Prognoza tygodniowa 12 – 18.2.2018

Zamieszczony przez dnia Lut 11, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: stare sprawy w nowym świetle / wizja czy iluzja? / pragnienia, obawy, idée fixe czy rzeczywistość? / pomyłki i zamęt, ale również jasny obraz sytuacji

 

Konfiguracje nadchodzącego tygodnia akcentują wyobraźnię oraz kreatywność, i to w każdej postaci. Zachwycą nas fantastyczne pomysły albo wizjonerskie projekty, nie zabraknie również idealizmu ani gotowości zaangażowania się w sprawy innych bądź w przedsięwzięcia o humanistycznym charakterze.
W najlepszym razie działające teraz energie zachęcą do iście heroicznych lub niezwykle twórczych czynów oraz pozwolą na duchowe wzloty.
Duża otwartość na wszelkiego rodzaju inspirację w powiązaniu ze skłonnością do lekkomyślności albo naiwności sprawi jednak, że łatwo możemy paść ofiarą podstępów lub matactw, uwikłać się w dziwne, niejasne projekty czy zatracić w jakimś oderwanym od życia pomyśle.

Najbardziej z tych układów skorzystają artyści oraz osoby aktywne twórczo. Jeśli chcemy, aby podjęte w tym czasie działania na dłuższą metę zakończyły się sukcesem, to nie dajmy nakłonić się do nierozsądnych zachowań i nie traćmy z oczu konkretnej rzeczywistości.

Dlatego spróbujcie odróżnić wizję od iluzji, świadomie podjęte ryzyko od ślepej wiary w coś/kogoś, uprzedzenia albo wyrobione poglądy od realiów życia.
Najlepiej jeśli zajmiecie jasne stanowisko w jakiejś sprawie, a jednocześnie będziecie gotowi wziąć pod uwagę inne punkty widzenia, choćby były Wam zupełnie obce. Gorzej, gdy stracicie kontakt z samym sobą czy z rzeczywistością, ew. na rozczarowania lub wrażenie bycia oszukanym zareagujecie złością i zapałacie żądzą zemsty. W takich przypadkach może dojść do radykalnych, a nawet groźnych sytuacji.
Jeżeli rozczarujecie się lub doznacie innych frustracji, to warto wykorzystać energie tych dni, żeby wyjaśnić swoją sytuację albo obrany kurs. Dzięki temu będziecie mogli wyciągnąć stosowne wnioski i na nowo określić swoją pozycję.

 

Na konkretnym poziomie


W centrum zainteresowania znajdą się kwestie środowiska naturalnego i klimatu, migracji, praw człowieka, religii i nauki, własności intelektualnej, informacji oraz mediów. W tych dziedzinach może dochodzić do napięć i konfliktów. Główną rolę odegrają tutaj rozmaite światopoglądy, ideologie i przekonania, ale również bardzo konkretne (choć często nieświadome) oczekiwania i obawy. Niewykluczone, że do głosu dojdą też stare niezałatwione sprawy i wydarzenia.
Dodatkowo aktualności mogą nabrać wydarzenia, doświadczenia czy procesy, które absorbowały naszą uwagę w styczniu oraz w sierpniu 2017 roku. Życie dopisze im teraz ciąg dalszy.

We wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach ujrzymy sprawy w nowym świetle. W najlepszym razie zdołamy dzięki temu wyciągnąć naukę z błędów przeszłości i usunąć złogi, stwarzając przestrzeń pod nowe opcje. Jeśli jednak będziemy uparcie, z arogancją trwać przy starym, a teorie i ideologie zagłuszą głos serca, to sytuacja zrobi się nie do pozazdroszczenia.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy ogromną potrzebę działania, sprawowania kontroli i zaprowadzenia porządku. Przede wszystkim we wtorek dojdzie jednak do głosu rosnąca niecierpliwość i chęć uwolnienia się od wszelkich ograniczeń.
Tak więc z jednej strony łatwo skoncentrujemy się na wybranym temacie, nie zabraknie nam też siły, aby podołać trudnym zadaniom. Z drugiej – pojawi się skłonność do zawziętości, ewentualnie buntowania się przeciwko wszystkim i wszystkiemu, a następnie angażowania w walkę, bez względu na skutki.
Jeśli pracujecie nad jakimś projektem, który jest Wam szczególnie bliski, to możecie wykorzystać ten czas, aby doprowadzić do przełomu w sprawie lub wykonać spory krok do przodu. Energie sprzyjają również realizacji zadań wymagających dyscypliny i uwagi. Możemy też zrobić teraz porządki lub postarać się uzyskać jasny obraz sytuacji (wyczyścić stajnię Augiasza). Nie dajcie się sprowokować do działań, których potem pożałujecie. [Księżyc w Koziorożcu, Merkury w kwadraturze do Jowisza 23°]

 

Zaćmienie Słońca


Już we wtorek po południu nastrój ulegnie zmianie. Naszą uwagę zaczną przykuwać rozmaite pomysły i ideały, zapragniemy też porozmawiać o nich z innymi. Te tematy całkowicie zdominują ŚRODĘ oraz CZWARTEK. W tych dniach nie zabraknie nam inspiracji ani chęci zaangażowania się razem z ludźmi o podobnych zainteresowaniach w jakiś idealistyczny czy ideologiczny projekt. Najlepiej wykorzystać działające teraz energie do zebrania możliwie jak największej ilości informacji na wybrany temat. Warto też dokonać oceny aktualnej sytuacji. Nie spieszcie się jednak z wyciąganiem definitywnych wniosków i podejmowaniem ostatecznych decyzji.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli – może nawet nieświadomie – będziecie uparcie trwać przy jakiejś idée fixe. Postarajcie się powściągnąć silną skłonność do traktowania innych z dystansem i arogancją.

W czwartek wieczorem nastąpi niewidoczne u nas częściowe zaćmienie Słońca. Dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że nawet pozornie banalne wydarzenia czy informacje, jakie napłyną tego dnia, uruchomią istotne, długofalowe procesy. W związku z tym niebagatelną rolę mogą też odegrać wydarzenia z drugiej z drugiej połowy sierpnia 2017 roku. Jeśli wsłuchacie się w głos swojego serca i pozostaniecie sobie wierni, to możecie teraz nadać swojemu życiu ważny impuls.

 

Stać mocno na ziemi


W PIĄTEK i w SOBOTĘ nastąpi kolejna zmiana energii wiodących. Pod koniec tygodnia wyraźnie wzrośnie wrażliwość, a w związku z tym do głosu dojdzie potrzeba więzi, miłości i piękna. W tych dniach warto poświęcić się sprawom, które są dla nas szczególnie ważne. To dobry czas na przedsięwzięcia artystyczne, muzyczne oraz duchowe. Działającym energiom odpowiadają również aktywność na łonie natury lub romantyczne przeżycia.
Sytuacja zrobi się trudna, jeśli stracimy z oczu siebie i własne sprawy albo pozwolimy, aby zdominowały nas uczucia innych osób. Całkiem możliwe, że w tych dniach dadzą o sobie znać zawiedzione nadzieje, a głęboki kryzys uzmysłowi nam, że niewłaściwie oceniliśmy sytuację.
W takim przypadku nie reagujcie natychmiast. Dzięki temu zdołacie uzyskać jasny obraz rzeczywistości. [Księżyc w Rybach, Mars w kwadraturze do Neptuna 14°]

NIEDZIELA zaserwuje dość mieszany program. Tego dnia wzrośnie wrażliwość, łatwo wczujemy się w czyjeś położenie albo doświadczymy wizji, ale również odpłyniemy, zatracimy w marzeniach czy fantazjach. Po południu do głosu zacznie dochodzić coraz większa potrzeba działania.
Najlepiej poszukajcie możliwości wyruszenia w inne światy i wymiary, odpocznijcie albo zróbcie coś, co pobudzi Waszą wyobraźnię. Uważajcie jednak, żeby nie stracić twardego gruntu pod stopami. [13:04 Księżyc wstąpi do znaku Barana]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »