Prognoza tygodniowa 14–20.03.2016 (wiosna)

Zamieszczony przez dnia Mar 13, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: rozstrzygające informacje / pomysły i rokowania / weryfikacja ideałów, przekonań, obowiązujących reguł i dogmatów / uzyskanie jasnego obrazu sytuacji i zrozumienie pewnych spraw / przemyślenie związków i wartości

Wiele procesów zachodzących w najbliższych dniach stanowi kontynuację wydarzeń ubiegłego tygodnia. Wprawdzie w miarę upływu czasu zaczną pojawiać się nowe tematy, ale nadal dużą rolę będą odgrywać idealizm, miłość, poczucie pełni i więzi.
Teraz chodzi głównie o to, żeby rozważyć i zobaczyć, czy i jak można obecnie zrealizować konkretne pomysły oraz ideały. W niektórych przypadkach wyjdzie na jaw, że nie wszystko, co w przeszłości wydawało się nam warte wysiłku czy sensowne, wciąż ma duże znaczenie; w innych trzeba będzie pokonać przeszkody o charakterze politycznym, administracyjnym albo prawnym, ewentualnie zająć się założeniami, przekonaniami bądź regułami, które ograniczają swobodę działania.
Wizjonerskie, funkcjonalne i pragmatyczne pomysły czy intencje o dużym potencjale rozwoju mają jednak – mimo wszelkich trudności i wyzwań, jakie napotkają na swojej drodze – spore szanse na realizację, ale warunkiem ich sukcesu jest gotowość znalezienia rozwiązania, które zaakceptują wszystkie strony. Nie pozwólcie, żeby zniechęciły Was dostrzeżone w tym tygodniu ograniczenia i problemy. Jeśli sytuacja zrobi się trudna, to warto zadać sobie pytanie, czy to, co zamierzacie, jest faktycznie dla Was ważne. W przypadku odpowiedzi twierdzącej, jasno i zdecydowanie brońcie swoich interesów, bądźcie jednak gotowi zaakceptować fakt, że ostateczny rezultat nie będzie tak perfekcyjny i idealny, jak się spodziewaliście. Jeżeli zdołacie to zrobić, wtedy istnieją spore szanse, że rzeczy, które najpierw były frustrujące i wzbudzały wątpliwości w sens danej sprawy, zamienią się w coś, co koniec końców przerośnie Wasze oczekiwania.

Na konkretnym poziomie dotyczy to przede wszystkim przyrody i środowiska naturalnego (klimatu), kwestii socjalnych (uchodźcy, osoby potrzebujące pomocy), zdrowia, chemii i farmacji oraz religii i duchowości.
Jednocześnie uwagę ponownie przykują kwestie dotyczące związków oraz zachodzący proces zmiany hierarchii wartości. I w tym przypadku wyraźnie zarysuje się kontrast między ideałem a rzeczywistością. Często będzie trudno pogodzić indywidualne cele z dobrem większej całości (systemu, wspólnoty) i przyjdzie nam podjąć decyzję, kiedy które priorytety mają pierwszeństwo. Nie raz przekonamy się również, że dotychczas obowiązujące wartości nie pozwalają nam znaleźć etycznego i skutecznego rozwiązania aktualnych problemów. Dlatego jest szczególnie ważne, aby w tych sprawach postępować rzeczowo, pragmatycznie i zadowolić się „tymczasowym” wyjściem z sytuacji. Gorzej, jeżeli rozgorzeją ideologiczne walki…

Zgodnie z inną astrologiczną konfiguracją w tych dniach trzeba będzie również dokonać wyboru między różnymi drogami i możliwościami – chodzi głównie o wybór między miłością, władzą i kontrolą lub wiedzą i zrozumieniem. Ponieważ w tej chwili nie można jeszcze przewidzieć długofalowych skutków tych działań, to jest ważne, żeby w głębi duszy być przekonanym o słuszności podjętej decyzji.
Pod koniec tygodnia nastąpi zmiana zasadniczych energii – poczujemy gorączkowy entuzjazm i chęć rozpoczęcia czegoś nowego. Miejcie jednak świadomość, że dopiero w sierpniu stanie się jasne, które z zainicjowanych teraz projektów mogą liczyć na sukces.

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje potrzeba informacji i wymiany myśli [Księżyc w Bliźniętach]. Jednak duża wrażliwość i podatność na wpływy znacząco utrudni odróżnienie fantazji od rzeczywistości, a także niewypowiedzianych (a nawet nieświadomych) nastrojów, tęsknot bądź lęków od konkretnych realiów. Dlatego byle błahostki mogą prowadzić do nieporozumień albo konfliktów.
Spore problemy wywoła też (silna w tych dniach) skłonność do demonstrowania konkretnych przekonań lub oczekiwań i oceniania wszystkiego miarą własnego światopoglądu. Jeśli jednak zdołacie otwarcie zakomunikować swoje pomysły i życzenia oraz wysłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, to możecie poruszyć w rozmowach nawet trudne tematy, a szanse na znalezienie kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań będą naprawdę duże. Uwaga, istnieje spore prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń i utrudnień w ruchu drogowym. [Wenus 4° Ryb w kwadraturze do Marsa 4° Strzelca, Merkury 17° Ryb w kwadraturze do Saturna 17° Strzelca, Merkury w opozycji do Jowisza 17° Panny]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju uczucia – wzrosną: potrzeba posiadania ojczyzny, przynależności i poczucie więzi [Księżyc w Raku]. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się tematami, które naprawdę Was poruszają, poświęćcie czas sprawom domowym i rodzinnym, porozmawiajcie z innymi o swoich uczuciach oraz potrzebach, poszukajcie takich miejsc i osób bądź podejmijcie działania, które zapewnią Wam dobre samopoczucie. Jeśli zdołacie teraz w sposób świadomy i pragmatyczny zadbać o swój emocjonalny i psychiczny komfort, to głównie w środę istnieją spore szanse na wzbogacające doświadczenia.
Poza tym układy astrologiczne doskonale nadają się na podjęcie wszelkich czynności związanych z mieszkaniem i przyrodą. W czwartek wzrośnie poziom wrażliwości i nieopatrznie rzucone słowo lub nieprzemyślany gest mogą rozjątrzyć stare rany, prowadząc do nieoczekiwanych, gwałtownych reakcji. Sytuacja zrobi się trudna przede wszystkim tam, gdzie górę wezmą dziecinne wzorce zachowań, stare urazy, sfrustrowane oczekiwania, opór, przekora lub odmówimy podjęcia rozmowy. Nie dajcie się sprowokować do przedwczesnych reakcji, w miarę możliwości poświęćcie czas na to, żeby się dobrze zastanowić i nabrać wewnętrznego dystansu. Wtedy nawet początkowo bardzo trudne sytuacje przyjmą zaskakująco pozytywny obrót.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ poczujemy żądzę przygód i radość życia [Księżyc w Lwie]! Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić coś, co sprawia Wam przyjemność, co Was uskrzydla i pobudza.
Z astrologicznego punktu widzenia to doskonały czas na realizację kreatywnych, twórczych projektów, a także aktywność sportową. Z 19 na 20 marca nastąpi równonoc wiosenna i rozpocznie się astronomiczna wiosna. W NIEDZIELĘ o godzinie 5.30 Słońce w swojej pozornej wędrówce wokół Ziemi przekroczy równik, wtedy też wyraźnie dadzą o sobie znać potrzeba działania, ruchu i forsowania własnych racji. Jednocześnie w relacjach międzyludzkich wzrosną wrażliwość i idealizm. Dlatego możemy mieć problem z uderzeniem we właściwą nutę i znalezieniem równowagi między postawą konfrontacyjną a empatyczną. Te energie najlepiej nadają się do wszelkiego rodzaju działań o charakterze kreatywnym i artystycznym. Przede wszystkim w niedzielę wieczorem powściągnijcie przemożną skłonność do okazywania niecierpliwości i frustracji, jeśli sprawy nie pójdą po Waszej myśli, nie starajcie się też niczego wymusić za wszelką cenę. [Wenus w koniunkcji z Neptunem 11° Ryb, Jowisz w kwadraturze z Saturnem]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »