Prognoza tygodniowa 13.07–19.07.2015 (nów)

Zamieszczony przez dnia lip 12, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: kluczowe decyzje dotyczące hierarchii wartości / walka o władzę / pokonanie przeszkód / ujawnienie tajemnic / przełamanie tabu / uwolnienie się od starych wzorców i krępujących więzów albo działanie na przekór wszystkim i wszystkiemu / odrodzenie i odnowa albo rewolucja i zniszczenie / potrzeba innowacyjnych, kreatywnych, uczciwych rozwiązań

Zmiany zachodzące tego lata osiągną teraz apogeum i punkt zwrotny. W tym tygodniu nadal aktualne będą zagadnienia i procesy wymienione w poprzedniej Prognozie, życie wymusi też podjęcie kolejnych, ważnych decyzji.
Z jednej strony powróci pytanie o to, kto w danej sytuacji ma władzę, ewentualnie przy pomocy jakich środków może coś uzyskać albo wywołać zamierzony skutek. Dodatkowo duża niestabilność energetyczna sprzyja teraz nagłym zmianom rozkładu sił, w efekcie pozornie bezradni i słabi mogą zdziałać więcej, niż się wydaje.
Istotną rolę nadal odgrywają zagadnienia dotyczące interesów narodowych, poczucia przynależności, patriotyzmu, wszelkiego rodzaju wspólnot, rodziny, domu oraz mieszkania, ale również podstawowe potrzeby (pożywienie, ciepło, kontakt, bezpieczeństwo), dzieciństwo czy osobiste, emocjonalne zaangażowanie. Ogólnie rzecz biorąc, trudno będzie o dystans i obiektywną, trzeźwą, rzeczową ocenę, wzrośnie więc skłonność do gwałtownych reakcji, a uczestnicy zachodzących procesów mogą automatycznie wchodzić w rolę rodzica lub dziecka.

Tam, gdzie uda się stworzyć odpowiednią przestrzeń dla intensywnych uczuć i głębokich procesów, potrzeby i nastroje (nawet te trudne do racjonalnego wyjaśnienia i uzasadnienia) zostaną potraktowane poważnie oraz zwycięży kompromis, znajdzie się wyjście nawet z pozornie beznadziejnych sytuacji i mogą nastąpić istne cuda. Niewykluczone, że zostanie też przełamany trwający od dawna pat, dostępne siły pozwolą przetrwać kryzysy, zmierzyć się z dużymi wyzwaniami, pokonać trudności i powołać do życia nową jakość.
Gorzej, jeśli zachowaniem pokierują urazy, przekora, urażona duma, (stłumiona) złość, strach czy obawy albo górę weźmie chęć zemsty za wyrządzoną niesprawiedliwość czy odwetu (postawa w stylu: nu pagadi!), ewentualnie spróbujemy za wszelką cenę udaremnić jakiś nieodzowny proces, na który właśnie przyszła pora. W takim przypadku może szybko nastąpić eskalacja konfliktu i sytuacja wymknie się spod kontroli.
Szczególnie duża w tych dniach umiejętność zaglądania pod powierzchnię, widzenia tego, co kryje się pod zewnętrznymi pozorami i docierania do sedna problemu może zostać wykorzystana do zgłębienia trudnych, złożonych kwestii lub odkrycia dobrze strzeżonych tajemnic państw, partii, instytucji czy rodzin. Energie sprzyjają wszelkiego rodzaju dochodzeniom, dociekaniom i badaniom. W niektórych przypadkach dramatyczne ujawnienie faktów i spektakularne odkrycia wywołają wielką sensację. Konfiguracje astrologiczne mogą też nasilić rewolucyjne dążenia i zintensyfikować spory.

Na poziomie indywidualnym trzeba pamiętać o tym, że pragnienie poznania „prawdy” może sprzyjać przekraczaniu granic lub łamaniu tabu. W takiej chwili zastanówcie się nad swoją motywacją oraz potencjalnymi konsekwencjami, jakie tego typu działanie może mieć dla Was i dla innych.
Poza tym to dobry czas na prace w domu i ogrodzie, jak również wszelkie czynności wymagające dużego zaangażowania.

Z drugiej strony, opisane powyżej, intensywne procesy mogą zepchnąć na drugi plan trwającą obecnie zmianę hierarchii wartości i transformację związków. Nie wolno jednak lekceważyć wydarzeń, jakie nastąpią teraz w tym zakresie. W najbliższych dniach zapadną bowiem decyzje dotyczące wartości i związków – tego, z które z nich mają realne podstawy istnienia, są stabilne i trwałe, a które bazują na wzajemnych zależnościach, lęku przed stratą, starych wzorcach i ustaleniach. Związany z tym proces potrwa do końca lata, jego skutki wyjdą jednak na jaw dopiero pod koniec września.

W PONIEDZIAŁEK z pewnością nie grozi nam nuda – poczujemy potrzebę kontaktów, rozmów i ogólne ożywienie. Jednocześnie w powietrzu będzie wyczuwalny duży niepokój, a nadmiar wrażeń i pomysłów w powiązaniu z przewrażliwieniem i skłonnością do szybkiego reagowania sprawią, że sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Nieoczekiwane spotkania, inspirujące rozmowy i zaskakujące zwroty akcji będą pobudzać do duchowych wzlotów albo ostro zagrają nam na nerwach.
Tego dnia wzrośnie też skłonność do dekoncentracji i irytacji, w efekcie możemy mieć problem ze skupieniem się na jednej rzeczy czy z cierpliwym czekaniem na coś. Wykorzystajcie okazję, żeby poeksperymentować z nowymi pomysłami i nadać impet swojemu życiu. Postarajcie się jednak okiełznać przemożną chęć poruszenia pewnych tematów tylko dlatego, że jesteście w buntowniczym nastroju, z frustracji czy przekory. Wcześniej warto przemyśleć potencjalne konsekwencje takiego kroku.
Najlepiej zadbać tego dnia o odpowiednią przestrzeń do działania i urozmaicenie planów. Z działających energii skorzystają głównie osoby pracujące kreatywnie oraz artyści, czas nie sprzyja natomiast pracom monotonnym ani rutynie. Liczcie się z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych zwrotów akcji. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze do Urana]

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie, do głosu dojdą silne uczucia – wzrośnie potrzeba akceptacji, ochrony i bezpieczeństwa, a najmniejsze frustracje wywołają wściekłość czy obrazę. W efekcie mogą wezbrać fale namiętności. W najlepszym razie energie tych dni pozwolą nam całym sercem zaangażować się w coś i pokonać istniejące przeszkody. Może się również okazać, że dotychczasowe starania nie prowadziły do celu i trzeba dokonać reorientacji, a nawet pożegnać się z jakąś sprawą.
W związkach przyjdzie pora na podjęcie istotnych decyzji. Zadajcie sobie pytanie, co jest dla Was naprawdę ważne i za co możecie autentycznie ręczyć. Potem bądźcie gotowi rozstać się z tym, co w głębi ducha dostało negatywną odpowiedź, co straciło (już) rację bytu i przestało sprawnie funkcjonować. W swoich rozważaniach postarajcie się odróżnić stare (dziecinne) reakcje i wzorce zachowań od autentycznych uczuć – naprawdę warto. Nie dajcie się teraz sprowokować do zrobienia czegoś, czego potem możecie żałować. [Księżyc w Raku, Wenus w kwadraturze do Saturna]

W CZWARTEK zachodzące procesy osiągną punkt zwrotny. Tego dnia trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się sytuacji i zobaczyć ją taką, jaka jest, bez upiększania, ale również demonizowania. Wczesnym rankiem (o godz. 3:25) nastąpi nów, a do południa napłynie wiele nowych impulsów. W miarę możliwości poświęćcie rano chwilę na to, żeby zająć się sprawami, które uważacie za ważne, oraz zastanówcie się, w co chcecie wkrótce zaangażować czas i energię. [Merkury w koniunkcji z Marsem 15° Raka i w opozycji do Plutona, nów 24° Raka]

W PIĄTEK i w SOBOTĘ powrócą zapał i optymizm, zapragniemy spojrzeć do przodu i wybadać nowe obszary. Pora na zabawę, na rzeczy, które wywołują ożywienie oraz radość. Cieszcie się tym wszystkim, co przynosi Wam życie! Osobom kreatywnym nie zabraknie inspiracji ani sił twórczych. [Księżyc w Lwie]

W NIEDZIELĘ spojrzymy na świat bardziej trzeźwo i pragmatycznie, przypomną o sobie realia życia oraz codzienność. Poza tym tego dnia wzrośnie wrażliwość, o uwagę upomni się również nasze ciało. Nadal możemy wykazywać nadmierną skłonność do irytacji, w efekcie byle drobnostki wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Najlepiej zadbać teraz o rzeczy, które od dawna czekały na swoją kolej, np. porządki czy odłożone na później sprawy, a także o potrzeby ciała i duszy. Poza tym zaleca się dużą ostrożność na drodze i przy korzystaniu z urządzeń elektronicznych (zwłaszcza służących komunikacji). Może dochodzić do nieprzewidzianych zakłóceń. [Księżyc i Wenus w Pannie, Merkury w kwadraturze do Urana]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »