Prognoza tygodniowa 12. – 18.1.2015

Zamieszczony przez dnia Sty 11, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana faz / uporządkowanie i wyklarowanie sytuacji / ponowne wytyczenie kursu / nie wszystko jest „wykonalne”

W trakcie tego tygodnia zmienią się tematy wiodące, ogólnie jednak najbliższe dni stoją pod znakiem inspiracji i kreatywności. Nadal będziemy odczuwać ogromną potrzebę porozmawiania z kimś oraz przedyskutowania nowych koncepcji. Ponieważ konfiguracje planetarne sprzyjają wzajemnemu porozumieniu, to dobra pora na zebranie informacji w interesujących nas dziedzinach albo omówienie ciekawych pomysłów i spostrzeżeń. Wykorzystajcie okazję, żeby przeprowadzić intensywną burzę mózgów czy rozmowy na temat potencjalnej współpracy, ewentualnie podzielić się z innymi swoimi inspiracjami, wizjami i ideami, ale bądźcie świadomi tego, że klamka jeszcze nie zapadnie i wszystko, co jest teraz omawiane bądź negocjowane, może ewoluować. Dopiero za kilka tygodni wyraźnie zobaczymy, które inicjatywy znajdą swój ciąg dalszy, zostaną zatwierdzone i wcielone w życie, gdzie potrzebne są korekty czy uzupełnienia, a co było li tylko budowaniem zamków na lodzie.

Obok spraw związanych z przyjaciółmi, kontaktami i planowaniem przyszłości uwagę przykują też kwestie przyrody i środowiska naturalnego, filozofii i religii (w tym kontekście: uchodźcy, imigranci, osoby podróżujące w celach turystycznych). Wyraźnie zobaczymy, że nasze dotychczasowe poglądy dotyczące wymienionych sfer życia są już nieaktualne, potrzeba nowych pomysłów i wizji.
Niewykluczone, że trwające od jesieni ważne projekty restrukturyzacyjne albo podjęte wówczas decyzje dotyczące obranego kursu natrafią teraz na przeszkody, ewentualnie okoliczności, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, zmuszą nas do ponownej oceny sytuacji. Jeżeli zamiary są jasno określone, a wszyscy zainteresowani wykazują dobrą wolę i gotowość współpracy, to istnieją spore szanse na sukces. Gorzej, gdy górę wezmą fanatyczne zapędy, jednostki zaczną obsesyjnie i uparcie głosić jakieś ideologie, nie dopuszczając do świadomości faktu, że świat jest większy niż ich zagroda i inni mogą mieć własne poglądy. Przy okazji uważajcie na skłonność do unikania bezpośredniej konfrontacji albo osiągania celu okrężną drogą, a nawet za pomocą podchodów czy sztuczek.
Generalnie chodzi teraz – bardziej niż zwykle – o określenie (także nieświadomych) motywacji i zamiarów, jakie kierują naszym działaniem. Jeśli w centrum uwagi stoją interes osobisty, niepewność albo urazy, to zaczną się intrygi bądź zrzucanie winy, w efekcie będziemy świadkami nagonki, szukania kozłów ofiarnych albo tworzenia męczenników.
Osoby, które mają prawdziwą wewnętrzną wizję, wiedzą, czego chcą, przy pomocy wszelkich dostępnych środków, zaangażują się w urzeczywistnienie ideału i nie zrażą chwilowymi niepowodzeniami lub trudnościami, dostaną w nadchodzącym tygodniu ważny, nowy impuls do działania.
Teraz mogą spełnić się najgłębsze pragnienia, ale również nieświadome lęki i obawy (o stosownych aspektach więcej w książce „Potęga kobiecości„). Zwróćcie uwagę na to, co Was naprawdę wzrusza i porusza – na obrazy, tęsknoty i marzenia, jakie dojdą do głosu. Nawet jeśli nie mają one racjonalnego wytłumaczenia czy uzasadnienia, to mogą dostarczyć istotnych wskazówek dotyczących wewnętrznej drogi albo głębszych dążeń, które dopiero w przyszłości nabiorą kształtu.

Początek tygodnia większości z nas upłynie w miłej, przyjaznej atmosferze. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK nabierzemy ochoty na kontakty, rozmowy oraz wspólne przedsięwzięcia, ogólnie będzie nam łatwej tak sformułować własne pomysły i pragnienia, aby inni mogli je zrozumieć i zaakceptować. To dwa dobre dni, żeby zadbać o swoich przyjaciół i wszelkiego rodzaju związki (również te oficjalne), porozmawiać o ewentualnej współpracy albo poszukać kreatywnego rozwiązania jakiegoś trapiącego nas problemu.
Jednak już w poniedziałek da o sobie znać przewrażliwienie i skłonność do nadmiernie emocjonalnych reakcji. Możemy silnie reagować zarówno na nieświadome sygnały i motywacje, jak i słowa oraz czyny. W efekcie istnieje spore niebezpieczeństwo, że damy się nakłonić do działań niezgodnych z naszymi intencjami. Jeśli górę wezmą nagromadzone lęki, frustracje bądź niespełnione oczekiwania, to trzeba się liczyć z nieoczekiwanymi reakcjami i zwrotami akcji. Dlatego bądźcie ostrożni, otwarci, gotowi kreatywnie i elastycznie podejść do tego, co się wydarzy, wtedy dwa pierwsze dni tygodnia spełnią pokładane w nich nadzieje. Z działających teraz energii skorzystają też artyści oraz osoby pracujące w kreatywnych zawodach. [12.1. Mars wejdzie do znaku Ryb; Księżyc w Wadze]

W ŚRODĘ i CZWARTEK klimat ulegnie zmianie, do głosu dojdą intensywne, głębokie emocje. W środę powaga i siła woli może jeszcze zostać wykorzystana dla realizacji ważnych projektów, istnieją spore szanse, że tego dnia uda się wykonać nawet najtrudniejsze zadania. W czwartek wystąpią jednak utrudnienia i zakłócenia, wiele spraw nie będzie przebiegać po naszej myśli. W takiej chwili ustalcie priorytety i skoncentrujcie się na nich, całą resztę – rzeczy mniej ważne albo tak naprawdę wcale do Was niepasujące – można odrzucić. Poza tym uzbrójcie się w cierpliwość i zachowajcie zimną krew. [Księżyc w Skorpionie; Mars kwadratura Saturn]

W PIĄTEK trzeba będzie dokonać reorientacji i spojrzeć do przodu. Jeśli napotkane w poprzednich dniach trudności pomogły Wam oddzielić ziarno od plew, to warto wykorzystać działające teraz energie do opracowania dalszej strategii działania. Tam, gdzie istnieje skłonność do upartego trwania przy jakimś pomyśle albo wyobrażeniu, jak sprawy powinny wyglądać (a nie wyglądają), ten dzień okaże się niełatwy. W takim przypadku z frustracją stwierdzicie, że świat nie spełnia Waszych życzeń. Uwaga, nasili się też tendencja do sporów na tematy światopoglądowe.

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ powrócą entuzjazm i zapał do działania, nie zabraknie nam wyobraźni, kreatywnych pomysł ani żądzy przygód. To dwa dobre dni, żeby zająć się czymś ważnym. Pozwólcie się zainspirować, ale w granicach zdrowego rozsądku. Osoby, które przesadzą, czeka potem twarde lądowanie. Już od niedzielnego popołudnia nastrój zrobi się bardziej poważny i będzie trudniej podejść do świata w sposób otwarty oraz optymistyczny. Zajęcie się kwestiami zasadniczymi pomoże nam zebrać siły, które w kolejnym tygodniu pozwolą podążyć za nową wizją albo impulsami. [18.1. o godz. 13:04 Księżyc wejdzie do Koziorożca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »