Prognoza tygodniowa 14–20.11.2016

Zamieszczony przez dnia Lis 13, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przygotowanie do wykonania następnego kroku / wziąć pod lupę własne wizje i oddzielić je od iluzji / stare ideały w nowym świetle / wglądy i rozczarowania

Również ten tydzień będzie miał charakter przejściowy (pomiędzy jednym a drugim etapem). Jednocześnie uaktywnią się rozmaite trendy i energie. W drobnych, codziennych kwestiach możemy już coś osiągnąć, natomiast sprawy związane z dużymi, zasadniczymi procesami nadal pozostaną w zawieszeniu. W pewnym sensie aktualne konstelacje odpowiadają obrazowi wędrowca we mgle. Będziemy teraz całkiem dobrze widzieć na krótki dystans, jednak wszyscy, którzy skierują wzrok w dal, zobaczą niewyraźne cienie, bez konkretnych odległości czy form, a pewne sfery życia spowije nawet gęsta mgła. Osoby, które w takich sytuacjach przedwcześnie wyciągną wnioski albo podejmą działania, mogą zabłądzić bądź narazić się na rozczarowania.
Choć jeszcze nie pora na ważne decyzje, to jednak zdołamy sporo załatwić. Po pierwsze, czas sprzyja zdobywaniu informacji i omówieniu pomysłów lub kwestii, które nas interesują. Zróbmy to w gronie przyjaciół czy osób o podobnych zapatrywaniach. Warto też poruszyć tematy, które leżą nam na sercu, porozmawiać o swoich snach i tęsknotach. Niewykluczone, że nagle trafimy na coś, co nas zainspiruje i otworzy przed nami nowe perspektywy.

Po drugie energie, sprzyjają pracy nad pomysłami i wizjami, które towarzyszą nam od minionej wiosny. To również dobra pora, aby wziąć pod lupę dotychczas hołubione ideały. Zastanówcie się, dokąd Was to wszystko doprowadziło? Co można było zrealizować? Gdzie musieliście dokonać cięć, zaakceptować ograniczenia, zadowolić się tym, co realne, a gdzie z frustracją stwierdzić, że goniliście za iluzją?
Konkretne doświadczenia i możliwości będą zależały od horoskopu urodzeniowego i danej sfery życia.
W związkach wyjdą na jaw podobieństwa – zobaczycie, co Was łączy i gdzie się uzupełniacie. Ważne doświadczenia i wglądy mogą też nastąpić w sprawach duchowych. Trzeba jednak być uważnym i oddzielić prawdziwą wizję od wyobrażeń podsycanych przez nadzieje, pragnienia albo lęki. Postarajcie się nie trwać uparcie przy żadnym wyobrażeniu ani nie ufać niczemu na ślepo. Dopiero w nadchodzących tygodniach okaże się, co jest prawdziwe i spójne. Poza tym liczcie się z chaotycznymi sytuacjami i nieporozumieniami, zwłaszcza w komunikacji i ruchu drogowym. Najlepiej, jeśli zaufacie teraz swojej intuicji, a w odniesieniu do konkretnych działań uwzględnicie aktualną sytuację.

 

Superksiężyc

W PONIEDZIAŁEK nastąpi tzw. superpełnia (dokładnie o 14:51) – Księżyc znajdzie się w najbliższej możliwej odległości od Ziemi, w efekcie będzie wyjątkowo duży i jasny. Z astrologicznego punktu widzenia taka konfiguracja oznacza dwie rzeczy. Po pierwsze, szczególnej uwagi będą wymagały uczucia, poczujemy potrzebę bezpieczeństwa, ochrony i utrzymania tego co jest (pieniędzy, zasobów, związków, władzy, wpływów, przyrody etc.). Do głosu dojdzie też lęk przed stratą, który może wywołać dość irracjonalne reakcje. Po drugie, prawdopodobnie na jaw wyjdą konsekwencje wydarzeń ostatnich dwóch tygodni, i to zarówno na poziomie indywidualnym, jak i globalnym. Jeśli mimo wszystko zdołacie tego dnia zachować spokój, to możecie wykorzystać działające teraz energie do dokonania bilansu i określenia własnej pozycji.

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie, wzrośnie potrzeba wymiany informacji i rozmów o tym, co się dzieje. Jeżeli przystąpimy do dyskusji w sposób otwarty i bezstronny, to mamy szansę wyjaśnić nierozstrzygnięte kwestie, niejasności oraz nieporozumienia. Niewykluczone, że zdołamy też znaleźć płaszczyznę porozumienia, która w przyszłości pozwoli nam zacieśnić współpracę. Gorzej, jeśli będziemy patrzeć na rzeczywistość i osądzać ją przez pryzmat własnej ideologii. W takim przypadku trzeba liczyć się z gwałtownymi rozczarowaniami i dalszymi nieporozumieniami. [Księżyc w Bliźniętach]

 

Chmura mgły

W CZWARTEK i w PIĄTEK poczujemy silną potrzebę więzi, przynależności i posiadania ojczyzny. W tych dniach wzrośnie tęsknota za miłością i zrozumieniem, jak również wyczulenie na punkcie wszelkich uczuć. Postarajcie się szczególnie zadbać teraz o swoją duchową równowagę. Z działających energii skorzystają też sprawy dotyczące domu i rodziny.
Układy astrologiczne mniej sprzyjają działaniom wymagającym jasnego osądu, trzeźwego rozumu, obiektywnego spojrzenia albo wewnętrznego dystansu. Głównie w piątek możemy mieć problem z okiełznaniem silnych emocji związanych z większą wrażliwością i skłonnością do irytacji. Liczcie się z tym, że tego dnia wiele spraw będzie przebiegało niezgodnie z planem albo oczekiwaniami. W takich momentach postarajcie się nie stroić fochów, nie kaprysić, nie buntować się ani nie walić na oślep, niszcząc wszystko wokół. Wtedy istnieją spore szanse, że nawet nieprzyjemne, irytujące czy frustrujące sytuacje ostatecznie przyczynią się do wyjaśnienia sprawy. [Księżyc w Raku, Merkury w kwadraturze z Neptunem]

W czasie WEEKENDU poczujemy chęć kreatywnego, twórczego działania. Wibracje sprzyjają też spotkaniom z przyjaciółmi i osobami o podobnych zapatrywaniach oraz przedsięwzięciom służącym realizacji pomysłów bądź ideałów. Pozwólcie się zainspirować i wybierzcie spośród nadarzających się możliwości te, które sprawiają Wam radość. Pamiętajcie jednak, że w wielu dziedzinach nie nadeszła jeszcze pora na podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących Waszej przyszłości. Dokonajcie wyboru tylko wtedy, jeśli w głębi duszy jesteście przekonani o jej słuszności. W pozostałych przypadkach warto poczekać do następnego tygodnia. [Księżyc w Lwie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »