Pełnia w znaku Lwa – 15.2.2014 r.

Zamieszczony przez dnia Lut 13, 2014

W nocy z piątku na sobotę (15 lutego o godz. 00:53) nastąpi pełnia Księżyca. Tego typu zjawiskom astronomicznym towarzyszą zwykle napięcia, bezsenność, pobudzenie i (w efekcie) wzrost wypadków drogowych, samobójstw, przestępstw czy chuligańskich incydentów.

Z astrologicznego punktu widzenia Księżyc w Lwie utworzy teraz opozycję do Słońca w znaku Wodnika (26°12), a Saturn w Skorpionie kwadraturę do obydwu Świateł. Możemy spodziewać się np. pożarów (w klubach nocnych czy innych w miejscach rozrywki), osunięć ziemi, zawalenia murów lub ścian oporowych (dosłownie albo w przenośni), tragicznych wypadków z dużą liczbą ofiar, sytuacji trudnych i nieprzyjemnych związanych z dziećmi, manifestacji lub innych form niezadowolenia społecznego, anomalii przyrodniczych.

Ogólne, symboliczne wyjaśnienie (głównego) układu: Wodnik (Słońce = świadoma postawa) jest zorientowany na osiągnięcie wspólnych celów, nieskrępowany nawet własnym subiektywizmem, wolny jak ptak wzbija się ponad dualność, Lew (Księżyc = potrzeby, emocje) jest z kolei subiektywny, chętny do wyrażania siebie, otwarty, szczodry, symbolizuje pełnię życia, natomiast Skorpion (Saturn = ograniczenia, problemy) – fanatyczny, skryty, w przeciwieństwie do Lwa mocno przywiązany do kogoś lub czegoś (obsesje, fiksacje), a w imię tego skłonny nawet unicestwić życie; wszystkie te zasady wykluczają się wzajemnie, rodząc dysonans.

Na poziomie indywidualnym mogą więc pojawić się teraz silne napięcia i rozdarcie, ponieważ z jednej strony znak Wodnika sprzyja indywidualizmowi, wolności, niezależności i braterstwu – przypomną o sobie przyjaźnie i wspólne ideały, zechcemy zrobić coś na rzecz grupy, wyjść poza ciasne granice własnego ja, jednak z drugiej do głosu dojdą emocjonalne potrzeby – chęć zwrócenia na siebie uwagi, wykonania jakiegoś wspaniałomyślnego gestu albo w mocno udramatyzowany sposób wyrażenia tego, co czujemy – niech inni widzą, niech podziwiają. Dodatkowo opisane zachowania i emocje natrafią na opór, ograniczenia, trudności w postaci wewnętrznych bądź zewnętrznych zahamowań czy perwersyjnych skłonności (zawłaszczeń, chorobliwej oszczędności, wchodzenia w sytuacje destrukcyjne). Podejmowane w takim czasie próby bicia rekordów, zwłaszcza w jakiejś bardzo oryginalnej dziedzinie albo zwykłe popisy, będące wyrazem brawury czy głupoty, mogą zakończyć się trwałym kalectwem; dziecięca niefrasobliwość i chęć zabawy, ale również ekscentryczne eksperymenty czy oryginalne pomysły mogą mieć dramatyczne finał. Warto zorganizować coś wspólnie z przyjaciółmi, pamiętając o zachowaniu zdrowego rozsądku i unikaniu skrajności.pełnia w znaku Lwa

Pełni towarzyszą znaczące figury planetarne, w tym Palce Diabła (Księżyc [Pluton kwadratura Uran], Uran [Księżyc kwadratura Saturn], czyli uczestniczą w nich dwaj władcy znaku Wodnika, w którym przebywa Słońce, a ono z kolei rządzi Księżycem w Lwie), dlatego lepiej nie podejmować teraz istotnych zobowiązań, ponieważ uwikłają nas w coś, z czego potem bardzo trudno będzie się wyplątać, okażą się swego rodzaju pułapką, z której nie ma wyjścia, ewentualnie przyniosą dalekosiężne skutki, których nie bierzemy nawet pod uwagę. Poza tym Księżyc i Słońce utworzą kwadraturę do gwiazdy Algol, co dodatkowo nasili negatywne oddziaływanie układu, mogą pojawić się sytuacje, które – dosłownie lub w przenośni – ściskają za gardło, a w najgorszym razie psychotyczne, patologiczne zachowania (śmierć przez uduszenie lub dekapitację). Trudne konfiguracje w wymienionych znakach stałych sprzyjają też przestępstwom na tle seksualnym, w tym pedofilii – biografia Michelle Martin Die Frau, die den Hunden zu essen gab, autorstwa Kristien Hemmerechts, na nowo rozbudziła w Belgii kontrowersje wokół przedterminowego wypuszczenia na wolność partnerki Marca Dutroux, za naszą zachodnią granicą wybuchł skandal w związku z podejrzeniem Sebastiana Edathy, niemieckiego polityka, o posiadanie pornografii dziecięcej, w Polsce ogromne emocje budzi zwolnienie z więzienia Mariusza Trynkiewicza. 

Opisane na wstępie trudności głównie mogą dotyczyć osób, które mają w swoich horoskopach obsadę ostatnich stopni Lwa i Wodnika, a także Byka i Skorpiona (pasmo 23°-27°).

Niełatwy, obfitujący w liczne napięcia rok czeka również wszystkich urodzonych 15 lutego, zwłaszcza jeśli Słońce w ich horoskopach urodzeniowych przypada w 27 stopniu Wodnika. Tego dnia urodziny obchodzą m.in. Dorota Rabczewska (Doda), Roman Kostrzewski (KAT), Jane Saymour (aktorka znana m.in. z roli w serialu „Dr Quinn”), Mikey Craig (basista Culture Club).

Wyślij komentarz

Translate »