Prognoza tygodniowa 13-19.11.2017

Zamieszczony przez dnia lis 16, 2017

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: nów w Skorpionie, czyli emocjonalna intensywność / zaufanie i odwaga potrzebna do wykonania śmiałego kroku / żądza, miłość i namiętność / ideały i iluzje – co jest prawdziwe? / konfrontacje, próba sił, osiągnięcia albo demonstracja władzy / wyruszyć ku nowemu

 

W tym tygodniu na pewno nie będziemy narzekać na nudę – w wielu sferach życia nastąpi teraz spore poruszenie. Astrologiczne układy dostarczą nam nowych impulsów, pobudzą do działania, rozniecą żądze i namiętności. Energie zainspirują nas i uskrzydlą, dodadzą siły do rozpoczęcia czegoś nowego albo realizacji dużego przedsięwzięcia. Oprócz licznych szans i możliwości w niektórych sferach życia poczujemy jednak złość i frustracje.

Osoby, które w tym potpourri różnych wibracji i tematów pozostaną świadome, uważne i zdołają wykorzystać często sprzeczne oddziaływania, mogą teraz sporo osiągnąć. Z kolei wszyscy, którzy pozwolą, aby aktualne konfiguracje nieświadomie nimi kierowały, mogą z jednej strony liczyć na ekscytujące doświadczenia, z drugiej ryzykują jednak, że część podjętych teraz decyzji zainicjuje przygodę o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Poza tym istnieje podwyższone ryzyko uwikłania w jakieś sprawy czy procesy, z których potem trudno będzie się wyplątać. O tym, jakie konkretnie doświadczenia i wydarzenia przyjdzie nam przeżyć, zadecyduje już indywidualny horoskop oraz poruszony temat.

 

Ze sporą dawką optymizmu


Jedno jest pewne: we wszelkiego rodzaju związkach, a także sprawach dotyczących wartości górę wezmą daleko idący optymizm oraz wiara we własne siły. Pozwolą nam one wziąć pod uwagę nowe projekty i wizje oraz zachęcą do wykonania jakiegoś odważnego kroku.
W istniejących relacjach odczuwalne teraz ożywienie może zostać wykorzystane do rozpoczęcia nowego rozdziału, zaktywizowania dotychczas uśpionego potencjału albo planowania przyszłości. Na bardziej codziennym poziomie będzie to czas pełen radości i przyjemności albo ekscytujących wspólnych doświadczeń. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna tylko wtedy, jeśli na hura zechcecie spróbować przygód (również natury finansowej). Poza tym silne emocjonalne impulsy mogą zachęcać do przekraczania granic i nadmiernego prowokowania innych.

 

Uwaga na fake newsy!


W sferze komunikacji, mediów i oświaty pojawi się natomiast sporo fantazji, inspiracji, chęć rozpatrzenia jakiegoś tematu z różnych punktów widzenia, a przy tym przedyskutowania także kontrowersyjnych pomysłów i opinii. W najlepszym razie zostaną w ten sposób uruchomione procesy, które na dłuższą metę wyczerpią w tych sferach nowe możliwości albo poszerzą dotychczasowy obraz świata. Pozwolą nam one również zrozumieć jakiś temat w szerszym kontekście. Problematyczna będzie jednak skłonność do kierowania się fałszywymi informacjami, bezzasadnymi fantazjami albo sztywnymi koncepcjami na temat świata, a także reagowania na każdy sprzeciw zgorzknieniem, oskarżeniami czy fanatyzmem. Ogólnie w tych dniach może być trudno odróżnić rzeczywistość od fantazji, fikcje od opinii, dlatego najlepiej odczekajcie nieco z reakcją na jakąś informację czy wypowiedź. Wkrótce napłyną nowe wiadomości, które znacząco uzupełnią obraz sytuacji i jasno pokażą nam, co jest konkretne i realne, a co niemożliwe albo zwykłą iluzją.

 

Potężne energie


Zgodnie z inną konfiguracją, nasileniu ulegnie teraz chęć spowodowania czegoś lub osiągnięcia konkretnego celu. Będzie temu towarzyszyć gotowość do rywalizowania z innymi, testowania swoich możliwości, porównywania siły i woli. Osoby, które wiedzą, czego chcą, mogą teraz zmobilizować potężne moce i góry przenosić.
W nieco mniej konstruktywnej postaci wspomniane układy zamanifestują się w postaci prowadzonych na granicy dopuszczalności, jawnych bądź niejawnych walk o władzę. Tam, gdzie takie konfrontacje będą prowadzone w sposób twardy, ale uczciwy, z poszanowaniem godności drugiej strony, jest szansa, aby ostatecznie zreorganizować związek, instytucję lub strukturę. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że w dążeniu do osiągnięcia konkretnego celu użyte zostaną nieuczciwe środki, groźby, szantaże, celowe prowokacje albo manipulacje. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to jasno i zdecydowanie przedstawcie swoje stanowisko, ale bądźcie też gotowi okazać partnerowi należny szacunek. Próby dyplomatycznych zachowań czy unikania konfrontacji zaognią konflikt tak samo jak uparte obstawanie przy swoim.

 

Tydzień w szczególe


Niektóre z przedstawionych powyżej tematów dojdą do głosu już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia energie przyniosą jednak dość sprzeczne sygnały. Z jednej strony pojawi się potrzeba porządku i klarowności. Związana z tym będzie tendencja do spojrzenia na aktualne okoliczności trzeźwym, krytycznym okiem i sprawdzenia, co można zmienić lub poprawić. Jednocześnie poczujemy skłonność do emocjonalnego angażowania się i w tym kontekście podejmowania jakichś odważnych kroków. W najlepszym razie możecie na nowo zorientować się w swoim związku i wyjaśnić od dawna otwarte kwestie. Trzeba jednak pamiętać o silnej teraz skłonności do manipulacji, stosowania trików i oszustw. Osobom, które nie są gotowe zagrać w otwarte karty albo dadzą się omamić zachowaniu czy obietnicom partnera, grożą gorzkie rozczarowania. Tego dnia liczcie się z większą ilością nieporozumień czy niejasnych sytuacji.

We WTOREK i w ŚRODĘ na pierwszy plan wysuną się kontakty i rozmowy oraz wszelkiego rodzaju kwestie dotyczące związków. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że omawiane będą głównie doświadczenia i wydarzenia poniedziałku. Jeśli nastąpi to w sposób uczciwy i otwarty, to istnieje szansa wyjaśnienia wielu kwestii i sprowadzenia ich do właściwych proporcji. Można też wykorzystać ten czas na porozmawianie z partnerem bądź przyjaciółmi o pragnieniach, trawiących nas problemach lub planach na przyszłość. Jednak jeśli górę wezmą nagromadzone frustracje lub poczucie bycia niesprawiedliwie potraktowanym, sytuacja zrobi się nieprzyjemna i dojdzie do nieprzyjemnych, a nawet destrukcyjnych spięć.

CZWARTEK i PIĄTEK zdominują poważne pytania i kwestie zasadnicze. Z jednej strony czas będzie sprzyjał zadumie, wzrośnie też potrzeba wewnętrznej pewności, z drugiej dadzą o sobie znać głębokie emocje, głównie lęki, nagromadzone frustracje i agresja. Najlepiej wygospodarujcie teraz chwilę, aby zająć się swoją kondycją psychiczną albo jeszcze raz prześledzić doświadczenia minionego miesiąca. Zadajcie sobie pytanie, co w głębi duszy ma dla Was znaczenie, jakie są Wasze najgłębsze pragnienia i tęsknoty i w co jesteście gotowi się zaangażować. Układy astrologiczne nie sprzyjają działaniom o bardzo dynamicznym charakterze.

 

Nów w Skorpionie – intensywne emocje


W czasie WEEKENDU zrobi się intensywnie. Do głosu dojdą silne impulsy energetyczne, które będą szukały wyrazu. Mogą one zamanifestować się w formie dużego zaangażowania i ekscytacji, ale również wewnętrznego niepokoju oraz napięć. Sobotni nów (o 12.42) przyniesie potężny impuls do zmiany i spotęguje potrzebę osiągnięcia czegoś. Jeśli jest coś, do czego dążycie albo za czym w głębi duszy tęsknicie, to warto zebrać dostępne teraz silne energie i skoncentrować je na osiągnięciu celu. Jednak całkiem możliwe, że w SOBOTĘ będzie jeszcze dość spokojnie i nastąpi swego rodzaju energetyczny wdech. Dopiero wieczorem zacznie się dziać, a w NIEDZIELĘ energie rozhulają się na dobre. Najlepiej wykorzystajcie ten czas na realizację ważnego dla siebie projektu. Uwaga, istnieje spore niebezpieczeństwo, że zrazu powstrzymywane energie (agresja, frustracje, lęki itp.) wyładują się teraz w nagły sposób, wybuchając niczym wulkan. Zadbajcie więc o odpowiednią dawkę ruchu, aby stworzyć dla nich konstruktywny wentyl.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »