Powrót do przyszłości

Zamieszczony przez dnia Sty 15, 2015 | 5 komentarzy

Powrót do przyszłości

Dwie drogi rozchodziły się w lesie,
A ja? Ja obrałem tą mniej uczęszczaną.
I to właśnie wszystko odmieniło.
„Droga”, R. Frost

 

Jak pokazują ostatnie dni, czas znaczących doświadczeń, trudnych decyzji, istotnych, szokujących wydarzeń, a nawet radykalnych zmian, o których była mowa w cz.I. (Pierwsze spotkanie złoczyńców), właśnie się rozpoczął. Teraz może nastąpić istotny zwrot w zachodzącym od dawna procesie transformacji – pod koniec stycznia Uran utworzy koniunkcję z Ogonem Smoka (zstępującym węzłem księżycowym), a Mars z Chironem. Pierwszy z wymienionych aspektów potrwa kilka dni i będzie kolejno uruchamiany przez Księżyc: 19 stycznia kwadratura ze znaku Koziorożca może sprzyjać irytacji i skłaniać do (nieprzemyślanych) działań, koniunkcja 25 stycznia spowoduje wstrząs i nagłą zmianę sytuacji, a 1 lutego kwadratura z Raka postawi kropkę nad i. O aspekcie Marsa i Chirona więcej w książce Vereny Bachmann pt. Chiron-Przewodnik.

Połączenie Urana z Ogonem Smoka powtarza się mniej więcej co 16 lat, czyli nie należy do częstych (poprzednie miało miejsce 30 maja 1999 roku w 17° Wodnika). Tym razem sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że po pierwsze dotyczy ono działającej od 2012 roku kwadratury Uran-Pluton (zatem zmiany, jakie za sobą pociągnie, będą miały globalne znaczenie, zachwieją sytuacją polityczną i gospodarczą), a po drugie przypada w na wskroś wodnikowym czasie, ponieważ:
20 stycznia nastąpi nów w 1° Wodnika, w pobliżu Merkurego i Wenus
podczas pełni 4 lutego w Wodniku znajdą się Słońce i Merkury
cała retrogradacja Merkurego przebiegnie w obrębie Wodnika, w „asyście” Słońca – taka powietrzna konfiguracja także występuje sporadycznie (21 stycznia Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się w 17° Wodnika, aby przejść do ruchu wstecznego, a 11 lutego ponownie „zmieni” kierunek, Słońce nie zdąży w tym czasie opuścić znaku).

Wcześniej Mars, władca Barana, utworzy koniunkcję z Neptunem i opozycję do Lilith, okoliczności towarzyszące temu aspektowi będą związane ze wspomnianą zmianą – mogą ją wywołać lub zapowiadać (Uran i Ogon Smoka pozostają we władzy Marsa). Koniunkcja Marsa z Neptunem sprzyja m.in. praktykom duchowym, działaniom, uduchowionym bądź pod wpływem siły Wyższej, kreatywności, inspiracji, ale też wszelkiego rodzaju szaleńcom (religijnym, będącym pod wpływem środków odurzających itp.), szarlatanom, okrucieństwu, fałszywym alarmom, sytuacjom chaosu i zagrożenia; obecność Lilith zapowiada katastrofy naturalne, głównie związane z wodą i ziemią, sytuacje wzbudzające poczucie bezsilności wobec potęgi przyrody i pierwiastka żeńskiego (Mars/Neptun w opozycji do Lilith i kwadraturze do Saturna).

W czasie nowiu (20.1.) i po nim zacznie obowiązywać zasada nihil admirari – nie dziw się niczemu. Na pierwszy plan wysuną się tematy związane z Wodnikiem: przyjaźnie, hasło wolności, równości i braterstwa, technika, internet, rewolucje, wspólne akcje i plany na przyszłość.
Taka energia będzie sprzyjać nagłym olśnieniom, przebłyskom intuicji albo wręcz genialności, ale grozi też wybujałym indywidualizmem, egocentryzmem, nieobliczalnymi reakcjami, nadmierną ekstrawagancją oraz ekscentrycznością. Pragmatyzm zostanie zastąpiony przez wizje i idee, trudno będzie o konkretne działanie, nie warto też oczekiwać definitywnych rozwiązań czy ostatecznych decyzji (retrograd Merkurego).
Na poziomie globalnym w tym czasie mogą zelektryzować nas informacje o badaniach, ciekawych odkryciach, innowacjach, przeprowadzonych eksperymentach, dotyczące eksploracji kosmosu, nowinek technologicznych i internetu, z drugiej strony grożą rewolucje, bunty, technoszaleństwo, ataki hakerów, gwałtowne tąpnięcia rynku czy anomalie przyrodnicze.

Przede wszystkim czekają nas jednak nagłe zwroty akcji i gwałtowne zmiany, zarówno w życiu osobistym, jak i na arenie światowej. To, jaką sferę obejmą, będzie zależało od horoskopu urodzeniowego, a charakter wyładowania – od planet uczestniczących w aspekcie. Obecność zstępującego węzła księżycowego zapowiada konfrontację z przeszłością i karmiczny charakter doświadczeń, Uran przynosi zdarzenia nagłe, gwałtowne niespodziewane, daje natychmiastowy efekt, w przeciwieństwie do Plutona, który potrafi drążyć długo, acz skutecznie, do całkowitego zniszczenia struktury.
To połączenie wyznacza ważny moment w zachodzącym procesie przeobrażeń i stanowi bezpośrednie nawiązanie do zaćmień oraz układu Wielkiego Krzyża w znakach kardynalnych, który nastąpił pod koniec kwietnia 2014 roku. Od tamtej pory zaszły istotne, wyraźne zmiany (m.in. wojna na Ukrainie, zaognienie stosunków na linii Wschód – Zachód, nowa doktryna wojenna Rosji, powstanie Państwa Islamskiego, ataki terrorystyczne we Francji). O ile układ krzyża wskazywał na sytuacje patowe (uczestniczące w nim planety wzajemnie się blokowały), o tyle koniunkcja Urana z węzłem księżycowym stworzy okazję uwolnienia energii za sprawą gwałtownych nieoczekiwanych zdarzeń. Z możliwością wystąpienia tych ostatnich muszą liczyć się przede wszystkim osoby, które w swoich horoskopach mają obsadzony 13 stopień [1] znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, w tym np. urodzone 4 stycznia, 3 kwietnia, 5 lipca, 6 października (+/- 2 dni).

Na marginesie: w tym czasie wchodzi do kin „Gra tajemnic” – opowieść o tragicznych losach genialnego matematyka, Alana Turinga. Film idealnie koresponduje z jakością czasu, ponieważ odsłania kulisy wielkiej polityki, a jego główny bohater jest człowiekiem podwójnie uranicznym.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Warto zauważyć, że w horoskopie Władimira Putina Słońce zajmuje właśnie 13 stopień znaku Wagi , a jeśli prezydent Federacji Rosyjskiej faktycznie urodził się w 1952 roku, to Księżyc jest w 3° Bliźniąt, podobnie jak Księżyc w horoskopie Baracka Obamy.

5 komentarzy

 1. Świetny artykul. A kiedy choc troche odetchniemy w tym roku?

  • Dziękuję, Pani Iwono.
   Na świecie następuje kumulacja konfliktów, które muszą się jakoś wyładować. Proszę wziąć pod uwagę, że podczas kwadratury Saturna do Neptuna może zapanować kompletny chaos. Optymistyczne jest to, że po pierwsze żadna sytuacja nie trwa wiecznie, a po drugie – zawsze ktoś na tym korzysta.

 2. 😀
  Serdecznie pozdrawiam Pani Moniko.
  Powiem szczerze,czekałam na kilka słów -taką nieformalną rozmowę.
  Dwie drogi..mniej uczęszczaną,zadziwiająco trudną i pełną wyrzeczeń na najbliższy rok(9 rok numerol.-splata karmy,świadomie podjęta).
  Zobaczymy,najpierw niech przeżyję tę spłatę.Chętnie porozmawiam z Panią na priv,jesli jest to możliwe….A wszystko jest.Do uslyszenia:)

 3. Bardzo ciekawy artykuł. Bardzo dziękuję za informacje i pozdrawiam.

 4. Dziękuję Paniom za wszystkie miłe słowa i jeszcze raz zachęcam do obejrzenia „Gry tajemnic” 🙂 Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »