Prognoza tygodniowa 10.08–06.08.2015 (nów)

Zamieszczony przez dnia Sie 9, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: pomysły, możliwości i to, co konieczne / wizje oraz konkretne realia

Po istotnych konfiguracjach ostatniego tygodnia teraz rozpocznie się faza przejściowa, pomiędzy zakończeniem jednego a początkiem drugiego etapu. Przy tym aktualne będą rozmaite energie i procesy; to, jakie tematy wysuną się na pierwszy plan, zależy od indywidualnego horoskopu.
Z jednej strony wciąż dużą rolę odgrywają wszelkie formy aktywności wzbudzające radość i oferujące dobrą zabawę; potrzeba cieszenia się życiem i realizacji marzeń czy pomysłów jest teraz naprawdę duża. Ogólnie gwiazdy sprzyjają wakacyjnym rozrywkom, imprezom, koncertom. Jednak trzeba pamiętać, że we flirtach czy świeżych związkach, oprócz rzeczy jawnych i oczywistych, duże znaczenie będzie miał również inny, ukryty poziom. Dodatkowo na nasze zachowanie wpłyną wspomnienia lub stare wzorce, które dojdą w tych dniach do głosu; niewykluczone też, że za sprawą jakiegoś „przypadkowego” spotkania nagle ożyje przeszłość.
Z energii nowego cyklu, który rozpocznie się w środku tygodnia, skorzystają wszelkiego rodzaju twórcze i kreatywne projekty: nastąpi przypływ inspiracji, a odwaga do eksperymentowania pozwoli nam spróbować czegoś nowego. Te konfiguracje astrologiczne mniej nadają się jednak do wykonywania rutynowych prac czy realizacji działań wymagających dużej precyzji.

Z drugiej strony – w tym tygodniu będziemy też musieli dokonać trzeźwej oceny sytuacji w zakresie wizji, oczekiwań czy życzeń. Teraz wyjdzie na jaw, które z nich są na dobrej drodze do materializacji albo już się urzeczywistniły, a gdzie istnieje (jeszcze) spory rozziew między ideałem a rzeczywistością. W tym ostatnim przypadku trzeba liczyć się z rozczarowaniami. Jeśli w takiej chwili będzie nas stać na obiektywny obraz sytuacji oraz uwzględnimy panujące okoliczności (nie tracąc z oczu swojej wizji!), to mamy spore szanse na sukces.
Pora też zająć się realizacją niezbyt inspirujących zadań, które wcześniej zaniedbaliśmy, skorygować błędy i podomykać stare, niezałatwione sprawy. Zadbajcie o wszystko, na co nie macie wielkiej ochoty – to będzie podstawa późniejszego sukcesu.
Na ogólnym poziomie uwaga skoncentruje się na informacjach związanych z przyrodą, środowiskiem naturalnym i zdrowiem, a także na kwestiach społecznych.
Opisane powyżej tematy zdominują nasze życie; to, który z nich wysunie się na pierwszy plan, zależy od indywidualnego horoskopu. Jeśli jednak obydwa nabiorą aktualności, to może pojawić się wewnętrzny dylemat albo nastąpią wydarzenia o sprzecznym charakterze. W takim przypadku zastanówcie się, w jakich dziedzinach możecie pozwolić sobie na luz i zabawę, na marzenia albo na to, żeby po prostu być tu i teraz? A gdzie należy wykazać się trzeźwym spojrzeniem na rzeczywistość, potrzebna są praca u podstaw, skrupulatność, pilność i porządek? I spróbujcie uzewnętrznić i pogodzić ze sobą te aspekty.

W PONIEDZIAŁEK większość z nas przekona się, że życie jest piękne. Łatwiej wyjdziemy innym naprzeciw, nawiążemy ciekawe kontakty albo zbierzemy informacje na interesujący nas temat. Cieszcie się tym, co oferuje Wam świat, nie zapominajcie jednak, że istnieją też poważne sprawy, którym należy poświęcić nieco więcej uwagi. Pod wieczór zaczniemy reagować bardziej emocjonalnie. [Od godziny 14:08 Księżyc w Raku]

We WTOREK i w ŚRODĘ do głosu dojdą wszelkiego rodzaju uczucia – to taki czas, kiedy każdy potrzebuje, aby okazać mu trochę serca i serdeczności; dodatkowo da o sobie znać nadmierne wyczulenie w kontaktach z najbliższym otoczeniem. Najlepiej zadbajcie teraz o realizację swoich potrzeb i interesów. Będzie to możliwe, jeśli, uwzględniając swój nastrój, świadomie zaangażujecie się w to, co jest dla was ważne. Gorzej, gdy na sytuacje, które nie do końca Wam odpowiadają, zareagujecie jak dzieci: dąsami, uporem czy przekorą, uzależnicie się od innych oraz ich dobrej woli, albo stwierdzicie, że musicie się o wszystkich troszczyć (choć nikt Was o to nie prosił).
Poza tym energie tych dwóch dni sprzyjają pracy w domu i ogrodzie oraz tematom domowym. Aktualności mogą nabrać jakieś stare sprawy, tematy, które zostały wcześniej zignorowane lub wyparte. Jeśli stawicie im czoła, to możecie zająć się nimi, a nawet je rozwiązać. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo, że pojawią się reakcje przesadnie gwałtowne lub niewspółmierne do bodźca, który je wywołał. [11 sierpnia Jowisz wejdzie do znaku Panny]

W CZWARTEK i w PIĄTEK znowu poczujemy radość życia i żądzę czynu, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów. Najlepiej wykorzystać te dwa dni na eksperymenty, twórcze przedsięwzięcia albo ważne sprawy. Bądźcie otwarci na to, co się teraz objawi. W piątek o 16:54 nastąpi nów – warto zwrócić uwagę na wewnętrzne impulsy, jakie wtedy napłyną. Jeśli jakiś temat jest dla Wasz szczególnie istotny, to istnieją spore szanse, że pojawią się nowe pomysły i informacje z nim związane. [Księżyc w Lwie + nów, 13.8. Merkury w opozycji do Neptuna]

WEEKEND upłynie stosunkowo spokojnie. Oprócz rozmaitych rozrywek naszą uwagę przykują jednak sprawy codzienne, ciało i zdrowie. Zadbajcie o wszystkie rzeczy, na które w ostatnich dniach nie starczyło Wam czasu. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają również porządkom i przygotowaniom do pracy. Z działających teraz energii skorzystają też wszelkie formy aktywności na łonie natury oraz związane z naturą. [Księżyc w Pannie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »