Prognoza tygodniowa 10-16.4.2017

Zamieszczony przez dnia Kwi 9, 2017

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wyjaśnić stare sprawy i podążyć za nowymi impulsami / zrzucić stare więzy i wyruszyć ku nowym światom / w związkach i sprawach dotyczących wartości odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest stabilne i daje poczucie bezpieczeństwa? co jest podstawą zaufania?

 

W najbliższych dniach jednocześnie będą zachodzić różne procesy, które w połączeniu stworzą dość niełatwą mieszankę. Jednak tam, gdzie zdołamy oddzielić od siebie poszczególne tematy i przyjąć odpowiednią strategię, będzie można podjąć ważne kroki i osiągnąć zdumiewające rezultaty.
Po napięciach, trudnościach i blokadach ubiegłego tygodnia silne impulsy, jakie teraz napłyną, pozwolą nam dokonać radykalnych cięć albo osiągnąć długo oczekiwany przełom. Przede wszystkim tam, gdzie wydarzenia minionych dni nie spowodowały zbyt wielkich szkód, a dodatkowo istnieje gotowość  realizacji nowych pomysłów, możemy teraz zrobić spory, wręcz milowy krok naprzód. Warunkiem osiągnięcia sukcesu są jednoznaczna postawa i konkretne ukierunkowanie. Osoby, które stoją mocno na ziemi, mogą przygotować się do dużego skoku, natomiast ten, kto nie jest stabilny i pewny, ryzykuje turbulencje. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że nieoczekiwane zwroty akcji rzucą nowe światło na sprawę, znacząco zmienią jej dotychczasowe postrzeganie i zainicjują zmianę kursu.
Powyższe dotyczy głównie wszelkiego rodzaju przywódców, kierowników i kadry zarządzającej. Zostaną oni zmuszeni do zmiany perspektywy i wzięcia pod uwagę nowych rozwiązań. Z działających teraz energii skorzystają wszelkiego rodzaju ruchy niepodległościowe i ugrupowania eksperymentujące z nowymi formami współżycia.

 

Możliwy przełom


Dodatkowo decydujących impulsów do przełomu mogą nam dostarczyć nowe spostrzeżenia dotyczące projektów realizowanych od początku roku. Pamiętajcie jednak, że sukces możliwy będzie tylko wtedy, jeśli okiełznacie energie burzy i naporu i nie zapomnicie o zdrowym rozsądku. Poza tym informacje, jakie napłyną do maja, wywrą jeszcze istotny wpływ na bieg zdarzeń. Głównie w dziedzinie elektroniki, branży IT oraz na polu wszelkiego rodzaju badań mogą wystąpić incydenty, które narobią sporo zamieszania.

 

Merkury w ruchu wstecznym


Dużą rolę w tym tygodniu odegra również Merkury. W poniedziałek, patrząc z perspektywy Ziemi, przejdzie on do ruchu wstecznego. Rozpocznie się okres, w którym trudno będzie planować przyszłość. Retrogradacja potrwa do 3 maja.
Ponieważ w wielu przypadkach treści i wyobrażenia powiązane z przeszłością mogą mieszać się z tym, co przed nami, dojdzie do wielu błędów czy nieporozumień. Dlatego, jeśli prowadzicie ważne rozmowy, upewnijcie się, że zostaliście właściwie zrozumiani, a Wasze słowa odpowiadają faktom. Dzięki temu unikniecie wielu nieprzyjemności. Czas sprzyja korygowaniu pomysłów, ustaleń i umów (głównie tych sprzed 27.3) pod kątem ich trwałości i słuszności oraz pozyskaniu nowych informacji. Wykorzystajcie okazję, aby wyjaśnić otwarte kwestie i nadrobić zaległości. Wszystko, co teraz zrobicie, sprawi, że w maju będziecie mogli bez obciążeń i przeszkód poświęcić się pracy nad nowymi pomysłami.

 

Wenus rusza „do przodu”


Po trzecie wreszcie dobiegnie końca trwająca od marca faza wyjaśniania i przepracowania tematów dotyczących związków oraz wartości. Tutaj na pierwszy plan wysuną się rozczarowania, urazy, niepewność, zwątpienie w wartość jakiejś sprawy czy relacji. Jednocześnie warto wyjaśnić wszelkie nierozstrzygnięte kwestie, a jeśli będziecie gotowi stawić czoło istniejącym problemom, to możecie teraz zainicjować proces oczyszczenia lub uzdrowienia i stworzyć dobrą podstawę pod coś nowego, ew. pod zdrowe rozstanie.
W przypadku frustracji lub problemów warto odczekać z reakcją i sprawdzić, jak dalej potoczą się sprawy. W następnym tygodniu mgły opadną i zobaczymy, o co tak naprawdę chodzi. Wtedy będzie można wyciągnąć stosowne wnioski. Nawet jeśli nadchodzący tydzień dla wielu osób nie będzie łatwy, to przy dokładniejszym zbadaniu wszyscy, którzy są gotowi bez uprzedzeń i złości rozliczyć się z daną sytuacją, będą mogli podjąć ważne kroki w kierunku przyszłości.

 

Tydzień w szczególe


Już w nocy z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK Merkury – patrząc z punktu widzenia Ziemi – przystanie, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego. W efekcie tego dnia pojawi się problem z logicznym myśleniem. Chociaż wzrośnie potrzeba spotkań, rozmów, prawa i sprawiedliwości, to może być ciężko o klarowną, rzetelną komunikację. Istnieje spore niebezpieczeństwo, że nieporozumienia wywołają chaos i frustrację. Najlepiej ograniczcie się do roli obserwatora i przełóżcie na potem rozwiązywanie problemów.

 

Pełnia


We WTOREK zapoczątkowane wcześniej procesy osiągną swoje apogeum. O godzinie 8:07 nastąpi pełnia. Tego dnia wyraźnie zobaczymy rozziew między ideałem a rzeczywistością, roszczeniami a efektem. W najlepszym razie rozpocznie się teraz proces namysłu i przemyślenia tego, co zaszło. Niewykluczone jednak, że z całej siły wybuchną teraz tlące się od dawna konflikty bądź antagonizmy, co doprowadzi do gwałtownych reakcji. [Księżyc w Wadze]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK centrum uwagi przeniesie się na uczucia i przeżycia, wzrośnie też emocjonalna intensywność. Jeśli zdołacie porozmawiać o sprawach, które od dłuższego czasu Was zajmują, zrobicie to w sposób spokojny i klarowny, to możecie teraz wiele wyjaśnić i oczyścić. W przeciwnym razie powstanie atmosfera, którą można określić jako „spokój przed burzą”. Warto też wykorzystać energie tych dni na wiosenne porządki oraz duchowy lub fizyczny detoks. [Księżyc w Skorpionie]

Wielki PIĄTEK stoi pod znakiem silnych impulsów. Tego dnia w powietrzu będą wisieć niepokój i napięcie, dlatego wystarczą byle błahostki, aby wywołać gwałtowną reakcję. Osoby, które wcześniej zajęły się naglącymi kwestiami i zyskały jasny obraz sytuacji, jeśli idzie o obrany kurs, mogą wykorzystać dostępne siły, aby zrobić radykalne cięcie, uwolnić się od czegoś albo wykonać pierwszy, decydujący krok w nowym kierunku. Gorzej, jeśli damy upust nagromadzonym w przeszłości frustracjom spowodowanym przez rzeczy, które nie przebiegły po naszej myśli. W takim przypadku grożą nam gwałtowne konflikty. Dlatego nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. [Księżyc o 12:26 wstąpi do Strzelca, Słońce w koniunkcji z Uranem 25° Barana]

 

Wielkanoc pod znakiem związków i wartości


W SOBOTĘ Wenus zatrzyma się (patrząc z perspektywy Ziemi), a następnie przejdzie do ruchu prostego. Teraz wzrośnie tęsknota za lepszym, bardziej uczciwym światem, ale dadzą też o sobie znać rozczarowania, ból i smutek z powodu tego wszystkiego, co nie przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Najlepiej zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie, co tak naprawdę w głębi duszy ma dla Was znaczenie. Zarówno ze sobą, jak i z innymi obchodźcie się jak z jajkiem, unikajcie też pochopnych reakcji i wniosków.

W NIEDZIELĘ atmosfera ulegnie rozluźnieniu, znowu będziemy mogli wyraźnie zobaczyć rzeczywistość.  Jeśli macie jasno określony cel, to możecie podjąć pierwsze, konkretne kroki, aby go osiągnąć. Konfiguracje astrologiczne sprzyjają też wspólnym działaniom oraz wybadaniu nowych możliwości. [Księżyc w Strzelcu]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »