Pozew o rozwód czy scementowanie? 9. – 15.12.2019

Zamieszczony przez dnia Gru 8, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: pozew o rozwód czy scementowanie związku? / wartości i związki w fazie zmian: zrzucić zbędny balast, usunąć złogi, pożegnanie z tym, co straciło rację bytu / dostrzec jakość oraz istotę rzeczy / koncentracja na sprawach ważnych / nowy początek i wiążące zobowiązania / jednoznaczna postawa opłaci się

 

W tym tygodniu trzeba przejść do rzeczy! Teraz liczą się powaga, uważność, szacunek i klarowność. To idealna pora dla osób, które cenią sobie zadumę, głębię i cichą radość. Jakość czasu nie sprzyja natomiast hucznym imprezom, radosnemu świętowaniu ani działaniom wymagającym wyluzowanego podejścia.

 

Pozew o rozwód czy scementowanie związku?

 

Przede wszystkim w związkach, sprawach dotyczących partnerstwa, wartości, posiadania i wiążących zobowiązań trzeba oczyścić atmosferę i wyłożyć kawę na ławę. Pora podjąć decyzję! Wydarzenia, które nastąpią w tych dziedzinach dostarczą nam ważnych impulsów do działania w nadchodzącym roku. Osoby, które są gotowe dokonać bilansu, zająć się głębszym, dotychczas ukrytym sensem jakiejś sprawy i dotrzeć do prawdziwego sedna problemu, mogą teraz stworzyć solidny fundament lub zasiać ziarno, które przyniesie pewną, satysfakcjonującą przyszłość.

Na pierwszy plan wysuną się kwestie związane z podejściem do życia i wyznawanymi wartościami. Zadajcie sobie pytanie, na jakich założeniach, przekonaniach i „prawdach” bazują Wasze oceny oraz decyzje. Co jest dla Was sensowne i warte wysiłku? Jak radzicie sobie z niesprawiedliwością i wątpliwościami?
Prawdopodobnie wyraźnie zobaczymy, że wiele rzeczy, które wcześniej wydawały nam się słuszne i pożądane, straciło już znaczenie albo rację bytu. Tam gdzie zdołamy otwarcie zakwestionować dotychczasowe przekonania, opinie i oczekiwania, pojawią się ważne wnioski i obserwacje. Niewykluczone, że spojrzymy też na jakąś sprawę lub doświadczenie z zupełnie nowej perspektywy i zrozumiemy ich szerszy kontekst. Dodatkowo zaistnieją przesłanki dla znalezienia rozwiązań istniejących problemów.

Na konkretnym poziomie chodzi o polityczne, kulturalne, religijne i duchowe przekonania. Sporą uwagę przykują również zmiany społeczne i klimatyczne oraz zdobycze współczesnej nauki i związane z nimi przesunięcie punktu ciężkości.

 

Teraz mniej znaczy więcej


Nadchodzący tydzień przyniesie też istotne decyzje w sprawach związanych z konkretnymi wartościami i roszczeniami (gospodarka, finanse, własność). Prawdopodobnie wydarzenia i doświadczenia tych dni zainicjują trend prostoty i skromności albo nasilą skłonność do rezygnacji ze zbytku. Ogólnie obowiązuje dewiza, że jakość jest ważniejsza od ilości, a zrównoważony rozwój i wytrwałość to też luksus!
W najlepszym razie zostaną podjęte decyzje dotyczące świadomego podejścia do różnego rodzaju dóbr. Jak bumerang powracać będzie pytanie, co jest ważne i warte ocalenia, a co nie przynosi już żadnego pożytku, a nawet zaczęło ciążyć. W rzeczy istotne warto się zaangażować, reszcie trzeba powiedzieć „do widzenia”. Wykorzystajcie okazję, żeby przyjrzeć się swoim zasobom, usunąć to, co niepotrzebne oraz znaleźć stosowne miejsce dla tego, co jest ważne.
Teraz możliwe są też bolesne straty albo lęk przed stratą nasili skłonność do kompulsywnego trwania przy czymś bądź przy kimś. W efekcie takie zachowanie stanie się ciężarem i uniemożliwi nam dalszy rozwój.

Poza tym zarówno w życiu osobistym, jak również na poziomie globalnym trzeba będzie zrewidować wszelkie związki, formy partnerstwa, umowy oraz ustalenia. Sporo uwagi przykują zwłaszcza relacje, w których istotną rolę odgrywają lęki, zazdrość, potrzeba sprawowania kontroli i posiadania czegoś bądź kogoś. Chodzi o to, żeby oddzielić żywą, autentyczną i w głębi duszy prawdziwą treść od tego, co jest już tylko pustą formą, nawykiem lub tradycją. Pora docenić i wzmocnić to, co jest witalne, a usunąć zmurszałe, przestarzałe wzorce. W tym drugim przypadku znajdźcie uczciwy sposób rozstania i zakończenia relacji. Czas na pytanie: pozew o rozwód czy scementowanie związku?

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK na pierwszy plan wysuną się wszelkie wartości. W tych dniach wyraźnie wzrośnie potrzeba pewności i bezpieczeństwa. Jednocześnie rozmaite wydarzenia i doświadczenia mogą nas zdezorientować i wzbudzić wątpliwości co do słuszności obranej drogi. Wykorzystajcie okazję, żeby zrewidować swój aktualny system wartości i porównać wyobrażenia z konkretnymi faktami. Jeśli zrobicie to w otwarty sposób, to możecie sporo zrozumieć i zobaczycie, że nie jesteście sami ze swoim problemem.

 

Magiczna pełnia – 12.12.


We wtorek wieczorem poczujemy większą chęć kontaktów i rozmów z innymi ludźmi. Warto wykorzystać ŚRODĘ i CZWARTEK, aby przedyskutować wszystkie tematy, które są dla Was ważne w związku. Mówcie otwarcie o swoich oczekiwaniach i lękach, o swoich pragnieniach i antypatiach, wyjaśnijcie też wszelkie otwarte kwestie. Na poziomie globalnym w centrum uwagi znajdą się wszelkie umowy handlowe.
Pełnia (o 6:12) sprzyja pozyskaniu nowych informacji. Czas jasno zobaczyć aktualną sytuację i zebrać owoce zasiane 26 listopada. Na poczynionych obserwacjach możecie zacząć coś budować.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ zachodzące teraz procesy osiągną swoje apogeum. Te dni zdominuje potrzeba przynależności, wspólnoty, bezpieczeństwa oraz klarownych, wiążących ustaleń. Jeśli będziemy gotowi wspólnie z innymi wysondować możliwości ożywienia lub pogłębienia jakiegoś związku bądź wspólnoty, może teraz nastąpić ważny przełom. Ale niewykluczone również, że w tych dniach zapadnie decyzja o rozstaniu. Czyli pozew o rozwód albo scementowanie związku!
Jeśli zainteresowani potraktują się uczciwie i z szacunkiem, to istnieje szansa na zalezienie konstruktywnego rozwiązania. Gorzej, jeżeli jedna ze stron spróbuje osiągnąć cel przy pomocy szantażu, gróźb, gry o władzę lub ostentacyjnie odmówi rozmowy.

W NIEDZIELĘ astrologiczne niebo rozpogodzi się, będzie słonecznie i pozytywnie. Teraz powróci radość życia i chęć działania. Nie zabraknie nam też inspiracji ani kreatywnych pomysłów. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się tematom, które są bliskie Waszemu sercu i sprawiają Wam frajdę.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »