Prognoza tygodniowa 14–20.8.2017

Zamieszczony przez dnia sie 13, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: związki i wartości wystawione na próbę/ kryzys wiary i zaufania / zwątpienie w prawo i sprawiedliwość / wypełnić swoje zobowiązania / koncentracja uwagi i inspiracja wsparciem w realizacji planów

 

W tym tygodniu raczej nie będziemy się nudzić. W trzech różnych obszarach życia mogą nastąpić istotne zmiany, które przykują powszechną uwagę.
Nawet jeśli niektóre konfiguracje mają trudny charakter, to nadchodzące dni dostarczą nam jednak sporo inspiracji. Poza tym nikomu nie powinno brakować chęci działania czy wypróbowania nowych rozwiązań.
Z działających energii skorzystają głównie kreatywne i twórcze projekty. Pewność siebie, dar przekonywania, żądza przygód i odwaga eksperymentowania na pewno pomogą w ich realizacji. Osoby, które wiedzą, czego chcą, mogą też wykonać kolejny krok w kierunku urzeczywistnienia swoich zamierzeń.
Pamiętajcie o wyczuciu czasu! Intuicja pomoże nam w stosownej chwili odpowiednio zadziałać. Nie warto jednak stawiać na zdrowy rozsądek, kalkulacje czy analizy, bo nie doprowadzą teraz do celu. Jeżeli zaczniemy kierować się nimi, to nasze złożenia mogą być stare lub nieważne.

Największą uwagę przykują wszelkiego rodzaju związki i wartości. Związane z nimi wydarzenia, informacje i obserwacje odegrają ogromną rolę i zadecydują o dalszym biegu wypadków. Nawet pozornie banalne decyzje, jakie zapadną w tych dniach, mogą mieć długotrwałe, znaczące skutki.
W trwającym procesie zmiany hierarchii wartości rozpocznie się kolejny etap. Niewykluczone, że rzeczy, które do tej pory uchodziły za wiarygodne i powszechnie obowiązujące, teraz zostaną zakwestionowane albo stracą na znaczeniu, na pierwszy plan wysuną się inne, dotychczas ignorowane. Powyższe dotyczy głównie gospodarczych,, finansowych, politycznych i etycznych wartości, ważności umów i ustaleń w związkach oraz bezpieczeństwa prawnego.
Na poziomie indywidualnym w centrum uwagi znajdą się kwestie zaufania, wierności, życzenia i oczekiwania. Ewentualnie naszą uwagę przykują pieniądze i inne wartości, długi oraz kwestie dotyczące wzajemnych uzależnień. Zadajcie sobie pytanie, do czego sami przywiązujecie wagę, co jest dla Was ważne lub sensowne i bądźcie gotowi zrezygnować z tego, co służy jedynie pozorom.


Poza tym retrogradujący (od niedzieli) Merkury skłoni nas do korekty planów i zrobienia porządku. Szczególnie może to dotyczyć mediów i komunikacji, kwestii socjalnych i zdrowia oraz wszystkiego, co pomaga nam uporać się z codziennością. Sprawdźcie w tym zakresie swoje kontakty, umowy i posiadaną wiedzę, upewnijcie się, że spełniają wymogi dnia dzisiejszego, zasięgnijcie dodatkowych informacji na temat, który jest dla Was w tej chwili ważny, i nie wstydźcie się pytać, jeśli jakaś kwestia nie będzie dostatecznie jasna. W ten sposób najlepiej wykorzystacie działające energie, unikniecie też niepotrzebnych pustych przebiegów i nieporozumień.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK w centrum zainteresowania znajdą się wartości oraz związki. Poczujemy dużą potrzebę bezpieczeństwa i związany z nią strach przed utratą czegoś albo skłonność do mocnego trzymania się jakiejś rzeczy bądź osoby. Fale emocji pójdą w górę przede wszystkim tam, gdzie chodzi o posiadanie albo miłość. Układy astrologiczne sprzyjają działaniom artystycznym i twórczym, w dobrze funkcjonujących związkach możliwe będą intensywne, głębokie i spajające doświadczenia. Powściągnijcie jednak skłonność do prowokowania innych oraz realizacji swoich pragnień przy pomocy manipulacji czy gróźb. [Księżyc w Byku, Wenus opozycja Pluton]

ŚRODA i CZWARTEK przyniosą nam mieszany program. W tych dniach wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. Z aktywnych energii skorzystają wspólne przedsięwzięcia o ryzykownym albo kreatywnym charakterze, a także ekscytujące, pobudzające dyskusje na najróżniejsze tematy. Pojawi się jednak tendencja do nadmiernych oczekiwań i roszczeń. W związku z tym będziemy skłonni do przekraczania granic albo – w razie rozczarowań – do nagłych i gwałtownych reakcji. Warto teraz postawić na otwartość i reagować elastycznie, jeśli sprawy nie będą przebiegać po naszej myśli. [Księżyc w Bliźniętach]

PIĄTEK stoi pod znakiem uczuć. Tego dnia do głosu dojdzie potrzeba wsparcia, bezpieczeństwa i posiadania „ojczyzny”. Jednocześnie zaznaczy się skłonność do wchodzenia w rolę rodzica i w efekcie dbania o innych, ale również oczekiwania za to wdzięczności i uwagi, a przynajmniej posłuszeństwa i lojalności. Ewentualnie odwrotnie – szybko wejdziemy w rolę dziecka i będziemy stosownie do niej reagować. Najlepiej wykorzystajcie te doświadczenia, aby uświadomić sobie swoje rodzinne wdrukowania. Dodatkowo energie sprzyjają działaniom służącym poprawie psychicznego samopoczucia.

 

Przed zaćmieniem…


W SOBOTĘ wzrośnie niepokój i napięcie. Z jednej strony nadal będziemy odczuwać silną potrzebę wspólnoty i przynależności, z drugiej – niezależności oraz chęć stanowienia o sobie. Ponieważ sprostanie obydwu może być bardzo trudne, dlatego pojawi się skłonność do ulegania irytacji i popadania w skrajności. Poza tym da o sobie znać (często na nieświadomym poziomie) postawa pewnego wyczekiwania. [Księżyc w Raku]

Konfiguracje NIEDZIELI ogólnie zapowiadają spokojny i przyjemny dzień. Jednak pojawią się już pierwsze oznaki poniedziałkowego zaćmienia Słońca – poczujemy niejasny niepokój i niepewność. Najlepiej zachowajcie spokój i zadbajcie o swoje dobre samopoczucie. [Księżyc w Lwie, Saturn koniunkcja Lilith]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »