Prognoza tygodniowa 10. – 16.12.2018

Zamieszczony przez dnia gru 6, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przerywnik / czerpać odwagę, zyskać zaufanie / uporać się z przeszłością

 

Najbliższy tydzień nie przyniesie raczej nic nowego, prawdopodobnie zabraknie nam też wyraźnego bodźca do działania. Dlatego bądźmy przygotowani na różne scenariusze zdarzeń.

Po pierwsze możemy uporać się z doświadczeniami minionych tygodni i miesięcy. To dobra pora, żeby zamknąć procesy, które we wrześniu zostały zainicjowane w związkach oraz wszelkich formach partnerstwa. W niektórych przypadkach chodzi o to, aby w sposób wiążący zaangażować się w coś, coś wyznać, zawrzeć jasne porozumienia lub umowy. W innych istnieje szansa, żeby czysto zakończyć wspólną drogę i podjąć konieczne kroki w kierunku rozstania się.

Również w kwestii wartości, a także umów, długów i majątku będzie trzeba zająć konkretne stanowisko. Zobaczymy, co warto chronić i zachować, co ma prawdziwą treść, a co jest nic nieznaczącą, pustą skorupą. Osoby, które poświęcą czas, żeby oddzielić ziarno od plew, mają szansę rozstać się z tym, co już niepotrzebne oraz dokonać zasadniczej zmiany kierunku.
Warunkiem powodzenia będzie uczciwość i szczerość względem siebie oraz innych. Bądźmy gotowi wziąć odpowiedzialność za dokonany wybór i przyjętą postawę. Możemy też zignorować napływające sygnały i zostawić wszystko po staremu. W takim przypadku w kolejnych miesiącach życie wymusi na nas podjęcie decyzji.

W dziedzinie komunikacji, oświaty, handlu i podróży również będziemy mogli sensownie pozamykać sprawy i osiągnąć konkretne rezultaty. Dzięki temu stworzymy warunki do wykorzystania nowych możliwości, jakie przyniesie kolejny tydzień.

Istotną rolę odegrają także tematy i decyzje, które w minionych tygodniach próbowały przyciągnąć naszą uwagę, a które mniej lub bardziej skutecznie spychaliśmy na dalszy plan. Teraz wywołają one frustracje, złość i niezadowolenie.

Mało aktywną jakość czasu można wykorzystać na odpoczynek. Płyńcie z prądem i cieszcie się atmosferą adwentu. Warto teraz postawić na elastyczność i otwartość. Bądźcie gotowi dopasować swoje ruchy, osądy i zachowania do panujących okoliczności, nie tracąc przy tym z oczu prawdziwego celu.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK poczujemy sporą potrzebę osiągnięcia konkretnych rezultatów i z łatwością skoncentrujemy się na wybranym temacie. Osoby, które są gotowe poważnie zająć się jakimś zadaniem mogą wykorzystać dostępne energie, aby stawić czoło przeszkodom czy wyzwaniom. Wtedy nawet w najtrudniejszych sprawach będą mogły zdumiewająco wiele osiągnąć. Czas sprzyja też zbieraniu informacji, porządkom oraz wypełnianiu uciążliwych obowiązków.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna wszędzie tam, gdzie górą wezmą stare lęki, które zablokują działania. [Księżyc w Koziorożcu]

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój rozpogodzi się! Chętnie porozmawiamy z innymi albo zajmiemy się swoim hobby. Szczególnie warto zadbać o związki oraz aktywność w mediach społecznościowych. Wykorzystajcie okazję, żeby w jakiejś otwartej od dawna sprawie wybadać nowe pomysły lub niekonwencjonalne możliwości i znaleźć zadowalające wszystkich rozwiązanie. [Księżyc w Wodniku]

 

Merkury w Strzelcu


Po okresie, w którym otwarta, aktywna komunikacja nie była zbyt łatwa, w CZWARTEK powróci chęć zaangażowania się w jakiś temat oraz zbadania dostępnych opcji. Chętnie porozmawiamy o nowych wizjach, nadziejach, a także na tematy duchowe i filozoficzne. Po południu nastrój zrobi się bardziej refleksyjny, zatęsknimy za nowym, pięknym światem, za harmonią i więzią.

Również PIĄTEK i SOBOTĘ zdominują wszelkiego rodzaju tęsknoty. Osoby, które mają czas i możliwość, mogą zakosztować świątecznej atmosfery, pozwolić sobie na chwilę zadumy, zorganizować wspólnie z innymi coś, co wzmacnia poczucie więzi albo służy wspólnocie. Czas nie sprzyja przedsięwzięciom wymagającym koncentracji ani precyzji. [Księżyc w Rybach]

W NIEDZIELĘ poczujemy wyraźny zastrzyk energii! Tego dnia wzrośnie potrzeba działania i zorganizowania czegoś. Jeśli jakiś temat Was inspiruje lub zachwyca, to wykorzystajcie entuzjazm tego dnia, żeby się nim zająć. Rozpędu nabiorą również wspólne przedsięwzięcia oraz dyskusje światopoglądowe. Z jakości czasu nie skorzystają natomiast osoby szukające odpoczynku czy wytchnienia. [Księżyc w Baranie]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »