Prognoza tygodniowa 13. – 19.5.2019

Zamieszczony przez dnia 9 maja, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: pełnia w Skorpionie / znaleźć grunt i dokonać zmiany kursu / ważne obserwacje, zaskakujące zmiany i kreatywne rozwiązania dotyczące majątku, poczucia bezpieczeństwa i związków

 


Nadchodzący tydzień wielu z nas postawi przed koniecznością dokonania istotnej zmiany. Po pierwsze, zostanie teraz – przejściowo – zamkniętych wiele zachodzących od pewnego czasu procesów. Po drugie, informacje i wydarzenia dostarczą nam silnych impulsów do działania oraz zapoczątkują nowe podejście do spraw dotyczących wartości i związków.

Po dość dynamicznym okresie, który przyniósł liczne wyzwania i możliwości, ale również konfrontację z przeszkodami i lękami, w końcu zapanuje spokój. W niektórych dziedzinach zapadły już istotne decyzje, w innych wykorzystaliśmy okazję, aby zbadać nowe rozwiązania. W tych dniach spróbujmy przede wszystkim odnaleźć się w nowej sytuacji, zobaczyć wszystkie konsekwencje podjętych działań oraz przeanalizować i umocnić nową pozycję.

W pewnych sferach życia napięcie opadnie, zniknie dynamika, wzrosną potrzeby bezpieczeństwa, stabilności, klarownych sytuacji i konkretnych faktów. Jednocześnie możemy mieć problem z przystąpieniem do działania. Dlatego nie jest to korzystna pora na trudne, wymagające formy aktywności. Głównie pierwsza połowa tygodnia będzie sprzyjać przemyśleniu podjętych już decyzji oraz wzmocnieniu tego wszystkiego, co jest słuszne i spójne. Warto teraz ugruntować własną pozycję oraz wykorzystać okazję, żeby na nowo urządzić się w życiu. Wygospodarujcie też chwilkę na odpoczynek i zebranie sił.

 

Wzrost napięcia


Tendencja do wygodnictwa, cieszenia się strefą komfortu i status quo od środy zostanie jednak zakłócona.
W połowie tygodnia wzrośnie wewnętrzny niepokój, pojawią się nieoczekiwane zmiany, informacje i odkrycia. Przede wszystkim w sprawach dotyczących wartości, majątku, przyrody i gospodarki, ale również związków nagłe wydarzenia zakłócą normalny bieg spraw oraz wymuszą zmianę kursu. Mogą one przypominać trzęsienie ziemi – wstrząsną dotychczas stabilnymi strukturami, skłaniając do ponownej oceny własnego położenia i wyznawanego systemu wartości.

Jeśli jesteście dostatecznie stabilni wewnętrznie, macie poczucie bezpieczeństwa i świadomość tego, co jest dla Was ważne oraz jesteście gotowi na zmianę, to możecie wykorzystać okazję, aby przetestować nowe reguły gry i sposoby zachowania. To pozwoli Wam tak ukształtować życie i związki, żeby te odzwierciedlały Wasze wewnętrzne priorytety.

Nagłe incydenty mogą też przerazić nas i wstrząsnąć czymś, co do tej pory wydawało się stabilne i pewne. Jeżeli zachowacie wtedy spokój, będziecie pragmatyczni i poszukacie z innymi wspólnych rozwiązań, to możecie konstruktywnie wykorzystać tę sytuację.
Potraktujcie ją jako wezwanie do przeprowadzenia koniecznej zmiany i dokonania reorientacji. Gorzej, jeżeli jedna ze stron – powodowana lękiem przed stratą, starym roszczeniem do sprawowania władzy lub posiadania czegoś bądź kogoś – spróbuje przy pomocy wszelkich możliwych środków zapobiec zmianom. Wtedy los weźmie sprawy w swoje ręce i sam przeforsuje zmianę.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje potrzeba porządku i klarowności. O uwagę upomni się również nasze ciało i jego potrzeby. Jakość czasu sprzyja działaniom, które pozwolą nam lepiej odnaleźć się w aktualnej sytuacji, w miejscy pracy lub w domu. Warto też zadbać o wszystkie sprawy, które zaniedbaliśmy w minionym tygodniu.
Niewykluczone, że znajdziemy teraz środki i sposoby, które pozwolą nam wcielić w życie jakąś wizję lub nowe obserwacje. Ponadto z działających energii skorzystają wszelkiego rodzaju porządki. Początek tygodnia nie sprzyja natomiast projektom wymagającym własnej inicjatywy lub siły przebicia. [Księżyc w Pannie, Saturn w koniunkcji z Ogonem Smoka (przez cały tydzień) 21° Koziorożca]

W ŚRODĘ i CZWARTEK klimat ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz wzrośnie dynamika i chęć działania. Poczujemy też większą potrzebę bezpieczeństwa i znalezienia się w swojskim otoczeniu. Jednocześnie naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać wszelkiego rodzaju związki. W tym kontekście często będzie chodzić o odpowiedź na pytanie, co jest sprawiedliwe i uczciwe.
Warto wykorzystać ten czas, żeby znaleźć kompromis albo sposoby skorygowania istniejącej nierównowagi. Gorzej, jeśli zabraknie nam otwartości i gotowości do podjęcia dialogu, spróbujemy zaszantażować drugą stronę, ewentualnie – dla zachowania pozorów harmonii – zaakceptujemy coś, co przestało być spójne. [Księżyc w Wadze, Wenus w Byku, Mars w Raku]

PIĄTEK upłynie pod znakiem intensywnych emocji. Teraz wzrośnie wewnętrzny niepokój i napięcie, wyraźnie zobaczymy, co nie jest (już) naturalne, szczere i autentyczne. Na jaw wyjdą też istniejąc zależności i rozmaite lęki. Warto wykorzystać ten czas, żeby uświadomić sobie swoje prawdziwe uczucia i potrzeby. Niewykluczone, że w związku z tym na powierzchnię wypłyną też jakieś stare sprawy czy wzorce zachowań. W życiu codziennym możemy wykorzystać te energie, żeby rozejrzeć się w swoim domu, szafie, swoich zasobach oraz związkach i oddzielić rzeczy potrzebne od tego, co jest już balastem.

 

Pełnia w Skorpionie


W SOBOTĘ wspomniane powyżej procesy transformacji osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. W nocy z soboty na niedzielę (o 23:11) nastąpi pełnia w Skorpionie. Liczcie się z możliwością wystąpienia nieobliczalnych i gwałtownych reakcji, również w pozornie mało spektakularnych sytuacjach. Jednocześnie nieoczekiwane wydarzenia mogą zakłócić Wasze plany lub potrzebę wiążących ustaleń i wymusić zmianę kursu.
Jeśli będziecie autentyczni, elastyczni i gotowi zaangażować się w coś nowego albo odważycie się na jakiś eksperyment, to możecie teraz liczyć na ważne i bardzo konstruktywne doświadczenia. [Księżyc w Skorpionie, Wenus w koniunkcji z Uranem 4° Byka]

W NIEDZIELĘ spojrzymy w przyszłość, poczujemy potrzebę znalezienia nowych perspektyw i celów, ale także (duchowej) aktywności. To dobry dzień, żeby zorganizować coś wspólnie z innymi, przedyskutować różne tematy lub wysondować nowe możliwości. [Księżyc w Strzelcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »