Prognoza tygodniowa 13. – 19.8.2018 (tempo życia)

Zamieszczony przez dnia Sie 12, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: czas zwolnić tempo życia/ ocena sytuacji: gdzie jestem i dokąd zmierzam? / wyjaśnić otwarte kwestie / renegocjować umowy / dostrzec dotychczas niezauważone fakty

 

Po dość burzliwych tygodniach teraz wiele spraw się uspokoi. Tempo życia opadnie, powróci pogoda ducha i rzeczowość. Ogólnie to dobry czas, żeby zająć się tymi wszystkimi tematami, które podczas wakacji zostały odłożone na później. Ponieważ zarówno Mars, jak i Merkury nadal przebywają w ruchu wstecznym, to w ważnych sprawach warto zachować ostrożność.

Na nasze zachowanie, a także interpretację aktualnej sytuacji i zachodzących zdarzeń wciąż wpływają stare doświadczenia, sprawy lub decyzje. Dlatego zwłaszcza tam, gdzie chodzi o informacje, komunikację (w tym podróże), forsowanie własnych racji czy wyładowanie agresji, może dochodzić do błędów lub reakcji, które bez znajomości tła oraz wcześniejszej historii wydadzą się niezrozumiałe.

Jeśli jednak zajmiecie się kwestiami, które już od dłuższego czasu są aktualne albo poszukacie informacji na temat starych spraw, to macie szansę sporo zrozumieć i osiągnąć. Z drugiej strony informacje, jakie teraz napłyną, mogą nas zmusić do skorygowania podjętych w maju decyzji lub ponownej oceny dotychczas nierozwiązanych konfliktów.
Lepiej nie rozpoczynać nowych projektów, ponieważ nadal istnieje niebezpieczeństwo nieporozumień, opóźnień lub niepotrzebnego wysiłku. Na wszystko, co teraz planujecie zrobić, przeznaczcie więcej czasu niż zwykle. Bądźcie spokojni, cierpliwi i wytrwali. Pośpiechem czy ponagleniami nie osiągniecie zbyt wiele, a jeszcze mniej małostkowością czy nadmiernym krytycyzmem.

Na poziomie jednostkowym rozmaite energie, jakie teraz zostaną uruchomione, przyniosą różne doświadczenia, zależnie od horoskopu i tematu. W związkach lub negocjacjach związanych z podpisaniem umów mogą zostać poruszone nawet najtrudniejsze kwestie. Tam, gdzie istnieje gotowość wyrażenia swoich pragnień i pomysłów, a także uwzględnienia potrzeb drugiej strony, dojdzie do porozumienia.
Poza tym czas sprzyja przedsięwzięciom związanym z konkretyzacją wizji bądź inspiracji. Możecie też wykorzystać nadchodzące dni na spotkanie z przyjaciółmi lub na wypoczynek.

 

Tydzień w szczególe


Energetyczną zmianę poczujemy już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia dominować będą powaga oraz rozsądek, a także potrzeba porządku, klarowności i uważności. Z uwagi na podwyższony poziom wrażliwości nawet małe zakłócenia i błędy wywołają jednak irytację i mogą odwrócić naszą uwagę od tego, co naprawdę istotne.
Warto świadomie zredukować bieg i dać sobie, a zwłaszcza swojemu ciało chwilę odpoczynku. Energie sprzyjają również aktywności na łonie natury lub związanej z przyrodą i porządkami. [Księżyc w Pannie]

We WTOREK i w ŚRODĘ w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki. W tych dniach wzrośnie potrzeba sprawiedliwości, porozumienia oraz szukania kompromisowych rozwiązań. Dlatego warto teraz poruszyć rozbieżności, głośno wyrazić swoje pragnienia, a podczas negocjacji poszukać wspólnego mianownika, który będzie podstawą dalszej współpracy.
Warunkiem powodzenia jest wzajemny szacunek i partnerstwo. Gorzej, jeśli jedna ze stron lub obie spróbują osiągnąć korzyść kosztem drugiej, uciekając się do gróźb lub manipulacji. Przesadna skłonność do kompromisu lub gotowość dostosowania się dla świętego spokoju też nie wyjdzie nam na dobre. Tak czy owak może dojść do nieprzyjemnych scen, które będą destrukcyjne w skutkach.
Na konkretnym poziomie możemy wykorzystać te konfiguracje, aby zadbać o swoje związki lub spotkać się z przyjaciółmi. Energie sprzyjają też pracom twórczym lub artystycznym. [Księżyc w Wadze]

W CZWARTEK i w PIĄTEK poczujemy większą głębię i emocjonalną intensywność, zapragniemy dotrzeć do sedna sprawy lub jakiegoś problemu. Jednocześnie wzrośnie wewnętrzne i zewnętrzne napięcie oraz skłonność do irytacji.
To dobra pora, żeby zebrać materiały na interesujący nas temat, jednak prowokacyjne pytania lub uparte drążenie sprawy mogą (zwłaszcza w czwartek) wyzwolić niepohamowane reakcje lub nagły atak agresji.
Znacznie większe szanse na skuteczne przedsięwzięcia pojawią się w piątek. Pod koniec tygodnia wzrośnie wiara we własne siły, nie zabraknie nam też odwagi do podejmowania ryzyka. Aby pozytywnie wykorzystać te układy, zróbcie jednak tylko to, za co możecie odpowiadać. Jeśli przesadzicie, to niebezpieczna sytuacja wróci jak bumerang. [Księżyc w Skorpionie]

SOBOTA będzie miała charakter przejściowy. Do popołudnia energie sprzyjają negocjacjom i rozmowom, w których chodzi o to, aby wyciągnąć naukę z przeszłości albo przepracować konflikty. Z wibracji tego dnia skorzystają też pary zakochanych, jeśli będą gotowe w sposób otwarty i szczery porozmawiać o swoich uczuciach oraz pragnieniach. Wieczorem zacznie nas rozpierać energia i zapragniemy coś zrobić.

W NIEDZIELĘ rano Merkury – patrząc perspektywy Ziemi – zatrzyma się, a potem przejdzie do ruchu prostego. W efekcie ten dzień będzie nieco paradoksalny. Z jednej strony nie zabraknie nam fantazji ani inspiracji, świetnych pomysłów i ważnych wglądów, z drugiej możemy mieć problem z logicznym myśleniem. Najlepiej korzystajcie teraz z zapału oraz z kreatywności, poczekajcie jednak do popołudnia z tym, aby zakomunikować innym swoje pomysły czy spostrzeżenia. [Księżyc w Strzelcu]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

Wyślij komentarz

Translate »