Prognoza tygodniowa 12-18.12.2016

Zamieszczony przez dnia Gru 11, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: planować i zbadać, co jest realne oraz wykonalne / jeśli nie wszystko przebiega zgodnie z planem: duma i uprzedzenia, prawo i racja / podejście do bolesnych spraw, wątpliwości, niepowodzeń / zrozumienie i tolerancja kluczem do rozwiązania problemów

 

Po okresie, w którym dominował entuzjazm i odwaga wybierania nowych rozwiązań, w tym tygodniu chodzi głównie o stworzenie konkretnych planów dalszego działania i sprawdzenie ich pod kątem wykonalności. Obok zachęcających, optymistycznych sygnałów, ważnych wglądów i pierwszych sukcesów trzeba jednak liczyć się z frustracjami i rozczarowaniami. Przede wszystkim do głosu mogą dojść lęki przed niepomyślnym obrotem spraw oraz zwątpienie w słuszność obranej drogi. Nie raz wyraźnie zobaczymy, że dobra wola, zaangażowanie i optymizm to za mało, aby osiągnąć konkretny cel. Na drodze staną nam zarówno własne słabości, jak również niesprzyjające warunki lub losowe uwikłania.

 

Przeszłość i przyszłość

W niektórych przypadkach zostaną podjęte sprawy i procesy, które były aktualne w marcu tego roku. Wydarzenia najbliższych dni mogą ożywić rozczarowania i urazy, a także lęk przed niepowodzeniem dotyczący projektów z tamtego okresu. Niewykluczone, że obecna sytuacja bądź kryzysy związane z poczuciem braku sensu lub zaufania zakwestionują też ówczesną wizję czy obraną wtedy drogę. Ponadto istnieje spore prawdopodobieństwo, że jakiś autorytet lub przywódca o dotychczas nieposzlakowanej opinii będzie musiał stawić czoło zarzutom, ew. ostrej krytyce.
Osoby, które poradzą sobie z kryzysem, niepewnością i słabością, zadowalając się najlepszym możliwym w danej chwili rozwiązaniem, wyjdą z opresji wzbogacone o nowe zaufanie, znajdą rozwiązanie pozornie beznadziejnych problemów, dostrzegą dotychczas ignorowane opcje albo zostaną uzdrowione.
Gorzej, jeśli pycha lub arogancja utrudnią konfrontację ze słabościami, zainteresowani zafiksują się na jakimś przekonaniu, zaczną uparcie obstawać przy swojej „prawdzie” i swoich prawach. W takich przypadkach sytuacja może się zaostrzyć, nastąpi blokada albo eskalacja konfliktu. Niebezpiecznie będzie również wtedy, gdy osoby, które czują się niezrozumiane, zranione lub niesprawiedliwie potraktowane, zaczną walić na oślep, niszcząc wszystko wokół siebie, szukać winnych lub formułować ciężkie zarzuty (nawet pod własnym adresem), a przy tym zabraknie współczucia i zrozumienia dla złożoności danej sytuacji.

W życiu codziennym pojawi się jednak szansa załatwienia wielu spraw. Energie sprzyjają negocjowaniu kontraktów, wyjaśnieniom, badaniom wykonalności nowych projektów oraz poważnym dyskusjom na tematy zasadnicze. Ale trzeba pamiętać, że wiele z tego, co zostanie teraz powiedziane, napisane bądź zbadane, nie ma jeszcze ostatecznego charakteru. Klamka zapadnie dopiero pod koniec stycznia i wtedy nastąpi wyraźne określenie dalszego kursu.

 

Pełnia

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK nasz nastrój może się zmieniać jak w kalejdoskopie, od odwagi i wiary w korzystny bieg zdarzeń po całkowite zwątpienie. Zaczniemy rozważać, czy warto porwać się na jakiś eksperyment, czy lepiej zachować ostrożność i jeszcze poczekać. Niektóre osoby staną przed nie lada dylematem, ponieważ każda opcja będzie się wiązać z niepewnością albo minusami. Wtedy warto wybrać to, z czym sobie lepiej poradzimy. Jeśli porozmawiacie z innymi o swoich wizjach i zastrzeżeniach, to zobaczycie, co koniec końców jest dla Was dobre. Autorytety i przywódcy muszą teraz liczyć się z niepowodzeniami i komplikacjami.
Z drugiej strony konfiguracje planetarne stworzą możliwość rozprawienia się z dawnymi porażkami albo wątpliwościami. Jeśli zamiast szukać winnych, po prostu zaakceptujecie przeszłość, to możecie wiele zrozumieć i bogatsi o nowe zaufanie do losu ruszyć dalej. Pełnia, która nastąpi w nocy z wtorku na ŚRODĘ (o 1:05), może tymczasowo zamknąć pewien rozdział, ewentualnie uzmysłowić Wam, jak daleko zaszliście w swoich staraniach. Unikajcie jednak pochopnych osądów i oskarżeń.

Środowe popołudnie i CZWARTEK zdominują uczucia. W tych dniach wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i więź z ojczyzną. Warto teraz spędzić trochę czasu w towarzystwie ludzi, których lubimy albo zrobić coś, co służy naszej duszy. Z działających energii skorzystają też wszelkie przedsięwzięcia związane z domem czy mieszkaniem. Jeśli jednak sprawy nie będą przebiegać po Waszej myśli, to postarajcie się nie zachowywać jak przekorny, nadąsany dzieciak.

PIĄTEK, SOBOTA i NIEDZIELA stoją po znakiem kreatywności i radości życia. To dobre dni na spotkania z przyjaciółmi i znajomymi, kreatywne działania albo zrobienie czegoś, co inspiruje i sprawia frajdę. Z tych układów skorzystają wszelkie twórcze projekty. W kwestii poważnych planów i negocjacji warto jednak zachować większą ostrożność. Przede wszystkim w sobotę nastąpi stopniowe spowolnienie procesów myślowych, w efekcie osiągnięcie szybkich postępów będzie trudniejsze niż oczekujemy. Nie dajcie się do niczego ponaglać, ponieważ później mogą jeszcze napłynąć ważne informacje.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »