swojemu hobby.

W czasie WEEKENDU na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju uczucia. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wzrośnie poziom wrażliwości, do głosu dojdą rozmaite pragnienia i tęsknoty. Najlepiej, gdybyśmy mogli spędzić weekend z ludźmi, których lubimy. Pary zakochanych mogą liczyć na romantyczne, namiętne chwile. Z jakości czasu, która sprzyja poczuciu szczególnej więzi i zażyłości, skorzystają też spotkania w gronie przyjaciół oraz krewnych. Sytuacja zrobi się trudna wszędzie tam, gdzie górę wezmą stare lęki, zbyt idealistyczne, wygórowane oczekiwania. Odpocznijmy na łonie natury albo spędźmy ten czas wspólnie ze zwierzakami. Z wibracji weekendu skorzystają też wszelkie przedsięwzięcia muzyczne. Pora nie sprzyja zadaniom wymagającym obiektywnego, rzeczowego podejścia.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »