Prognoza tygodniowa 11. – 17.2.2019 (eksplozja)

Zamieszczony przez dnia lut 9, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: eksplozja / na progu nowych czasów / przełom i/albo zatrzymanie się / ryzykowne posunięcia albo szalone decyzje / stare nawyki i nowe wyzwania / wartości i związki wystawione na próbę

 


W najbliższych dniach będą zachodzić dwa energetycznie różne procesy. Pierwszy – dynamiczny, zachęci nas do działania, spontanicznych zrywów i ucieczki od tego, co jest, drugi – spróbuje zahamować, powstrzymywać, nakłonić do uchronienia i zabezpieczenia. Oba dostarczą ważnych impulsów i zapoczątkują coś nowego. Osoby, które są gotowe świadomie wykorzystać taką jakość czasu, mogą teraz dokonać reorientacji i zmienić swoją pozycję.

 

Szybcy i wściekli albo eksplozja


Po pierwsze odczuwalne od kilku tygodni, zachęcające do walki i działania energie osiągną w pierwszej połowie tygodnia swoje apogeum (13.2. Mars w koniunkcji z Uranem). Wewnętrzne lub zewnętrzne napięcia mogą okazać się tak duże, że wystarczy iskierka, aby wywołać eksplozję. Z jednej strony w tym czasie wzrośnie potrzeba kreatywnego działania, oryginalnych i niezwykłych form aktywności, ale również skłonność do ulegania irytacji, niecierpliwość oraz tendencja do podejmowania impulsywnych, nieprzemyślanych kroków. Ze stymulujących, ekscytujących i pobudzających energii skorzystają osoby lubiące przygody. Natomiast dla wszystkich pozostałych najbliższe dni będą sporym wyzwaniem – możecie mieć problem z tym, aby konstruktywnie poradzić sobie z opisanymi oddziaływaniami. Dobrym wyjściem jest świadome znalezienie takiej formy aktywności, która wykracza poza Waszą strefę komfortu. Podejmijcie jakieś wyzwanie lub wypróbujcie szalony pomysł. Powściągnijcie jednak skłonność do podejmowania nadmiernego ryzyka i działania z czystej przekory.

 

Na konkretnym poziomie


To pora na wykonanie odważnych kroków, podjęcie śmiałych decyzji, niekonwencjonalne uwolnienie się od czegoś lub nagłą zmianę kierunku. Również w odniesieniu do tematów, które były aktualne w kwietniu 2018 roku, mogą teraz nastąpić zaskakujące zmiany i nieoczekiwane zwroty akcji wymuszające ponowną ocenę dalszej strategii działania.

Osoby, które mają dobrą intuicję albo silny instynkt, mogą wykorzystać okazję, żeby wykonać pierwszy krok w kierunku realizacji jakiegoś pomysłu, podjąć nowe wyzwania lub wystartować z innowacyjnym projektem. Poza tym zachwieją się istniejące koncepcje, pewniki czy nawyki i trzeba będzie dokonać reorientacji. Bądźcie uważni, ostrożni i elastyczni w odniesieniu do swoich planów, a także gotowi na niezwykłe doświadczenia i nagłe zmiany. Szczególną ostrożność zaleca się na drodze, w kontakcie z urządzeniami elektronicznymi oraz z potencjalnie wybuchowymi przedmiotami i sytuacjami.

 

Spokój po burzy


W drugiej połowie tygodnia tempo życia wyraźnie spadnie, wzrośnie potrzeba stabilności oraz bezpieczeństwa, która zachęci nas do większej roztropności. Po ekscytującym i dynamicznym okresie, przyjdzie pora na refleksję, określenie swojego miejsca i koncentrację uwagi. Przede wszystkim będzie trzeba uzyskać jasny obraz sytuacji w sprawach dotyczących związków oraz wartości. W tym kontekście bardzo ważną rolę odegrają konkretne, wymierne rezultaty, majątek, renoma, lojalność, wierność, zaufanie, wiążące zobowiązania oraz odpowiedzialność. Jak bumerang zacznie powracać pytanie, na jakich warunkach strony są gotowe do zawarcia realistycznych, konkretnych porozumień czy umów. Jeżeli uda się skoncentrować na tym, co ważne i istotne, podejść do problemów w sposób rzeczowy i z szacunkiem, to zostanie wykonany istotny krok w kierunku nowych zobowiązań.

Gorzej, jeśli górę weźmie skłonność do nadmiernej formalizacji, drobiazgowości i szukania winnych lub lęk przed nadmiernym ograniczeniem. Wtedy nastąpi coraz większe usztywnienie frontów.

Ogólnie wydarzenia i doświadczenia tych dni dla wielu będą przygotowaniem do zasadniczych decyzji, które przyjdzie podjąć już w przyszłym tygodniu. W życiu codziennym spróbujcie teraz świadomie zredukować bieg i na wszystko, co macie do zrobienia, poświęcić więcej czasu niż zwykle. Wykorzystajcie też okazję, żeby uporządkować swój związek oraz finanse.

 

Tydzień w szczególe


Kontrast lub konflikt między opisanymi na wstępie trendami najbardziej odczuwalny będzie w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. Z jednej strony w tych dniach dojdą do głosu potrzeby bezpieczeństwa i stabilności. Da o sobie znać także związana z nimi skłonność do odczekania przed podjęciem konkretnych działań – ruszymy z miejsca tylko wtedy, jeśli będzie to naprawdę konieczne. Jednocześnie nasilające się od dłuższego czasu napięcie sięgnie apogeum. W efekcie możliwe będą różne scenariusze zdarzeń. Po pierwsze w sposób niekontrolowany mogą wyładować się nagromadzone od dawna agresywne impulsy. Niewykluczone też, że odczuwalne od dłuższego czasu wewnętrzne lub zewnętrzne napięcie nabrzmieje do tego stopnia, że w końcu odważymy się uwolnić.

Poza tym może dojść do „trzęsienia ziemi”, które zachwieje wszystkimi dotychczasowymi koncepcjami i opiniami, wymuszając reorientację. Jeśli w minionych tygodniach odrobiliście zadanie domowe, wiecie, czego chcecie i co jest dla Was ważne, a poza tym macie dobrą intuicję, to możecie wykorzystać energię tych dni, aby rozpocząć ważny dla siebie projekt. Cokolwiek zdecydujecie, wygospodarujcie na swoje działania dostatecznie dużo czasu i liczcie się z możliwością wystąpienia sytuacji, które wymuszą elastyczność. [Księżyc w Byku, Mars w koniunkcji z Uranem 30° Barana]

Opisane wcześniej, sprzeczne energie, będą odczuwalne również w ŚRODĘ przed południem. W trakcie dnia jednak astrologiczne niebo rozpogodzi się i spojrzymy na życie z innej perspektywy. Warto spotkać się teraz z przyjaciółmi, porozmawiać o swoich doświadczeniach oraz pomysłach.

W CZWARTEK i w PIĄTEK zniknie silna potrzeba działania. Jednocześnie wzrośnie ochota na kontakty i wymianę myśli, będzie nam też łatwiej przyjąć rzeczowo-obiektywny punkt widzenia. Chociaż nie zabraknie teraz fantazji ani inspiracji, to jednak możemy mieć problem z przekazaniem naszych pomysłów w sposób zrozumiały dla innych. Poświęćcie na wszystko więcej czasu niż zwykle i liczcie się z możliwością wystąpienia nieporozumień lub niejasności. Jeśli chcecie uniknąć frustracji i rozczarowań, to lepiej postawcie dodatkowe pytania. [Księżyc w Bliźniętach]

W PIĄTEK na pierwszym planie znajdą się wszelkiego rodzaju uczucia, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, pewności i przynależności. W czasie WEEKENDU najlepiej zadbajcie o swoje dobre samopoczucie – fizyczne i duchowe. Zatroszczcie się o związki z bliskimi Wam ludźmi, poszukajcie takiego miejsca i takich form działania, które naładują Was energetycznie albo sprawią, że dobrze się poczujecie. To również korzystna pora, żeby uświadomić sobie prawdziwe potrzeby, jakie mamy w związku. Poza tym, jakość czasu sprzyja wszelkim aktywnościom w domu bądź na łonie natury. [Księżyc w Raku]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved


Wyślij komentarz

Translate »