Prognoza tygodniowa 11. – 17.8.2014

Zamieszczony przez dnia sie 10, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: optymizm i radość życia, przyjemności i rozrywki / wspaniałomyślne gesty i wysokie wymagania / siła woli albo upór

Z astrologicznego punktu widzenia czeka nas dość słoneczny tydzień. Odczuwalna obecnie radość życia i wiara we własne siły sprawią, że z ufnością i optymizmem wyjdziemy naprzeciw światu, będziemy bardziej odważni i gotowi do wspaniałomyślnych gestów, pełni twórczych pomysłów i otwarci na inspirację. Nadchodzący czas sprzyja zatem wszelkim kreatywnym działaniom.
Osoby, które mają wakacje i/albo lubią imprezować, na pewno będą zadowolone – nic nie powinno zakłócić Waszego dobrego nastroju, poza tym można się przygotować na gorące flirty, bo ostro zaiskrzy. W tych dniach wyraźnie nasili się też potrzeba bycia w centrum zainteresowania. Ci, którzy lubią autopromocję, przejdą samych siebie, żeby tylko zostać zauważeni. W najlepszym razie uczynią to w sposób radosny, kreatywny i z polotem, inspirując bądź bawiąc innych; gorzej, jeśli spróbują skupić na sobie uwagę za wszelką cenę. W tym ostatnim przypadku przesadne popisy zapewne nie znajdą uznania, w efekcie ktoś utrze nam nosa albo poczujemy się obrażeni. Jeśli skorzystacie z nadarzających się teraz okazji i uśmiechów losu, to uważajcie, żeby nie przesadzić. Osoby poważne i introwertyczne, preferujące spokój i zadumę powinny wykazać się cierpliwością i tolerancją, poszukać sobie nisz, które pozwolą im być sobą.

Zgodnie ze znaczeniem innego układu planetarnego zdołamy teraz w pełni skoncentrować się na wybranym temacie, zrealizować go z wielkim zaangażowaniem oraz wytrwałością. Jeśli ta energia zostanie świadomie i celowo wykorzystana do wypromowania (popchnięcia do przodu) jakiejś ważnej sprawy, to można naprawdę sporo osiągnąć. Dlatego najlepiej spożytkujemy wspomniane oddziaływania, bez reszty poświęcając się projektowi, który szczególnie leży nam na sercu. Przy okazji uwaga na skłonność do upartego obstawania przy pewnych kwestiach i brnięcia w nie bez względu na istniejące ograniczenia! Unikajcie nieuczciwych zagrywek i nie dajcie się sprowokować do reakcji, których później pożałujecie [Saturn/Mars w sekstylu do Plutona].
Jeśli w przeszłości wykorzystaliśmy dostępne środki i siły do wyparcia nieprzyjemnych tematów albo zablokowania koniecznych posunięć, to względne odprężenie, jakie teraz nastąpi, może uwolnić stłumione energie i otworzyć drogę wyjątkowo gwałtownym procesom.

Po dość intensywnym weekendzie, PONIEDZIAŁEK i WTOREK pomogą nam przetrawić doświadczenia minionych dni, zebrać informacje i poczynione spostrzeżenia albo po prostu odpocząć. W tych dniach dominować będzie potrzeba miłości, spokoju, harmonii i piękna [11.8. o godz. 14:55 Księżyc wejdzie do znaku Ryb, 12.8. o godz. 12:23 Wenus do znaku Lwa]. Jednoczenie otworem staną przed nami wszelkie źródła inspiracji – z napływu twórczych impulsów skorzystają przede wszystkim twórcy, na pozytywne doświadczenia mogą też liczyć romantycy i ludzie zainteresowani rozwojem duchowym. We wtorek wieczorem wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości, lepiej więc obchodzić się ostrożnie zarówno ze sobą, jak i z innymi.

ŚRODA początkowo upłynie dość spokojnie, im bliżej zachodu słońca, tym bardziej zacznie nas jednak rozpierać energia. W CZWARTEK i PIĄTEK będzie się działo! Poczujemy entuzjazm, zapał, potrzebę czynu, żądzę przygód i chęć podjęcia ryzyka, pojawi się też mnóstwo kreatywnych pomysłów. Wykorzystajcie okazję, żeby poświęcić się projektowi, który sprawia Wam radość i/albo stanowi ogromne wyzwanie. W tych dniach możliwe są niezwykle czyny, a odważne posunięcia zapewnią nam wsparcie albo wiernych sojuszników. Sytuacja zrobi się krytyczna, jeżeli górę wezmą lekkomyślność albo brak opamiętania. Niewykluczone, że teraz dojdzie też do wyładowania nagromadzonej złości czy frustracji i nastąpi eksplozja. Dlatego warto świadomie poszukać takiej formy aktywności, która pozwoli konstruktywnie, a jeszcze lepiej – radośnie i beztrosko wykorzystać silne energie. Najlepiej nadają się do tego wszelkiego rodzaju sporty [13.8. o godz. 15:00 Księżyc wejdzie do znaku Barana; 15.8. Mars w Skorpionie w sekstylu do Plutona w Koziorożcu 11°20, Jowisz w kwinkunksie z Neptunem].

W piątek po południu emocje opadną [o godz. 15:57 Księżyc wejdzie do znaku Byka], powrócą zdrowy rozsądek i rzeczowość. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ przypomni o sobie potrzeba pewności, bezpieczeństwa i wiarygodności. Będzie ona mocno kontrastować z nadal aktywnymi impulsami skłaniającymi do działania zgodnie z własnym widzimisię – w efekcie dojdzie więc do silnych, wewnętrznych lub zewnętrznych napięć, prawdopodobnie w niektórych sferach życia natrafimy też na istniejące granice. Zadbajcie w tych dniach o swoje ciało i poświęćcie nieco więcej czasu (niż zwykle) na to, żeby po prostu cieszyć się życiem.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »