Prognoza tygodniowa 14. – 20.7.2014

Zamieszczony przez dnia Lip 13, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: podjęcie kluczowych decyzji i wytyczenie kierunku na przyszłość: współpraca czy konkurencja? Związek czy więzienie? / starzy przyjaciele i nowe perspektywy obietnicą sukcesu!

W tym tygodniu zaznaczą się dwa różne trendy: z jednej strony konfiguracje planetarne ogólnie zapowiadają dość przyjemny okres, obfitujący w ciekawe kontakty i nowe impulsy, z drugiej – podkreślą konieczność zajęcia konkretnego stanowiska i wyboru dalszego kierunku.

W najróżniejszych wariantach raz po raz powracać będzie pytanie, czy lepiej trzymać się starych, sprawdzonych wzorów i postaw, czy też wykonać odważny naprzód i szukać nowych rozwiązań. Złożony, kompleksowy charakter wydarzeń sprawi, że odróżnienie starych schematów od nowych dróg nie przyjdzie jednak łatwo. Za krok do przodu możemy uznać gotowość wzięcia na siebie odpowiedzialności, dokonania wiążących zobowiązań czy zaangażowania się w jakiś proces, natomiast za stagnację a nawet regres – unikanie wszelkich umów czy kompromisów z obawy przed utratą wolności lub kontroli. Przy tym skłonność do automatycznego odrzucania pytań, propozycji i pomysłów, atakowania potencjalnych rywali zgodnie z dewizą, że „najlepszą formą obrony jest atak” i upartego obstawania przy utartych wyobrażeniach dotyczących tego co dobre a co złe, zazwyczaj będzie odpowiadać starym wzorcom. Z drugiej strony otwarta, częściowo twarda, ale uczciwie przeprowadzona rozmowa może stanowić krok naprzód i ostatecznie zaowocować kompromisem, który zaakceptują wszystkie strony, a nawet nową współpracą. W innych dziedzinach potrzebna będzie gotowość wyznaczenia wyraźnych granic i oddzielenia się od innych albo rozstania z czymś dobrze znanym. Jednocześnie będziemy musieli zaakceptować granice i słabości innych ludzi i stawić odpór silnym, negatywnym impulsom, ponieważ pojawi się nagła, spontaniczna chęć, aby osiągnąć cel za pomocą nacisków, gróźb czy przemocą.

W każdym, pojedynczym przypadku trzeba dokładnie rozważyć, jaka postawa jest lepsza. Większość podjętych teraz decyzji ma zasadniczy charakter, wyznaczy kierunek na przyszłość i zadecyduje o dalszym biegu spraw. Dlatego, kiedy już znajdziecie się w takiej sytuacji, to warto poświęcić trochę czasu na szczerą autorefleksję, która pomoże Wam zidentyfikować stare wzorce i określić ew. krok w nowym kierunku.

Poza tym dla większości z nas konfiguracje planetarne zapowiadają radosny i ogólnie pozytywny okres. W pewnych dziedzinach zdołamy zamknąć trwające od dawna negocjacje, a projekty, które nie posuwały się naprzód, wreszcie dobiegną końca. W życiu codziennym poczujemy powiew optymizmu, otworzą się przed nami nowe perspektywy i drogi. Rozmowy będą inspiracją dla wyobraźni i ujrzymy wcześniej niewykorzystany potencjał. Energie tych dni największą korzyść przyniosą osobom, które chwycą wiatr w żagle, wykorzystają swoje szanse, spotkają się z potencjalnymi sprzymierzeńcami, wspólnikami i bratnimi duszami, będą miały odwagę wyjrzeć poza czubek własnego nosa i granice dotychczasowego świata. Powód do radości mają również wszyscy ci, którzy korzystają teraz z wakacji albo dysponują wolnym czasem, ponieważ nadchodzące dni sprzyjają romantycznym momentom, ciekawym kontaktom czy inspirującym spotkaniom. Cieszcie się tym, co daje Wam los.

W PONIEDZIAŁEK w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju kontakty. Potrzeba wymiany myśli i gotowość podjęcia otwartej dyskusji stworzy korzystne przesłanki do wyjaśnienia nierozstrzygniętych kwestii. Odważnie wyjdźcie innym naprzeciw i porozmawiajcie o tym, co Was porusza, czego pragniecie albo do czego dążycie. Istnieją spore szanse na pozytywny odzew, znalezienie sojuszników i pomocników [koniunkcja Mars/Głowa Smoka, Księżyc w Wodniku].

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie. Wzrośnie rola uczuć i wrażliwość, a do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty. Najlepiej poświęćcie nieco czasu, żeby pomarzyć albo po prostu być. Całkiem możliwe, że odpoczynek czy wyciszenie dostarczą nam teraz ważnych wglądów, ewentualnie zaczniemy przeczuwać, co przyniesie przyszłość. Z działających energii skorzystają też muzyczne i kreatywne projekty, a także pobyt na łonie natury. Te dni mniej sprzyjają natomiast działaniom wymagającym rzeczowości, obiektywności, dyscypliny i precyzji [15.7. o godz. 4:40 Księżyc wejdzie do znaku Ryb, 16.7. o godz. 12:28 nastąpi ingres Jowisza do znaku Lwa]

W CZWARTEK zrobi się niespokojnie, poczujemy gorączkowy entuzjazm, potrzebę działania i zajęcia się czymś. W czwartek i PIĄTEK chęć przeżycia przygody, podjęcia ryzyka i zaeksperymentowania pozwoli nam z jednej strony przejść samych siebie i wykonać jakieś bardzo śmiałe posunięcie – możliwe są zarówno pionierskie czy bohaterskie czyny, jak również zasadnicze zwroty, zmiany kierunku i kreatywne wyczyny. Z drugiej strony istnieje teraz spore niebezpieczeństwo, że zadziałamy w sposób impulsywny i nieprzemyślany, przez co wpakujemy się w tarapaty, albo z przekory czy buntu wdamy w destrukcyjną walkę o władzę. Dlatego świadomie poszukajcie sobie wentylu dla silnych, napierających energii. Najlepiej nadają się do tego wszelkie twórcze działania oraz aktywność sportowa. Energie nie sprzyjają projektom wymagającym sporej cierpliwości i pozbawionym dynamiki [17.7. o godz. 6:06 Księżyc wejdzie do znaku Barana, a następnego dnia – Wenus do znaku Raka].

W SOBOTĘ rano pojawi się spore napięcie, wzrośnie agresja i kłótliwość. Przede wszystkim jeśli w minionych dniach nie mieliśmy dostatecznie dużo ruchu, to teraz byle błahostka może wywołać wybuchową reakcję. Spróbujcie zapanować nad takimi (bardzo silnymi) impulsami, wykorzystajcie energię, żeby otwarcie i szczerze bronić tego, co leży Wam na sercu. Około południa nastrój ulegnie zmianie, wzrośnie potrzeba spokoju i bezpieczeństwa, będzie wyraźnie trudniej znaleźć motywację do aktywnego, dynamicznego działania. Tempo spadnie i możemy nawet odnieść wrażenie, że mamy ołowiane nogi. Najlepiej poświęcić nieco czasu na zdefiniowanie własnej pozycji i dokonanie bilansu sytuacji osobistej. Zatrzymajcie się na moment i zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę w życiu ma dla Was znaczenie. Zatroszczcie się o swoje ciało, dopieśćcie je albo cieszcie się po prostu paroma spokojnymi godzinami. Energie tych dwóch dni doskonale nadają się do działań na łonie natury oraz związanych z naturą [19.7. o godz. 10:42 Księżyc wejdzie do znaku Byka, kwadratura Słońce Rak-Mars Waga 27°].

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »