Prognoza tygodniowa 15–21.5.2017

Zamieszczony przez dnia Maj 14, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: nagłe zwroty akcji / wkroczyć na nieznane obszary / skonkretyzować i zrealizować swoje pomysły / zgłosić życzenia i oczekiwania / podtrzymywać kontakty i rozbudować sieć znajomości / przeżyć przygodę

 

Z astrologicznego punktu widzenia w maju panuje iście kwietniowa aura: większość z nas doświadcza całego spektrum odczuć oraz sytuacji, po prostu czasem słońce, czasem deszcz, i raczej trudno wyznaczyć jakąś jednoznaczną, stałą tendencję. Ogólnie rzecz biorąc, możemy teraz spodziewać się dość przyjemnego, radosnego tygodnia. Po bieganinie, zamieszaniu i rozdarciu, jakie panowały w minionych dniach, sprawy wreszcie ruszą do przodu. Na pierwszy plan wysunie się silna potrzeba kontaktów i rozmów, zapragniemy spotkać innych ludzi, wybadać nowe pomysły i możliwości albo przeżyć jakaś przygodę!
Jednocześnie inna konfiguracja zaakcentuje chęć znalezienia solidnego gruntu pod stopami i zapewnienia jasnej sytuacji.

Energie są jednak mało ukierunkowane i istnieje tendencja do działania w ciemno, wybierania drogi najmniejszego oporu i osiągnięcia jak największych efektów przy jak najmniejszym nakładzie sił. Na pewno jest to atrakcyjne dla poszukiwaczy przygód, ale wszyscy inni mimo dobrych impulsów, pomysłów i możliwości, nie osiągną tak wiele, jak oczekują.
To dobra pora, aby oderwać się od stresów dnia codziennego i brać to, co przyniesie nam życie.
Jednak żeby osiągnąć sukces i postęp w perspektywie długoterminowej, potrzebne będą świadome zaangażowanie siły woli oraz konsekwencja. Jeśli spróbujecie użyć sztuczek, będziecie hołdować „ładnym pozorom”, okażecie się zbyt wspaniałomyślni lub wspaniali, to w nadchodzących tygodniach grożą Wam nieprzyjemne komplikacje. W związku z tym zaleca się również ostrożność w sprawach finansowych.

 

Trwałe skutki


Nawet jeśli w tym tygodniu nastrój będzie pozornie swobodny, to przede wszystkim w kwestiach dotyczących wartości, związków, partnerstwa i prawa rozpoczną się istotne procesy, o długofalowych, poważnych konsekwencjach. I tak podczas wszelkiego rodzaju spotkań czy negocjacji uzyskamy ważne informacje, całkiem możliwe, że zostaną też postawione jasne żądania i sformułowane roszczenia. Ogólnie będzie przy tym chodzić o konkretne oczekiwania, które nie mogą do końca zostać spełnione.
Jeśli w takich momentach pozostaniecie otwarci i uczciwi oraz gotowi znaleźć kompromisowe rozwiązanie akceptowalne przez wszystkie strony, to możecie  stworzyć korzystne przesłanki dla osiągnięcia przełomu, który pozwoli na nowo rozdać karty. Gdyby jednak górę wzięły przesadne oczekiwania, uprzedzenia czy kompleksy albo zaczęło się zrzucanie winy i szafowanie oskarżeniami, to rozpętacie konflikt, który okaże się destrukcyjny w skutkach dla wszystkich zainteresowanych. Zainicjowane teraz procesy potrwają do początku czerwca. Niewykluczone, że będą im towarzyszyć nieoczekiwane zwroty akcji.
Działające energie możecie też wykorzystać, aby ciekawie i kreatywnie spędzić wolny czas albo po prostu odpocząć.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK opisana powyżej swoboda nie będzie jeszcze odczuwalna. Na pierwszy plan wysuną się potrzeba poważnych działań, duma i ambicja. Jeśli jakiś projekt wymaga sporo koncentracji i uwagi, to dobrze popracować nad nim w poniedziałek. Trzeba jednak pamiętać o istniejącej teraz skłonności do tego, żeby chcieć zbyt wiele. Osoby, które postawią wszystko na jedną kartę i będę oceniać rzeczywistość w kategoriach czarne lub białe, mogą ugrząźć w jakiejś sprawie albo uwikłać się w walkę o władzę. Już we wtorek zastój zostanie rozproszony i nastąpią nieoczekiwane zwroty akcji.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK zapanuje otwarta, swobodna atmosfera. Nie zabraknie nam kreatywności ani inspiracji, a podczas rozmów z innymi łatwo znajdziemy wspólne zainteresowania, cele i ideały. Jeśli szukacie sojuszników dla jakiegoś projektu lub realizacji wizji, to teraz istnieją spore szanse ich znalezienia. Wykorzystajcie okazję!

W PIĄTEK i w SOBOTĘ w centrum zainteresowania znajdą się ideały, tęsknoty i nadzieje. W najlepszym razie będziecie mogli w tych dniach zająć się swoimi marzeniami i wizjami albo zrobić coś, co Was zainspiruje  i uskrzydli. Poza tym energie sprzyjają poszukiwaniu wizji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystko złoto, co się świeci i nie każda rzecz, która skrywa w sobie obiecujący potencjał, jest możliwa w 100 procentach do urzeczywistnienia. Najlepiej odnotujcie wszystkie pomysły i impulsy, jakie teraz napłyną, odczekajcie jednak z działaniem, aby zobaczyć, które z nich mają ręce i nogi i gdzie jesteście gotowi zaangażować się całym sercem. Zgodnie z innym odpowiednikiem tej konfiguracji mogą również zostać zawiedzione duże nadzieje i oczekiwania.

NIEDZIELA jest dniem fazy przejściowej. Po dość powolnym, raczej kontemplacyjnym poranku, podczas którego możemy mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania, w ciągu dnia poczujemy zapał i radość życia. Najlepiej w taki sposób zaplanujcie swoje działania, aby rano mieć spokój i czas dla siebie, a po południu zająć się czymś, co będzie wymagało zaangażowania i aktywności fizycznej.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »