Prognoza tygodniowa 1. – 7.10.2018 (miłość)

Zamieszczony przez dnia Wrz 30, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: stara miłość nie rdzewieje / punkt zwrotny / nowe impulsy / przełom / jasny obraz tego, co zaszło i dalsze działania / szczerość, autentyczność i uczciwość / walka o władzę i próby manipulacji niosą spore niebezpieczeństwo / związki w centrum zainteresowania

 

Nawet jeśli astrologiczne konfiguracje nie wyglądają teraz zbyt spektakularnie, to jednak doświadczenia tego tygodnia w wielu sferach życia zainicjują istotną zmianę. Możliwe są decydujące kroki naprzód albo ostateczne cięcia, ważne przełomy i nowe początki, ale również rozpady związków, przełamanie tabu, skandale, walka o władzę i dominację.

Niektóre wydarzenia mogą nami wstrząsnąć, skłonić do reorientacji i zmiany sposób myślenia, ewentualnie zyskamy absolutną jasność i pewność w jakieś sprawie. O tym, jaką zmianę zainicjuje to, co teraz nastąpi, co zobaczymy i przeżyjemy, zadecyduje już horoskop indywidualny. Osoby szczere, autentyczne i zdecydowane, ale także otwarte na potrzeby drugiej strony mogą liczyć na konstruktywny bieg wypadków.

Na poziomie osobistym wielu z nas poczuje w swoich związkach przymus skorygowania własnego stanowiska oraz przekonań. Szczególną rolę odegrają przy tym kwestie podziału władzy, zależności, wiążących zobowiązań, ról związanych z przynależnością do danej płci, jak również „słusznego” zachowania.
Jak bumerang powracać będzie pytanie, jak pogodzić indywidualną wolność z lojalnością i zobowiązaniem. Tam, gdzie istnieje wspólny cel albo wspólne zainteresowania, a strony zdołają uwzględnić odmienne stanowiska, zostaną znalezione nowe, kreatywne rozwiązania.

Na poziomie mundalnym różnice polityczne, społeczne czy gospodarcze mogą doprowadzić do gwałtownej walki o władzę czy zajmowaną pozycję. Ważne procesy zostaną też zainicjowane w temacie integracja-równouprawnienie-konkurencja-kooperacja versus ujednolicenie-konkurencja-rozłam.

 

Tydzień w szczególe


Opisany na wstępie zwrot da o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK. Wprawdzie na pozór tego dnia będzie panował radosny, luźny nastrój, ale pod skórą zaczniemy odczuwać narastające napięcie. Cieszcie się lekkością, jeśli jej doświadczycie, lecz w kontakcie z głębszymi tematami bądźcie uważni. Wieczorem nastąpi wyraźna zmiana energetyczna. Wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i pewności, do głosu dojdą uczucia, a jednocześnie wszelkiego rodzaju ograniczenia i związana z nimi chęć uwolnienia się od rzeczy, które przestały nam pasować. Ewentualnie zapragniemy złożyć coś w ofierze albo pozwolimy czemuś odejść. [Księżyc w Bliźniętach, Mars w koniunkcji z Lilith]

Również WTOREK i ŚRODĘ zdominuje silna chęć przynależności, wiarygodności, rodziny i bezpieczeństwa. Równocześnie wzrośnie potrzeba klarowności i sprawiedliwości. W najlepszym razie możecie wykorzystać te energie, żeby przeprowadzić dyskusję na jakiś temat, która od dawna czekała na swój czas. Tam, gdzie uda się w szczery, uczciwy sposób omówić nawet trudne kwestie, gdzie będziemy mieli na względzie dobro ogółu, istnieją spore szanse na znalezienie konstruktywnych rozwiązań.
Gorzej, jeśli jedna ze stron wejdzie w rolę rodzica, zacznie pouczać drugą i narzucać swoją wolę albo odwrotnie – zaczniemy reagować jak dzieci: obrazimy się, będziemy przy czymś upierać lub manifestować swoje urazy. Czas sprzyja pracom domowym i zajęciu się kwestiami rodzinnymi. Warto też poświęcić chwilę dla poprawy swojego duchowego samopoczucia. [Księżyc w Raku, Merkury w kwadraturze do Plutona]

W CZWARTEK do głosu dojdzie radość życia. Zechcemy podjąć kreatywne działania oraz wyrazić własne pomysły. Ten twórczy dzień sprzyja również erotycznym uniesieniom. Jednocześnie na powierzchnię mogą wypłynąć tematy, które były aktualne już na początku tygodnia, ale nie zostały wtedy poruszone. Teraz te sprawy zwrócą na siebie uwagę, wymuszą jasną deklarację albo konkretne działania. Bądźcie odważni i ruszcie do przodu! Może jeszcze trochę potrwać, zanim zobaczycie wszystkie konsekwencje swoich działań, ale warto! Dotyczy to przede wszystkim wszelkiego rodzaju związków.

Również PIĄTEK zasadniczo stoi pod znakiem radości i zabawy, jednak tego dnia zaznaczy się pewna tendencja do przesady, co może skutkować rozczarowaniem. [Księżyc w Lwie]

 

Stara miłość nie rdzewieje


W piątek – patrząc z perspektywy Ziemi – Wenus zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego. Tym samym rozpocznie się okres, w którym większą uwagę zwrócą na siebie związki, umowy oraz wszelkie wartości.
Podczas retrogradacji Wenus (do 16 listopada) w tych obszarach na jaw mogą wyjść różne niezałatwione, tłumione sprawy. Czas sprzyja wyjaśnieniu otwartych kwestii w tym zakresie, konfrontacji z wypartymi tematami oraz ujawnieniu tychże. Zaczniemy korygować swoje wiążące zobowiązania i przerabiać umowy. Niewykluczone, że jakieś przypadkowe spotkania przywołają wspomnienia starych spraw albo miłosnych historii. To nie jest korzystna pora na zawieranie nowych umów. Warto też zachować ostrożność w podejmowaniu nowych finansowych zobowiązań, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że będą one bazować na starych wyobrażeniach i założeniach. Także związki, w które teraz wejdziemy, będą oparte na doświadczeniach i problemach z przeszłości.

Podczas WEEKENDU zapanuje trzeźwa i pragmatyczna atmosfera. O naszą uwagę upomną się sprawy codzienne, możemy też mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania. Warto wykorzystać te dwa dni na zrobienie „porządków” w swojej psyche i w swoim życiu, a także zająć się tymi wszystkimi sprawami, na które zabrakło nam czasu w ciągu minionego tygodnia. Poza tym konfiguracje astrologiczne sprzyjają aktywności służącej zdrowiu i poprawie kondycji. Z działających teraz energii skorzystają też projekty związane z przyrodą. [Księżyc w Pannie]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »