Prognoza tygodniowa 07.09–13.09.2015 (zaćmienie)

Zamieszczony przez dnia Wrz 6, 2015

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wątpliwości, kryzysy i niepowodzenia / testy, uzdrowienie, odwaga i łaska / siła słowa i informacji / skutki nowych wglądów, komunikacja kluczem do rozwiązania problemu

W tym tygodniu zapadnie kilka ważnych decyzji. Z jednej strony będą one kontynuacją wydarzeń i procesów, jakie nastąpiły wiosną bieżącego roku, z drugiej – wymuszą ponowne zajęcie się poruszonymi wtedy tematami. W związku z tym możliwe są trzy scenariusze zdarzeń: w pewnych kwestiach trzeba będzie zaakceptować istniejącą sytuację i pogodzić się z czynnikami, na które nie mamy wpływu. W innych chodzi o znalezienie głębszych, dotychczas ukrytych przyczyn i (bez względu na konsekwencje) wykorzystanie wszelkich dostępnych środków w celu dotarcia do sedna problemu. Natomiast trzeci wariant zakłada kryzys, który całkowicie zakwestionuje dotychczasową drogę i wymusi zmianę kursu.
Jeśli idzie o aktualne sprawy, to odróżnienie od siebie tych trzech wariantów może nie być łatwe, jednak zadecyduje o ostatecznym sukcesie. Ponieważ na ten moment nie znamy jeszcze wszystkich faktów, dlatego dodatkowo jest ważne, aby nie dać się nakłonić do wyciągania przedwczesnych wniosków.
W najbliższych tygodniach rozmowy, dociekania czy wnikliwe badania pozwolą nam zdobyć kolejne informacje i wyjaśnić szczegóły. W efekcie dopiero w październiku będzie można podjąć kluczową decyzję lub dokonać zasadniczych wyborów w zakresie dalszej strategii działania. Powyższe dotyczy głównie związków, partnerstwa i umów, jak również oświaty, mediów, podróży, komunikacji, kwestii socjalno-społecznych, środowiska naturalnego oraz zdrowia.

Jednocześnie w pewnych sprawach, zwłaszcza związanych z pomocą społeczną, przyrodą, zdrowiem, duchowością i religią, zostanie teraz wytyczona droga na kolejne pół roku. To co się niebawem wydarzy, również poczynione obserwacje, podjęte czy zaniechane działania stworzą podwaliny pod dalszy rozwój wypadków. W wymienionych sferach życia wystąpi wiele sytuacji, które wywołają zwątpienie w obraną drogę bądź poczucie bezradności. W takich przypadkach nie wolno załamywać rąk, ale też uciekać w nadmierny aktywizm czy zbyt surową (samo)krytykę. Najlepiej, jeśli okażecie wtedy zrozumienie i empatię zarówno względem siebie, jaki i bliźnich, zachowując trzeźwy osąd sytuacji, i po prostu zrobicie to, na co pozwalają okoliczności, a pozostałe kwestie przyjmiecie z akceptacją i poświęceniem. Wtedy mogą nastąpić zaskakujące i cudowne zwroty akcji, głęboko poruszające doświadczenia, ale również wglądy w obszary, które dotychczas były dla Was niedostępne.
Teraz szczególnie liczą się uważność, żmudna praca nad szczegółami, zrozumienie dla codziennych drobiazgów, a także otwartość, uczciwość i klarowność podczas negocjacji – jeśli będziecie o tym pamiętać, to otworzą się przed Wami nowe możliwości.

Oprócz powyżej opisanych, trudnych tematów, w tych dniach nadal będziemy dysponować dużą ilością kreatywnej, twórczej energii i raczej nie zabraknie nam inspiracji. Artyści oraz wszelkiego rodzaju twórcy mogą wykorzystać ten czas, aby nadać ostateczny kształt swoim projektom albo uzupełnić je o nowe elementy.

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK da o sobie znać głęboka potrzeba bezpieczeństwa i przynależności. Na pierwszy plan wysunie się kwestia korzeni, ojczyzny oraz rodziny, która wzbudzi też silne emocje. Na poziomie osobistym zadajcie sobie pytanie, czego potrzebujecie, żeby czuć się dobrze, bezpiecznie i swobodnie jak w domu.
W kontaktach z innymi ludźmi bądźcie gotowi świadomie bronić swoich interesów, ale również traktujcie poważnie potrzeby drugiej strony, nawet jeśli nie pokrywają się z Waszymi. W optymalnym przypadku rozmowy pozwolą teraz znaleźć rozwiązania i możliwości akceptowalne dla wszystkich zainteresowanych. Gorzej, jeśli górę wezmą indywidualny strach, złość, ból, jeśli spróbujemy osiągnąć coś groźbą bądź przemocą lub będziemy nalegać na wybór radykalnych rozwiązań. W tych dniach liczą się uważność, gotowość podjęcia rozmów i wyczucie. [Księżyc w Raku, Głowa Smoka w koniunkcji z Lilith]

ŚRODA i CZWARTEK uruchomią spore pokłady kreatywnej energii, wzrośnie chęć działania i zorganizowania czegoś. Osoby, które są gotowe wykorzystać dostępne siły do konstruktywnej pracy (sztuka, wyjaśnienie sytuacji panującej w związku, realizacja nowych pomysłów itp.), mogą w tych dniach wiele osiągnąć.
Jednocześnie padnie wiele krytycznych pytań. W związku z tym wyjdą na jaw pewne tajemnice i nastąpi złamanie dotychczas istniejących tabu. W takim przypadku postąpicie najlepiej, reagując na daną sytuację w sposób autentyczny, otwarty i szczery. Wtedy nawet trudne sprawy mogą przybrać zaskakująco korzystny obrót. Unikajcie niepotrzebnego demonstrowania władzy, natręctwa i wścibstwa. Zagadnienia, które zostaną teraz poruszone, mogą z jednej strony dotyczyć starych historii, a z drugiej uruchomić jakiś nowy, ważny proces. Na rezultaty należy jednak poczekać do października. [Księżyc w Lwie, Merkury w kwadraturze do Plutona]

W PIĄTEK trzeba będzie zająć się faktycznymi albo możliwymi konsekwencjami tego, co zaszło w poprzednich dniach. Przede wszystkim, jeśli wcześniej górę wzięły namiętności, na pierwszy plan wysunęły się subiektywne opinie i postawy, to w tej chwili może nastąpić otrzeźwienie. Coraz wyraźniej zarysują się granice fizycznych możliwości. [Od godziny 15:55 Księżyc w Pannie]

W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ w centrum uwagi znajdą się konkretne okoliczności, wzrośnie potrzeba porządku i jasnych, klarownych sytuacji, ale również wrażliwość i podatność na zranienie. Wielokrotnie przekonamy się, że nie sposób rozwiązać wszystkiego od ręki, a w niektórych przypadkach trzeba będzie wyciągnąć bolesne wnioski. Osoby, które są gotowe stawić czoła bieżącym zadaniom i zrobić to, co możliwe, mogą w tych dniach stworzyć podstawy, dzięki którym osiągną konstruktywny przełom w trudnej, nawet pozornie beznadziejnej sprawie.
Zarówno ze sobą, jak i z najbliższym otoczeniem obchodźcie się teraz jak z jajkiem, poświęćcie czas, żeby zadbać o wszystkie drobiazgi i zróbcie porządki (również we własnym wnętrzu). Z konfiguracji astrologicznych skorzystają też wszelkie działania związane ze zdrowiem, przyrodą oraz środowiskiem naturalnym.
W niedzielę rano (o godzinie 8:54) nastąpi niewidzialne u nas, częściowe zaćmienie Słońca. Wydarzenia i doświadczenia tego dnia mogą dostarczyć ważnych impulsów dla dalszego rozwoju wypadków.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »