Prognoza tygodniowa 15. – 21.10.2018 (patriarchalny)

Zamieszczony przez dnia Paź 14, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: patriarchalny versus matriarchalny / związki wczoraj i dziś: wzorce zachowań kobiet i mężczyzn, erotyka i seksualność / skandale i przełamanie tabu / twórcze działania

 

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuną się związki. Dużą rolę odegra potrzeba otwartej, szczerej komunikacji, umów oraz absolutnej lojalności. Oprócz emocjonalnie poruszających wydarzeń uwagę przykują także prowokujące albo szokujące informacje.

Najpierw nasunie się pytanie, czym jest równouprawnienie – teoretyczną koncepcją, według której wszyscy posiadają takie same prawa i wszystkich obowiązują te same reguły? Może każdy powinien wnosić do związku to, co potrafi i respektować specyfikę partnera? Albo chodzi o postawę, która słowo „równo” pojmuje dosłownie – tzn. za to samo odpłacać tym samym?

Na poziomie osobistym dotyczy to zarówno związków miłosnych, jak również przyjaźni. Mundalnie chodzi o stosunki między państwami, ugrupowania polityczne oraz więzi gospodarcze (konsorcja, federacje, stowarzyszenia). Również w tym przypadku trzeba będzie opowiedzieć się za konkretną definicją „sprawiedliwości” i równouprawnienia. Może po prostu czas uznać, że obowiązuje tu prawo silniejszego?

 

Patriarchalny versus matriarchalny


Poza tym znowu rozgorzeje walka płci i to w różnej postaci. Zgodnie z tradycyjnymi rolami mężczyźni przywiązani do patriarchalnych wartości muszą demonstrować swoją siłę,  „chroniąc” kobiety, deprecjonując je,  uciskając albo wykorzystując seksualnie. Z kolei matriarchalnie nastawione kobiety wierzą, że muszą za wszystko ponosić odpowiedzialność i traktują mężczyzn jak dzieci, ośmieszając ich albo nimi pogardzając.
Teraz chodzi o to, aby obie płcie spotkały się jak równy z równym i zaczęły ze sobą współpracować. W takim przypadku zostanie uwolniony potężny twórczy potencjał. Ogromną rolę odegrają również seksualność i erotyka. Pod tym względem energie zapewnią nam sporą intensywność doznań. To czas magicznego przyciągania i namiętnych spotkań, ale również prób manipulacji, kontroli albo nagłych rozstań. Z silnych, kreatywnych wibracji skorzystają wszyscy twórcy.

Ponieważ Wenus przebywa w (pozornym) ruchu wstecznym, to istotną rolę odegrają również stare miłosne historie, doświadczenia oraz wzorce. W efekcie w sferze związków zaczną zachodzić bardzo ważne procesy. W optymalnym przypadku zdołamy wyjaśnić od dawna nabrzmiewające konflikty. Nawet jeśli wydarzenia tych dni okażą się istotne dla dalszego przebiegu spraw, to pamiętajmy, że klamka w tej materii zapadnie dopiero w grudniu i nie ferujmy pochopnych wyroków.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się w poważnym, głębokim nastroju. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK możemy odczuwać silną potrzebę klarowności i wiążących zobowiązań. Jak bumerang będzie powracać kwestia odpowiedzialności, lojalności, uczciwości oraz tego, na kim lub na czym można polegać.
Jeśli jesteście gotowi szczerze i otwarcie mówić o tym, co jest dla Was ważne, to możecie teraz poruszyć nawet najbardziej drażliwe kwestie. Uczciwość i szacunek dla drugiej strony pozwolą osiągnąć przełom. Czas sprzyja wyszukiwaniu wszelkiego rodzaju informacji. Nie jest to jednak korzystna pora na projekty wymagające entuzjazmu, zachwytu albo swobodnego podejścia. [Księżyc w Koziorożcu]

Od ŚRODY nastrój zacznie ulegać zmianie – wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów z ludźmi o podobnych zapatrywaniach. Taki klimat zdominuje także CZWARTEK i PIĄTEK. Jeśli wyjdziecie innym naprzeciw, będziecie otwarci i bez uprzedzeń, to możecie w tych dniach przeprowadzić ekscytujące i inspirujące rozmowy, ewentualnie zyskać informacje, które zmienią Wasze podejście do jakiegoś tematu.

Gorzej, gdy górę weźmie skłonność do ideologicznych sporów, a dodatkowo każda ze stron będzie uparcie trwać przy swoim. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiajcie z ludźmi, którzy mają dla Was znaczenie, powściągnijcie jednak skłonność do prowokowania drugiej strony. [Księżyc w Wodniku, Merkury kwadratura Mars]

W PIĄTEK wieczorem atmosfera zacznie ulegać zmianie, do głosu dojdzie tęsknota za miłością i więzią i to ona zdeterminuje najbliższy WEEKEND. W tych dniach z łatwością wczujemy się w położenie innych albo całkowicie oddamy jakiemuś doświadczeniu. Teraz szczególnie głęboko poruszą nas romantyczne chwile z ukochaną osobą, przeżycia wywołane przez muzykę lub przyrodę. Echa tych doznań będą wybrzmiewać jeszcze długo potem.
Warto znaleźć czas na to, żeby po prostu być – Tu i Teraz – oraz cieszyć się wszystkim, co przyniesie nam życie. Z działających energii skorzystają też twórcze i artystyczne projekty oraz tematy związane z psychologią i duchowością. Czas nie sprzyja działaniom wymagającym emocjonalnego dystansu i obiektywnej oceny. [Księżyc w Rybach]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »