Poligamia bramą do raju. Dewiacje Warrena Jeffsa

Zamieszczony przez dnia Sie 8, 2011

Poligamia bramą do raju. Dewiacje Warrena Jeffsa

Prorok Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa, Warren Jeffs, został 4 sierpnia uznany winnym napaści seksualnej na osobę nieletnią. Poligamista twierdził, że jego małżeństwa z 12. i 14.letnimi dziewczętami były „religijnymi rytuałami”.

Ława przysięgłych nad wyrokiem debatowała niespełna trzy godziny. Jeffs decyzji ławników wysłuchał w milczeniu, nie okazując żadnych emocji. Przywódca Fundamentalistycznego Kościoła Jezusa Chrystusa przed sądem w San Angelo w Teksasie bronił się sam. W 2007 roku stojący na czele największego, praktykującego poligamię, wyznania w USA, Jeffs został oskarżony o bigamię i wykorzystywanie nieletnich. Mężczyzna nie zaprzeczał, że wielokrotnie współżył z nieletnimi dziewczętami, które nazywał swymi żonami. Przekonywał jednak, że to nieodłączny element jego religii, którą ma prawo praktykować. Podczas procesu poligamisty odtworzono m.in. szokujące nagrania, w których „duchowny” instruuje 12. i 14.latkę, jak mają wspólnie zaspokajać jego erotyczne zachcianki. Prokuratura przedstawiła także dowody na wielokrotne gwałty jakich dopuszczał się oskarżony. Jednym z niezbitych dowodów jego winy było poczęte z 14.latką dziecko.
Jeffs oskarżony był także o kazirodztwopo śmierci ojca poślubił jego 19 żon, w tym swoją matkę. Poligamia bowiem jest w jego religii uznawana za najpewniejszą drogę do zbawienia. W swoich kazaniach głosił:

Nic nie dzieje się w naturze bez przyczyny. Jeżeli Bóg dał mężczyźnie zdolność wytwarzania nasienia, to „uprawianie” nim wielu kobiet jest rodzajem dzieła Bożego. Ograniczenia natury narzuca człowiekowi kultura, która pęta go i oddala od Boga. Jednym z podstawowych pęt jest bezduszny konwenans monogamii. Wyzwolenie się z niego zbliża do Boga i daje szczęście. Zarówno mężczyźnie, jak i jego kilkudziesięciu żonom. Osiągnięcie tego wyższego stanu świadomości jest jednym z najważniejszych celów ziemskiej egzystencji.”

Warren Jeffs został zatrzymany pod koniec 2006 roku. Prorok jechał swoim czerwonym cadillakiem, nie zaważając na to, że to kolor diabła (wiernym zabronił go używać). W samochodzie funkcjonariusze odkryli sporą ilość gotówki, 16 telefonów komórkowych, kilka laptopów i peruki. Jeffs spędził rok w areszcie tymczasowym zwanym Czyścem (przypadek?). Tam 28 stycznia 2007 próbował się powiesić. Wiele dni odmawiał jedzenia i picia, spędzając czas głównie na modlitwie. Kiedy 25 stycznia odwiedził go brat, wyznał: Nie jestem prorokiem, nigdy nim nie byłem. Moce szatana wprowadziły mnie w błąd. Proszę o wybaczenie. 20 listopada 2007 roku orzeczono dwukrotną karę pięciu lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia Warren Jeffs zrzekł się funkcji Prezydenta Kościoła.

W 2007 roku władze Teksasu wywiozły z rancza w Eldorado kobiety i dzieci. Na miejscu pozostali mężczyźni, którzy uniemożliwili policjantom przeszukanie świątyni (stanęli wokół niej ze skrzyżowanymi ramionami). Informator ujawnił władzom, że starsi sekty udzielali w świątyni ślubów dziewczynkom, a następnie zmuszali je do oddania się mężowi zaraz po uroczystości.

Pełna wersja artykułu wraz z omówieniem horoskopu dostępna na stronie Astro.

 

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Translate »