Próba fundamentów związku. Nów w znaku Wagi

Zamieszczony przez dnia Wrz 26, 2011 | 0 komentarzy

Próba fundamentów związku. Nów w znaku Wagi

27 września o godzinie 13:09 nastąpi nów w znaku Wagi (4°00′). Słońce i Księżyc połączą się z Merkurym, aktywizując mocno napięciowy układ pomiędzy Uranem a Plutonem (poniżej horoskop na Wrocław). Tak więc czeka nas ekscytujący, a niektórych niespokojny i nerwowy czas.

Nów ogólnie wyznacza zakończenie jednego i początek kolejnego cyklu Księżyca, czyli wskazuje na możliwość przynajmniej częściowego sfinalizowania projektów i spraw, które absorbowały naszą uwagę w ostatnich tygodniach, zainicjowania ich kolejnej fazy lub czegoś zupełnie nowego.

Z uwagi na aktywizację krzyża kardynalnego ten nów należy jednak do wyjątkowo ważnych, tzn. decyzje i zmiany mu towarzyszące będą miały charakter długofalowy. Opozycja do Urana w znaku Barana i kwadratura do Plutona w znaku Koziorożca uruchamia bowiem mundalną kwadraturę Urana i Plutona (więcej na ten temat w: Wiek rozpadu i dezintegracji. Uran – Pluton oraz Turbulencje na giełdach), dając w tym przypadku silny impuls do zmiany. Dotyczy to szczególnie horoskopów z obsadą 2°-5° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca (urodzeni na początku tych znaków) .

Na pierwszy plan wysunie się kwestia zmiany hierarchii wartości, istniejące związki oraz układy formalne zostaną wystawione na próbę, podobnie jak normy prawne i polityczne. Jeśli nasza relacja jest zdrowa, oparta na solidnych podstawach i autentycznej równowadze, jeśli ma w sobie „miąższ”, a nie straszy tylko pustą formą, to wyjdzie z testu jeszcze bardziej wzmocniona, wręcz scementowana (Wenus, władczyni nowiu, w koniunkcji z Saturnem).

Waga kojarzona jest m.in. z konwenansami, savoir-vivre’em, elegancją, dyplomacją, harmonią w sztuce, życiu i stosunkach międzyludzkich, dekoracją i formą relacji, z pośredniczeniem i polityką salonową.

Sekstyl Marsa (5°05 Lwa) do nowiu i Merkurego zaktywizuje w tych dziedzinach naszą wolę, myślenie i czucie, zachęci nas też (zwłaszcza Wagi, które mają zwykle problem z podjęciem decyzji) do działania, natomiast trygon Marsa do Urana (2°32 Barana) będzie sprzyjać nagłym, spontanicznym zmianom. Opozycja Plutona do nowiu może skłaniać do wymuszeń, manipulacji, powodować wywieranie presji i gierki o władzę.

Dzisiaj warto obserwować sytuację i – o ile to możliwe – nie podejmować radykalnych kroków ani nie podpisywać umów (Merkury spalony przez Słońce pozbawia nas możliwości racjonalnej, obiektywnej oceny sytuacji i ogranicza horyzonty myślowe, poza tym podczas Hekate ogólnie wzrasta skłonność do oszukiwania siebie lub innych).

Nawet jeśli w Waszym życiu nie nastąpi nic spektakularnego, warto zwrócić uwagę na spotkania i rozmowy, jakie tego dnia będą miały miejsce, a także odczucia, wrażenia czy myśli, które pojawią się pod wpływem kontaktu z innymi ludźmi albo tym wszystkim tym, co stanowi przejaw piękna, harmonii i estetyki, ponieważ podczas nowiu powstają zalążki przyszłych wydarzeń, zmian i decyzji (w tym przypadku o charakterze długofalowym).

Z aurą wtorku doskonale korespondują:

wykwintna kolacja przy świecach (najlepiej w eleganckiej restauracji),

wizyta w muzeum albo filharmonii,

oglądanie pokazów mody lub przedstawień baletowych.

To dobry czas na chwilę refleksji, podsumowanie minionego miesiąca i wytyczenie celów na następny, przyjrzenie się naszym związkom z innymi ludźmi (w razie potrzeby przywrócenie im harmonii), relaks, odpoczynek, oczyszczenie swojej przestrzeni życiowej i zadbanie o jej estetykę, przyjęcie roli rozjemcy.

O dzisiejszym nowiu można przeczytać również w aktualnym Kalendarzu Tygodniowym.

Osoby, które mają w swoim horoskopie Słońce w 4° Wagi, czeka intensywny i raczej niespokojny rok (np. gwałtowne zmiany, problemy zdrowotne, interwencje losu), należą do nich m.in.:

Michael BALLACK – niemiecki piłkarz, były kapitan reprezentacji Niemiec

Brigitte BARDOT – francuska aktorka i modelka

• Lory DEL SANTO – matka śp. Conora Claptona

Sylvia KRISTEL – holenderska aktorka i modelka (światową sławę uzyskała dzięki głównej roli w erotycznym filmie Emmanuelle);

Gwyneth PALTROW – amerykańska aktorka, reżyser i scenarzystka filmowa;

Christopher SCHWARZENEGGER – syn Arnolda Schwarzeneggera i Marii Shriver;

Josef ŠKVORECKÝ – czeski pisarz, tłumacz literatury i wydawca;

Krzysztof TERCJAK – polski rajdowiec skazany 22 września 2011 roku na 15 lat więzienia za zabójstwo wrocławskiego taksówkarza;

Serena WILLIAMS – amerykańska tenisistka.

 

Wszystkim osobom zaangażowanym w związki, które mają w swoich horoskopach obsadę 2°-5° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, życzę cierpliwości, rozwagi i podjęcia słusznych decyzji. Love survives!:)

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »