Pod napięciem – do boju! 9. – 15.11.2020

Zamieszczony przez dnia Lis 8, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: pod napięciem – do boju! / przełom i zmiany / przejście do kolejnej fazy / impulsy i działania na drodze ku nowym czasom / w centrum uwagi wartości, «prawdy» i przekonania: kto ma rację – a kto ma władzę, żeby o tej racji decydować / związki, wiążące ustalenia, wartości wystawione na próbę

 

Pod napięciem – do boju! Przed nami mocny i ważny tydzień. W wielu sferach życia nastąpią istotne zmiany. Bodźce, jakie teraz napłyną, zadecydują o charakterze kolejnej dekady. W efekcie najbliższe dni przyniosą ogromne możliwości, ale skrywają też niebezpieczeństwa.

Dlatego możemy oczekiwać zarówno ekscytujących incydentów, jak również dramatycznych zwrotów akcji. Niewykluczone, że istotną rolę odegrają zwykłe, pozornie banalne doświadczenia i wydarzenia. Wyznaczą one kierunek na przyszłość. Bądźmy więc uważni i ostrożni w odniesieniu do tego, co się stanie na poziomie zbiorowym, jak i indywidualnym.

 

Przemiany – śmierć lub transformacja na wielką skalę


W kontekście zbiorowym równocześnie będą zachodzić różne procesy. Największą uwagę przykuje połączenie Jowisza z Plutonem, które dało o sobie znać już w poprzednich tygodniach.
Dostarczy ono impulsów dla nowego cyklu związanego z podejściem do różnych światopoglądów, opinii, przekonań i «prawd». W związku z tym ważną rolę odegrają dogmaty i postawy reprezentowane przez tzw. autorytety oraz środowiska opiniotwórcze w polityce, gospodarce, kulturze, religii i nauce.
Jak bumerang powracać będzie kwestia roszczeń do władzy, panowania i autorytetu, decydowania o tym, co «właściwe» i «fałszywe», dozwolone, zakazane i nakazane. Oprócz nowych wypadków i zwrotów akcji, aktualności nabiorą procesy zachodzące od stycznia. W tym przypadku wydarzenia, jakie teraz nastąpią, wyznaczą kolejne i decydujące dla przyszłości apogeum.
W przełożeniu na konkret możliwe są różne, ale przebiegające równocześnie scenariusze. Prawdopodobnie po raz kolejny zostanie podjęta siłowa próba przeforsowania własnych, autorytarnych wyobrażeń na temat prawa, porządku i dyscypliny kosztem wolności jednostki.

Wydarzenia tych dni mogą pogłębić istniejące już rysy w społecznych (politycznych, gospodarczych) strukturach i spotęgować niebezpieczeństwo ich załamania. Niewykluczone jednak, że zostaną też podjęte pierwsze kroki w kierunku budowy nowego światowego, gospodarczego i społecznego porządku. Będzie go cechować silne poczucie odpowiedzialności, nowe poczucie wspólnoty oraz gotowość do koncentracji na tym, co najważniejsze.
Na poziomie osobistym rzecz szczególnie dotyczy zodiakalnych Skorpionów, Koziorożców i Strzelców, a także osób, które w swoich horoskopach mają obsadę ostatniego dekanatu Barana, Raka oraz Wagi. Przyjrzyjcie się swoim wartościom i wiążącym zobowiązaniom. Zadajcie sobie pytanie, co tak naprawdę jest dla Was ważne, za co jesteście gotowi wziąć odpowiedzialność. Pożegnajcie się ze wzorcami zachowań, które straciły już rację bytu, odrzućcie zbędny balast i odważnie ruszcie nową drogą.

 

Pod napięciem – do boju!


Drugi punkt nacisku przypadnie na Marsa, który po dwóch miesiącach retrogradacji, wreszcie ruszy prosto. W związku z tym na znaczeniu zyskają kwestie osiągnięć, ruchu, forsowania własnej woli, parcie do przodu, asertywność, egzekwowanie swoich praw, osiąganie wyznaczonych celów, ale też agresja, lęki, popędy oraz instynkt przeżycia. Ta konfiguracja dotyczy również sportu, komunikacji, wszelkich konfliktów czy konfrontacji.
Po okresie przystopowania, od 15 listopada Mars będzie sprzyjał działaniu, podejmowaniu ostatecznych decyzji i zdecydowanych kroków w związku z planowaniem przyszłości. Jednocześnie chodzi o to, żeby przepracować wszystko, co zaszło od końca lipca. Niewykluczone, że aktualności nabiorą również wydarzenia z wiosny 2015. W tym kontekście trzeba zająć się nagromadzonymi od tamtej pory frustracjami. Wyciągnijmy stosowne wnioski i świadomie zdecydujmy o dalszej strategii działania. Możliwe, że w końcu zdołamy uwolnić się od czegoś albo nastąpi decydujący przełom, na który czekamy od 2015.
Będziemy pod ogromnym napięciem, dlatego uwolnione energie mogą też wyładować się w wybuchowy, niekontrolowany sposób.

Na poziomie osobistym szczególnie dotyczy to zodiakalnych Baranów i Skorpionów, a także osób, które w swoich horoskopach mają obsadę drugiego dekanatu Raka, Wagi i Koziorożca. Odważnie stawcie czoło nadchodzącym wyzwaniom, brońcie swoich zamiarów, interesów i projektów, ale bądźcie fair i gotowi do rozmów.

 

Związki, relacje, wartości


Trzeci obszar tematyczny, który zostanie poruszony przez astrologiczne konfiguracje tego tygodnia, dotyczy wszelkiego rodzaju związków, umów i wartości. W tych dziedzinach trzeba dokonać podsumowania tego, co wydarzyło się od grudnia ubiegłego roku. W najlepszym razie uzyskamy jasny obraz aktualnej sytuacji oraz istniejących możliwości. Dzięki temu stworzymy solidne podstawy pod decyzje, które za chwilę trzeba będzie podjąć.
Również w tym przypadku rzecz dotyczy przede wszystkim urodzonych pod znakiem Barana i Wagi, a także horoskopów z obsadą trzeciego dekanatu Raka i Koziorożca. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić sytuację w swoim związku albo omówić ważne dla siebie tematy i wartości.

 

Moc słowa i komunikacji


W tle będzie też przebiegał inny proces. Chodzi o podejście do informacji, środków komunikacji, oświaty, mediów, handlu i transportu. Zaktywizuje on pierwszą dekadę Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika.
Informacje, skandale i ujawnione teraz tajemnice zbulwersują opinię publiczną albo zmuszą nas do zrewidowania oceny jakiejś sprawy. Nowych odkryć dokonamy też w kontekście tematów, które po raz pierwszy zostały poruszone w połowie października. Tutaj trzeba wyciągnąć właściwe wnioski i zaplanować dalszą strategię działania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK w centrum zainteresowania znajdą się wszelkiego rodzaju związki. Teraz wzrośnie potrzeba jasności oraz porządku, a także tęsknota za bardziej harmonijnym, pojednawczym światem. Wykorzystajcie okazję, żeby przeprowadzić rozmowy, które są dla Was ważne. Otwarcie mówcie o swoich pragnieniach i istotnych dla siebie sprawach. Jeśli postawicie na rzeczowość, to możecie wyjaśnić otwarte kwestie i stworzyć solidne podstawy pod ważne decyzje, jakie niebawem przyjdzie Wam podjąć. Powściągnijcie jednak skłonność do tego, żeby dać upust nagromadzonym frustracjom przez surową krytykę, ataki czy oskarżenia. Czas sprzyja też kreatywnym, artystycznym działaniom. Poświęćcie swojemu ciału dostatecznie dużo uwagi.

ŚRODA ma charakter przejściowy. Tego dnia zapragniemy wgryźć się w jakiś temat. Jednocześnie naszą uwagę zaczną przykuwać opisane na wstępie sprawy związane z koniunkcją Jowisz/Pluton. Jeśli wygospodarujecie czas, żeby przyjrzeć się wszystkim niuansom wybranej kwestii, zbadać jej głębsze aspekty i szerszy kontekst, to sporo zrozumiecie. Postępujcie przy tym jak naukowiec lub badacz. Nie wyciągajcie też pochopnych wniosków. Poza tym czas sprzyja akcjom porządkowym.

 

Energetyczne apogeum


CZWARTEK i PIĄTEK przyniosą pierwszy punkt zwrotny w tym tygodniu. W tych dniach do głosu dojdzie większość opisanych na wstępie tematów. Tam, gdzie potrzeba sprawiedliwości zostanie wyrażona otwarcie i fair, a także gdzie istnieje choćby minimalna gotowość, żeby wspólnie z innymi znaleźć kreatywne, realistyczne rozwiązanie, może teraz nastąpić ważny przełom. Gorzej, jeśli jedna ze stron spróbuje wygrać wojnę, nie przebierając w środkach. Liczcie się z niespodziewanymi reakcjami i zwrotami akcji.

 

Pod napięciem!


W nocy z piątku na SOBOTĘ – patrząc z perspektywy Ziemi – Mars zatrzyma się. Niewykluczone, że w tym czasie zapanuje pozorny spokój, ale będziemy pod napięciem, które w każdej chwili może doprowadzić do gwałtownego ruchu, a nawet eksplozji. Dlatego poszukajcie w sobotę takich form działania, które pozwolą Wam skanalizować istniejące napięcie. Dobrze nada się do tego ruch fizyczny, ale również zadania wymagające silnej koncentracji.

 

Nów w Skorpionie – koniec i początek


W NIEDZIELĘ rano o 6:07 nastąpi nów. Ten moment skanalizuje energie fazy przejściowej i dostarczy nam impulsów do działania na kolejne tygodnie. Wykorzystajcie okazję, żeby pomyśleć, co ma dla Was znaczenie i w co jesteście gotowi się zaangażować. Teraz zostanie zainicjowany ważny proces dotyczący związków oraz wartości. W tych dziedzinach trzeba dokonać wyboru, zdecydować, co jest ważne, a z czym pora się pożegnać.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »