Prognoza tygodniowa 10–16.10.2016

Zamieszczony przez dnia Paź 9, 2016

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: świat w fazie zmian / stare i nowe sposoby podejścia do informacji, związków oraz wartości: co jest słuszne i wyważone? / prawda kwestią perspektywy / siła informacji i wiedzy / cena wolności

 

Procesy zmian, które od dłuższego czasu zachodzą w społeczeństwie, polityce i gospodarce, ulegną w tym tygodniu intensyfikacji, osiągając kolejne apogeum oraz punkt zwrotny. Teraz na pierwszy plan wysuną się energie przełomu i odnowy. W efekcie wzmocnione zostaną siły dążące do równouprawnienia i niezależności, z drugiej strony wzrośnie tendencja do kontrolowania, inwigilowania lub nadzorowania wszystkiego, co tylko możliwe. Poza tym zaznaczy się silna potrzeba sprawiedliwości, ale definicje tego, co słuszne i właściwie, mogą być diametralnie różne.

Ponieważ chodzi o dość sprzeczne tematy, dlatego w wielu dziedzinach można oczekiwać ważnych procesów i zdarzeń. Po pierwsze w centrum uwagi będzie kwestia naszego podejścia do informacji. W tych dniach pojawią się próby sterowania innymi ludźmi za pomocą wypowiedzianych, napisanych czy przekazanych treści, szantażowania ich poprzez sugerowane groźby czy milczenie, nastąpi też ujawnienie dotychczas skrzętnie skrywanych tajemnic, ewentualnie dojdzie do gwałtownych konfrontacji, które ostatecznie zadziałają jak oczyszczająca burza i utorują drogę do wznowienia rozmów.
Na poziomie zbiorowym na pierwszy plan wysuną się tutaj możliwości stwarzane przez nowoczesne technologie, a dotyczące informacji (m.in. Big Data, kontrola, cenzura, manipulowanie wiadomościami), również podejście do samej informacji i wiedzy (przewaga na tym polu) w negocjacjach między krajami, partiami czy przedsiębiorstwami. Prawdopodobnie w mediach zostanie też przeprowadzona intensywna kampania za lub przeciwko jakiemuś człowiekowi bądź tematowi.

Na poziomie jednostkowym chodzi o to, co w rozmowach zostanie powiedziane lub przemilczane. Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to zanim zareagujecie, spróbujcie zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad motywacją swojego zachowania. Jeśli będziecie szczerzy i autentyczni, jasno wyrazicie własne zdanie i powściągniecie przemożną skłonność do manipulowania innymi, to możecie teraz poruszyć nawet bardzo drażliwe kwestie albo tematy, które wcześniej były przemilczane. Są spore szanse na konstruktywną reakcję.
Poza tym energie sprzyjają wszelkim dociekaniom, zbieraniu informacji oraz kwerendom.  Spektakularne wydarzenia w dziedzinie handlu, podróży i transportu wzbudzą sporą sensację.
Na polu związków i przyjaźni, ale również antagonizmów i procesów, które zostały zainicjowane w ubiegłym tygodniu, nastąpią kolejne ważne, acz częściowo zaskakujące procesy. W tych dniach może wyraźnie nasilić się dążenie do wolności i niezależności. Przy okazji będziemy porównywać swoje prawa i możliwości z tymi, jakie mają inni. Jeśli zaczniemy się zastanawiać „Kto ma więcej?” albo „Komu lepiej się powodzi?”, to może dojść do nieprzyjemnych konfliktów. Natomiast osoby, które okażą otwartość i tolerancję wobec innego stylu życia czy punktu widzenia, a także życzliwie spojrzą na własne i cudze interesy, mogą poeksperymentować z formą swoich związków.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK dominować będzie atmosfera przełomu. Zawieją wiatry zmian, ogarnie nas żądza przygód, a duża otwartość na nieoczekiwane spotkania ożywi umysły i dusze. W tych dniach poczujemy ogromną potrzebę rozmów i eksperymentów z nowymi pomysłami. Wykorzystajcie szansę, poszukajcie kontaktu z osobami o podobnych zapatrywaniach, rozmawiajcie o swoich pomysłach i ideałach oraz dajcie się zainspirować. Astrologiczne konfiguracje sprzyjają również przeprowadzeniu w pracy burzy mózgów – istnieje spore prawdopodobieństwo, że w efekcie narodzą się przyszłościowe koncepcje. Sytuacja zrobi się trudna tylko tam, gdzie fiksacje czy konkretne wyobrażenia na temat tego, jak sprawy powinny wyglądać, utrudnią nam dostrzeżenie możliwości albo spróbujemy sprzedać innym swoją ideologię jako jedynie słuszną. [Księżyc w Wodniku, Merkury w koniunkcji z Jowiszem 7° Wagi]

W ŚRODĘ nastrój zacznie ulegać zmianie – wzrośnie wrażliwość i wyraźnie zaznaczy się kontrast między zabawą, lekkością bytu, chęcią eksperymentowania, a tęsknotą za emocjonalną więzią i zrozumieniem. Taka sytuacja zrodzi drażliwość, która utrudni nam zachowanie spokoju. W efekcie nastąpią gwałtowne zwroty akcji i nieobliczane reakcje. Osoby, które poradzą sobie z takimi energiami, mogą skorzystać z przypływu inspiracji i twórczych mocy.

W CZWARTEK i w PIĄTEK wrażliwość i drażliwość sięgną zenitu. Byle błahostki mogą nas zirytować, zranić albo głęboko poruszyć, wzrośnie też zadziorność. Dodatkowo w tych dniach dojdzie do sytuacji, które wyraźnie pokażą nam, że drzewa nie rosną do nieba, czyli sukces ma swoje granice. Będzie trzeba poświęcić uwagę mniej radosnym stronom życia albo walczyć z trudnościami. W takich momentach spróbujcie zachować spokój, unikajcie pochopnych reakcji i decyzji, bo później możecie ich żałować. [Księżyc w Rybach, Merkury w kwadraturze z Marsem 12°]

 

Czas zawirowań

W czasie WEEKENDU tematy i procesy tej fazy osiągną apogeum. SOBOTA i NIEDZIELA stoją pod znakiem ruchu oraz aktywności. Do głosu dojdą napięcia, niepokój i wojowniczość. W efekcie poczujemy, że coś wisi w powietrzu i niewiele będzie trzeba, żeby doszło do wybuchu.  Przede wszystkim tam, gdzie w minionych dniach nagromadziły się frustracje albo próbowano stłumić zmiany, silne energie wywołają eksplozję o trudnych do przewidzenia skutkach.
Jeśli natomiast wiecie, czego tak naprawdę chcecie, a jednocześnie będziecie gotowi zaakceptować to, co nastąpi, to możecie pozyskać ważne wglądy albo liczyć na zaskakujący przełom.
Uparta obrona przed zmianami, bezmyślne, impulsywne zachowania czy zwykły bunt dla buntu mogą tylko niebezpiecznie zaognić sytuację.
Zadbajcie teraz o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. Warto odważyć się na zrobienie czegoś niezwykłego! Możecie też wykorzystać działające energie do rozwiązania jakiegoś konfliktu.
Cokolwiek nastąpi, pozostańcie uważni, ostrożni, a przede wszystkim fair wobec innych. Jeśli będziecie przestrzegać reguł gry, to zobaczycie zaskakujące, nowe możliwości.  [Słońce w Wadze opozycji do Urana 23°, Merkury w Wadze w kwadraturze do Plutona 15°]

W NIEDZIELĘ o 6:22 – pełnia. Jeżeli, zamiast reagować w sposób nieprzemyślany i impulsywny, znajdziecie wentyl dla wewnętrznych i zewnętrznych napięć, to możecie ujrzeć siebie i swoją dalszą drogę w zupełnie nowym świetle. [Księżyc w Baranie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »