Płynąć z prądem 15. – 21.3.2021

Zamieszczony przez dnia Mar 14, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: płynąć z prądem / przed wykonaniem kolejnego kroku: przygrywka, niepewność, lawirowanie, wypróbowanie, przygotowanie / uzyskać wewnętrzną jasność
i porozmawiać o tym

 

Koniec minionego tygodnia przyniósł nam inspirujące pomysły, możliwości, wizje i impulsy. Osoby aktywne, które chętnie prą do przodu, powinny jednak uzbroić się w cierpliwość. Jakość czasu wciąż nie pozwala na uzyskanie klarownej perspektywy. Nadal możemy mieć problem z podjęciem decyzji czy motywacją do działania.

 

Płynąć z prądem


Silna będzie również tęsknota za miłością zrozumieniem, więzią i współbrzmieniem z innymi.
Ta konfiguracja najbardziej sprzyja nieingerowaniu w bieg zdarzeń. Warto płynąć z prądem, dać się unieść fali i robić to, na co właśnie przyszła pora. Nie forsujmy własnej woli.
Osoby, które odnajdują się w istniejącej sytuacji, którym jest dobrze, mogą rozsiąść się wygodnie i cieszyć przyjemnym, spokojnym tygodniem. Z jakości czasu skorzystają też wszyscy, którzy mają jasną wizję i konkretne zamiary. Duża ruchliwość i generalnie dość labilne energie pozwolą nam niewielkim nakładem siły dużo zmienić, dzięki czemu sporo zyskamy. Często wystarczy wewnętrzna jasność albo jakieś spostrzeżenie, żeby coś wskórać.

 

Energia grupy – stado albo ławica


Działające teraz energie i ich manifestację najlepiej oddaje metafora stada ptaków albo ławicy ryb. W obu przypadkach poszczególne osobniki poruszają się wspólnie i niemal synchronicznie, tak że trudno odróżnić jednostki, które zdają się nie odgrywać większej roli. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej, to zobaczymy, że ptaki czy ryby będące na skraju grupy mają więcej swobody niż te w środku. Poprzez nieznaczną zmianę ruchu dają one często impuls do zmiany kierunku wszystkim pozostałym. Kto znajdzie się teraz we właściwym miejscu (na skraju), zna reguły rządzące całością i jest odpowiednio elastyczny, może – jeśli zechce – wykorzystać sytuację. Nagła, samowolna zmiana kierunku nie przyniesie jednak spodziewanych efektów.

 

Wiosna, ach to ty!


Dlatego osoby, które rozpiera żądza czynu, które od dłuższego czasu czekają na właściwy moment do działania, samotni wojownicy oraz wszyscy, którzy nie potrafią poradzić sobie z sytuacją zawieszenia bądź niezdecydowania, muszą liczyć się z frustracjami. W wielu przypadkach będą musieli po prostu zagryźć zęby i ćwiczyć swoją cierpliwość. Wyczekiwana przez Was zmiana energii nastąpi dopiero pod koniec tygodnia – 20 marca o 10:37 Słońce wejdzie do znaku Barana, dzień później dołączy do niego Wenus. Do tego czasu może rosnąć niezadowolenie, poziom agresji oraz związana z nimi skłonność do ataków i kłótni.

Najbliższe dni sprzyjają negocjacjom, burzom mózgów i wszelkiego rodzaju dyskusjom. Jeśli te zostaną przeprowadzone w lekki sposób, będziemy mogli najpierw wybadać rozmaite pomysły, wizje i możliwości, to mamy szansę osiągnąć inspirujące, ciekawe rezultaty. Nie unikajmy też punktów spornych. Bądźcie otwarci, podejdźcie do sprawy z humorem i weźcie pod uwagę różne stanowiska. Dzięki temu będziecie mogli porozumieć się i znaleźć nową, wspólną drogę. Gorzej, jeżeli nagromadzone frustracje i agresja wyładują się w formie ciętych, raniących uwag albo górę wezmą uprzedzenia, osobiste urazy czy egoistyczny interes.
Na szczególną uwagę zasługują teraz wszelkiego rodzaju media (społecznościowe, prasa, tv, filmy), komunikacja, oświata, kwestie dotyczące klimatu, migracji, instytucji społecznych oraz organizacji pomocowych.

 

Tydzień w szczególe


Początek tygodnia stoi pod znakiem dość dynamicznych energii. W PONIEDZIAŁEK może nas rozpierać żądza czynu. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać z innymi na tematy, które leżą Wam na sercu. Jeśli otwarcie opowiecie o swoich wizjach, zamiarach i planach, to znajdziecie sojuszników. Niczego nie wymuszajcie ani nie manipulujcie innymi. W takim przypadku konstruktywna dyskusja szybko przejdzie w walkę o władzę. Zadbajcie przynajmniej o minimum ruchu i intelektualnych wyzwań.

We WTOREK zrobi się bardziej spokojnie, pragmatycznie i rzeczowo.

 

Płynąć z prądem zdarzeń – jak Ryby


W ŚRODĘ wzrośnie potrzeba, żeby wgryźć się w coś. Możemy uparcie obstawać przy jakimś pomyśle czy wyobrażeniu i stawiać opór wszystkiemu, co nam nie pasuje. Jeśli zaobserwujecie u siebie czy innych taką tendencję, to zachowajcie spokój i poczekajcie na dalszy bieg wydarzeń. Jeśli pozostaniecie wierni swoim wartościom i zasadom, ale zachowacie elastyczność w sprawach dotyczących realizacji projektu, to możecie już w CZWARTEK zebrać pierwsze owoce. Poza tym czwartek to dobry dzień na realizację twórczych projektów, aktywność na łonie natury i wszelkie działania dające zmysłową rozkosz.

PIĄTEK będzie miał charakter przejściowy. Tego dnia nastąpi wyraźne rozluźnienie, będziemy też bardziej otwarci. Dodatkowo wzrośnie ochota na spotkania i omówienie pomysłów, możliwości oraz wizji. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi, porozmawiać o ideałach, pragnieniach czy nadziejach. Istnieją spore szanse, że znajdziecie teraz sprzymierzeńców oraz wsparcie.

 

Astronomiczna wiosna


Podczas WEEKENDU zmienią się energie wiodące. Czas lawirowania, chaosu i nieokreśloności dobiegnie końca. W SOBOTĘ nastąpi zrównanie dnia z nocą i rozpocznie się astronomiczna wiosna. Teraz do głosu dojdą dynamiczne siły życia, chęć zrobienia i zorganizowania czegoś. Konstelacje tego dnia sprzyjają szczególnie projektom wymagającym szybkości, sprawności i zręczności, jak również tym, które pobudzają nas intelektualnie. Najlepiej zorganizujcie coś wspólnie z przyjaciółmi albo zacznijcie snuć plany na przyszłość. Jakość czasu nie sprzyja osobom szukającym odpoczynku, relaksu i wytchnienia.

W NIEDZIELĘ dadzą o sobie znać wszelkiego rodzaju uczucia i staniemy się bardziej emocjonalni. Teraz wzrośnie potrzeba wspólnoty, spotkań i rozmów z osobami o podobnych zapatrywaniach. Najlepiej udać się na świeże powietrze i zażyć nieco ruchu. Warto porozmawiać też swoich potrzebach i uczuciach albo zrobić coś, co pozwoli je wyrazić.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »