Prognoza tygodniowa 1. – 7.7.2019

Zamieszczony przez dnia Cze 30, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: całkowite zaćmienie Słońca / potężne impulsy do działania i podjęcia decyzji dotyczących przyszłości: kryzys – niebezpieczeństwo i szansa / konfrontacja z przeszłością, drogi do przyszłości; poczucie wspólnoty i twórcze pomysły przyniosą sukces

 


W tym tygodniu na pierwszy plan wysunie się jedno z najważniejszych wydarzeń astronomicznych i astrologicznych w tym roku. We wtorek o 21:22 (CET) nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Zjawisko będzie widoczne tylko w części Ameryki Południowej. Może ono uruchomić bardzo ważne impulsy do działania, nawet jeśli początkowo nic na to nie wskazuje. W efekcie wydarzenia i doświadczenia tych dni zainicjują istotne, długofalowe procesy.
W centrum uwagi znajdą się przywódcy, ojcowie i autorytety, ale także instytucje, struktury władzy, prawa oraz granice.

 

Zbiorowo


Tematycznie zaabsorbują nas kwestie dotyczące interesu narodowego i wspólnotowego, systemów społecznych, przynależności i ojczyzny. Zainteresowanie wzbudzą też sprawy związane z domem i rodziną. Gotowość ujrzenia tych tematów w szerszym kontekście i poszukania wspólnie z innymi kreatywnych rozwiązań, pozwoli wykreować nowe poczucie wspólnoty, które sprosta wyzwaniom współczesności.
Gorzej, jeśli ktoś będzie uparcie obstawać przy starych strukturach czy wizjach świata albo spróbuje osiągnąć cel, uprawiając grę o władzę (dominacja, kontrola, uniki, manipulacja).

 

Indywidualnie


Na poziomie indywidualnym musimy teraz przyjrzeć się własnym historiom, potrzebom i interesom w ww. zakresie. Przy tym warto wziąć pod uwagę również sprawy, które dotychczas pozostawały zepchnięte na bok lub wyparte. Najlepiej, jeśli okażecie serce i zatroszczycie się o własne potrzeby. Świadomie zadbajcie o swój psychiczny komfort i dobre samopoczucie. Dzięki temu będziecie mogli bez lęku stawić czoła demonom przeszłości oraz nadchodzącym wyzwaniom. Jeśli dodatkowo jesteście gotowi poeksperymentować z nowymi pomysłami albo możliwościami, to mogą wydarzyć się naprawdę fantastyczne rzeczy.

 

To tylko początek


Pamiętajcie jednak, że cokolwiek się stanie albo zostanie zainicjowane, będzie tylko pierwszym krokiem lub początkiem dłuższej historii. Dopiero kolejne tygodnie dopiszą jej ciąg dalszy – przyniosą istotne informacje, decyzje lub doświadczenia w tym zakresie. Głównie zachowanie zainteresowanych zadecyduje o sukcesie lub niepowodzeniu sprawy. Jeżeli nie zniechęcą Was pozorne porażki, będziecie wierni sobie i gotowi na eksperymenty, to pokonacie przeszkody, trudności albo ataki i od sierpnia możecie ruszyć nową, właściwą drogą. Gdyby jednak wygrała skłonność do zamykania się i wycofywania na stare pozycje, to życie skonfrontuje Was z głębokimi lękami lub tajemnicami.

Na codziennym poziomie na pierwszy plan wyjdzie to wszystko, co przyczynia się do dobrego samopoczucia i dostarcza nam przyjemności. Dlatego cieszcie się pięknymi stronami życia i stwórzcie sobie oazy, w których możecie poświęcić się swoim ulubionym czynnościom. Jakość czasu nie sprzyja zbyt poważnym projektom, które wymagają obiektywności.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK nadal będzie panować duża potrzeba rozmów i kontaktów, nie zabraknie nam też fantazji ani inspiracji. Zatem to dobry dzień, żeby cieszyć się – najlepiej wspólnie z innymi – lekkością życia albo zająć kreatywnymi, wizjonerskimi pomysłami. Konkretne zadania, wysiłek fizyczny albo przedsięwzięcia wymagające dużej koncentracji lepiej odłożyć na później.

 

Całkowite zaćmienie Słońca


We WTOREK energie wiodące ulegną wyraźnej zmianie. Po pierwsze wieczorem nastąpi nów, a wraz z nim opisane powyżej całkowite zaćmienie Słońca. Po drugie – po okresie, w którym głównie zajmowały nas sprawy innych – skupimy swoją uwagę na własnych potrzebach, rzeczach, które sprawiają nam przyjemność, interesują nas i inspirują. Tego dnia warto poświęcić chwilę, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co w głębi duszy jest dla nas ważne, co rozwesela nasze serce, wzbogaca życie i daje nam poczucie spełnienia. Nawet jeśli w tym momencie nie można zrealizować wszystkiego, co odkryjecie, to istnieją spore szanse, że uruchomione impulsy pozwolą na to w przyszłości.

ŚRODA przyniesie mieszany program. Tego dnia poczujemy ogromną potrzebę przynależności, serdeczności i uwagi. Osoby, które nie zignorują swojego samopoczucia i zadbają o spełnienie potrzeb, mogą teraz zaznać wiele radości. Z drugiej strony do głosu dojdą stare sprawy i towarzyszące im emocje. Jeżeli pozwolimy, aby te ostatnie nami zawładnęły, zamkniemy się na związane z nimi reakcje, a także na emocje innych, to może być problem. Jakość czasu sprzyja wyjaśnieniu spraw dotyczących domu i rodziny.

W CZWARTEK i w PIĄTEK – ogólnie rzecz biorąc – powróci słońce. Te dwa dni stoją pod znakiem radości! Jeżeli macie teraz wakacje, to bawcie się i cieszcie, jeżeli nie – to przynajmniej spróbujcie odpocząć od prozy życia. Humor poprawią nam również niezobowiązujące flirty. Czas sprzyja twórczym, kreatywnym projektom.

W czasie WEEKENDU nasz zapał zostanie nieco przygaszony. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ wzrośnie poziom wrażliwości, w efekcie byle błahostki mogą nas zirytować i dotknąć.
Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zacznie zwalniać i w nocy z niedzieli na PONIEDZIAŁEK przejdzie do ruchu wstecznego. Dlatego możemy mieć problem ze znalezieniem właściwych słów. Warto teraz zrobić sobie przerwę i zadbać o wszystkie rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Poświęćcie trochę uwagi również swojemu ciału.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »