Prognoza tygodniowa 10. – 16.11.2014

Zamieszczony przez dnia Lis 9, 2014

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: kluczowe decyzje / przestawienie zwrotnicy – wyznaczenie kierunku na przyszłość / impuls do działania / niebezpieczeństwa i szanse / bohaterskie czyny i ogromne wyzwania / pożegnanie z przeszłością / narodziny czegoś nowego

Silne konfiguracje nadchodzącego tygodnia zapowiadają intensywny okres. Granica między światłem a cieniem będzie teraz minimalna, możemy dysponować ogromną siłą i zyskamy zdolność pełnej koncentracji na wybranym temacie – wykorzystanie potężnych energii w sposób świadomy i celowy pozwoli dokonać rzeczy pozornie niemożliwych. W najlepszym razie pojawi się szansa ponownego wyznaczenia kierunku na przyszłość, stworzenia podstaw dla podjęcia decydującego kroku, a nawet osiągnięcia przełomu.
Taką sytuację można porównać do tej części bajki czy mitu, w której bohaterowie dostają do rozwiązania jakieś z pozoru nierozwiązywalne zadanie, zostają narażeni na ogromne niebezpieczeństwo albo muszą podjąć ważną dla swojej przyszłości decyzję. Ten kto ma „czyste” serce, jest odważny i gotów zaangażować swoje siły oraz zdolności w realizację wyższego celu, a przy tym okaże szacunek i pozostanie skromny – ostatecznie zda egzamin, natomiast osoby zorientowane przede wszystkim na osobiste korzyści, stawiające w centrum własne wymagania, aspiracje i zainteresowania – poniosą sromotną klęskę. Powyższe dotyczy zarówno poziomu indywidualnego, jak również procesów kolektywnych.

Aby osiągnąć sukces, znaleźć korzystne rozwiązania czy stworzyć konstruktywne formy, należy spełnić następujące warunki: zainteresowani muszą być w pełni świadomi swoich intencji i szczerzy co do motywów, jakie nimi kierują, a także zdawać sobie sprawę z własnych słabości, ciemnych stron i lęków; powinni całkowicie zaangażować się w realizację celu, do którego dążą, porzucić stare wyobrażenia czy pewniki, wkroczyć na nowe, nieznane obszary, postawić na odpowiedzialność, uczciwość i gotowość negocjacji (z przeciwnikami bądź partnerami). Osoby, które w najbliższym tygodniu będą przestrzegać tych reguł, mogą bardzo dużo osiągnąć.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna i drażliwa, jeśli dostępnej teraz energii użyjemy do zablokowania koniecznego procesu albo stawienia mu oporu. W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo, że nagromadzony potencjał w późniejszym czasie wyładuje się w sposób nagły i gwałtowny, a skutki tego najczęściej będą problematyczne. Sprawy przybiorą destrukcyjny obrót również tam, gdzie górę wezmą nieposkromione namiętności, lęki, agresja i żądza zemsty.

W tych dniach nie należy też lekceważyć wpływu wspomnianych sił na treści zawarte w podświadomości: mogą spełnić się zarówno najgłębsze pragnienia, oczekiwania i nadzieje, jak również obawy i lęki (więcej na ten temat w książce „Potęga kobiecości”). Zwróćcie więc szczególną uwagę na to, co się dzieje w głębi Waszej psyche. W najlepszym wypadku znajdziecie odwagę, aby stawić czoła demonom przeszłości czy starym traumom i pożegnać się z nimi; w gorszym – ujawnią się nieświadome, wyparte albo odłączone części osobowości i to one przejmą kontrolę.
Przed szczególnym wyzwaniem staną zwłaszcza wszelkiego rodzaju przywódcy i idole (gospodarczy, polityczni lub duchowi). Będą oni musieli skonfrontować się z własnymi oczekiwaniami, ale również oczekiwaniami innych względem siebie i stanąć na wysokości zadania. Przy okazji wyjdą na jaw jakieś tajemnice, zostaną przełamane tabu i znowu może potwierdzić się powiedzenie, że kto mierzy zbyt wysoko, ten może nisko upaść. Jednocześnie osoby, które dotychczas były deprecjonowane, mogą teraz pokazać swoją prawdziwą wartość, ewentualnie zobaczymy narodziny nowych bohaterów czy idoli. W tym zakresie nie padnie jednak ostatnie słowo i następny tydzień przyniesie kolejny istotny sprawdzian lub ważną decyzję.
Jeśli w jakikolwiek sposób będziecie zaangażowani w taki proces, to wykorzystajcie okazję, żeby dokonać introspekcji, zweryfikować własną rolę oraz pozycję. Zadajcie sobie pytanie, czy faktycznie żyjecie zgodnie z własnymi przekonaniami, zgodnie z tym, co uznajecie za słuszne i sensowne. A może ulegliście pokusie, aby pójść drogą, która de facto Wam nie odpowiada? Jeśli tak, to nadarza się korzystna okazja, aby zmienić kierunek. Na poziomie dnia codziennego czas sprzyja zadaniom, które stanowią wyzwanie pod względem fizycznym, emocjonalnym i/albo intelektualnym, wymagają dyscypliny oraz silnej woli. Z działających teraz energii szczególnie skorzystają wszelkiego rodzaju dociekania i kwerendy, aktywność fizyczna (sport, dom lub ogród) oraz zarządzanie kryzysowe. Poza tym konfiguracje planetarne sprzyjają wycofaniu w głąb siebie, introspekcji i wszelkim dyscyplinom duchowym.

Nawet jeśli PONIEDZIAŁEK początkowo będzie przebiegać dość spokojnie, to już tego dnia do głosu zacznie dochodzić napięcie. Poczujemy ogromną potrzebę ojczyzny, przynależności i bezpieczeństwa; przypomną też o sobie stare, nieprzepracowane historie i doświadczenia (m.in. z 1989 roku albo z wiosny 2014 roku). Wykorzystajcie okazję, żeby uzyskać jasny obraz sytuacji, dojść ze sobą do ładu, uświadomić sobie własne motywy i zamiary.

We WTOREK zachodzące procesy osiągną pierwsze apogeum (w Polsce przypada wtedy Narodowe Święto Niepodległości). Decyzje i czyny tego dnia (również te zaniechane, zablokowane i storpedowane) w perspektywie długookresowej mogą mieć ważne konsekwencje. Jeśli mamy jasne zamiary i jesteśmy gotowi zaangażować się w ich realizację, to możemy naprawdę bardzo wiele osiągnąć. Gorzej, gdy górę wezmą instynkty i emocje albo zabraknie nam zdolności czy umiejętności dostrzeżenia również rzeczowych, pragmatycznych aspektów danego tematu, poważnego potraktowania innych oraz ich punktu widzenia. W takich przypadkach należy liczyć się z nieprzyjemnymi scenami, a sprawy przybiorą niekontrolowany obrót. Bądźcie gotowi zaangażować się w to, co leży Wam na sercu, unikajcie jednak niepotrzebnej walki o władzę i prowokacji. Na poziomie dnia codziennego energie sprzyjają domowym porządkom. [Księżyc w Raku, 11.11. Mars w koniunkcji z Plutonem 12° Koziorożca]

Również w ŚRODĘ dominować będą uczucia, napięcie jednak przejściowo opadnie. To dobry czas, żeby rozliczyć się z doświadczeniami i wydarzeniami poprzedniego dnia. Wykorzystajcie okazję, żeby zająć się swoim stanem psychicznym i jego potrzebami albo o prostu zróbcie coś dobrego dla swojej psyche.

CZWARTEK i PIĄTEK znowu będzie gorąco i napięcie sięgnie zenitu. Z jednej strony poczujemy ogromną potrzebę kreatywności, zapragniemy poświęcić się przyjemnym, radosnym stronom życia, wzrośnie też potrzeba samodzielności i niezależności. Niecierpliwość i drażliwość mogą sprawić, że odbierzemy zachowanie innych jako ograniczenie, przejaw kontroli czy prowokację. W efekcie nawet pozorne błahostki mogą wywołać nagłe i gwałtowne reakcje.  Nie dajcie się sprowokować do pochopnych osądów i działań. Najlepiej jeśli pozostaniecie otwarci i kreatywni w swoim zachowaniu. Ponowne zdefiniowanie priorytetów i wyznaczenie kierunku na przyszłość może też nastąpić w związkach oraz w sferze wartości. Teraz okaże się, co jest prawdziwe i trwałe, a co – zwykłym pozorem albo obietnicą bez pokrycia. Zastanówcie się, co w życiu ma dla Was znaczenie, z czego jesteście gotowi zrezygnować, a co – szczerze mówiąc – bardziej ciąży niż sprawia radość. Działające energie sprzyjają też działaniom twórczym oraz przedsięwzięciom muzycznym. Dodatkowo w czwartek i w piątek ogromną rolę odegrają erotyka i seksualność. [Księżyc w Lwie, 13.11. Mars w kwadraturze z Uranem 14°, koniunkcja Wenus/Saturn 26° Skorpiona]

Podczas WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Po gwałtownych, intensywnych procesach atmosfera uspokoi się, a naszą uwagę przykują konkretne wymogi dnia codziennego, wzrośnie poziom wrażliwości czy wyczulenia na punkcie różnych spraw i ujrzymy w nowym świetle wydarzenia poprzedniego tygodnia. Wykorzystajcie okazję, żeby się uspokoić, posprzątać i zrobić coś dobrego dla ciała i ducha. [Księżyc w Pannie, Wenus kwadratura Lilith, 16.11. Wenus wejdzie do znaku Strzelca]

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »